Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 31.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Планетата Х... 12-та планета  
Авторkosio2OO2 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 13:52



Какво ще кажете за "Нибиру" (12-тата планета), очаква се да е най-близо до Земята през 2003 година? Имате ли повече информация?
Защо всичко покрай тази планета е засекретено?



Тема Re: Планетата Х... 12-та планетанови [re: kosio2OO2]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано01.07.02 22:20



Стига бе, хора, къде ги четете за тия 10-та, 11-та, 12-та и т.н. планети! нищо не е засекретено, просто няма такава планета (в смисъла, в който всички тук разбираме думата "планета").



Тема Re: Планетата Х... 12-та планетанови [re: bobo]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.07.02 13:27



Не е верно бе, как няма 12? Щом има 16 планета, значи трябва да има 10, 11, 12, 13, 14 и 15 планета! А пък аз четох някъде, че някви астрономи били я открили... даже ходили там да видят какво е. Казаха че имало супер климат, слънцето печало много яко и се хващало супер тен на моренцето



Тема Re: Планетата Х... 12-та планетанови [re: kosio2OO2]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано14.07.02 10:02



Имам информация, включително координати на планетата. Разбира се, не мога да гарантирам достоверността на тази информация. Но един астроном (дори и любител) би могъл да потвърди съществуването на небесно тяло на посочените координати и вероятно чрез по-пррдължителни наблюдения, да установи движението му.
Изпрати ми e-mail адрес, на който да ти я пусна ( leo4u@abv.bg ).


"Най-същественото е невидимо за очите"


Тема Re: Планетата Х... 12-та планетанови [re: LEO]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 13:45



преди време беше пуснал/а такива координати, които дават орбита, мнооого далечна от орбита на каквато и да е планета. Ако имаш нещо по сериозно може. Пък ние така и не разбрахме източника ти на информация.



Тема Да, bobo, прав си.....нови [re: bobo]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано14.07.02 17:05



........ и целта ми беше да провокирам вниманието на хората, които се занимават с астрономия. Не посочих източника съзнателно - не защото го крия (информацията е в мрежата), а защото не бях сигурна как ще реагира един серизоен астроном на сайт, от който приветливо го гледа едно неземно разумно същество. Моля да ме извините!
Независимо от това, в този сайт има твърде много информация, която идва от различни източници, наблюдения от различни обсерватории. Има и доста информация, която обяснява особеностите в движението на въпросното небесно тяло.

Мисля обаче, че трябва да се отнесем с необходимото внимание към вероятността в астрономическа близост до Земята да премине небесно тяло, достатъчно голямо, че да окаже влияние върху нас.

Ето конкретни адреси:

http://zetatalk.com/teams/tteam342.htm
http://zetatalk.com/theword/tword03m.htm


А ето и резюме на онази част от информацията, която съм успяла да прочета до момента, при това НЕ само от въпросния източник:


10-та ПЛАНЕТА = 12-та ПЛАНЕТА = ПЛАНЕТА Х

Съществува ли 10-та планета в Слънчевата система? От откриването на Уран през 1821 г. (довело до откриването на Нептун през 1846 г), астрономите се мъчат да разкрият загадката в орбиталните отклонения на тези две планети. В началото на 80-те години на миналия век, с помощта на мощен компютър и множество изчисления, Томас ван Фландерн, астроном във Военно-морската обсерватория на САЩ, изказва предположението, че тези орбитални отклонения се дължат на непозната планета, от 2 до 5 пъти по-голяма от Земята, движеща се по силно елиптична орбита на разстояние около 7,5 млрд километра от орбитата на Плутон.

През 1983 г. НАСА открива непозната планета в инфрачервения спектър с помощта на сателита IRAS (инфрачервена астрономическа обсерватория), намиращ се на геостационарна орбита над Северния полюс. Това е загадъчната планета Х, информацията за която, неизвестно защо, бързо се потулва. Все пак, част от нея се появява на бял свят. Една от ключовите фигури на IRAS, Томас О’Тул, в ексклузивно интервю за Вашингтон Пост, заявява: “Голямо небесно тяло, вероятно с големината на Юпитер, и на такова разстояние от Земята, че би могло да бъде част от Слънчевата система, беше открито в съзвездието Орион чрез орбитиращ телескоп, наречен IRAS”.

Планета Х или 10-та Планета – това е ясно. Но защо 12-та Планета? Защото за нея са знаели още древните шумери, които, освен че са познавали 9-те познати ни днес планети от Слънчевата система (последната, Плутон, е открита през 1930 г.), са броели също Слънцето и Луната (дотук 11) и въпросната планета, наричана от тях Нибиру, която става 12-та. При това те твърдят, че дължат всичките си познания на обитателите на тази планета, наречени от тях Анунаки. Най-пълно и задълбочено е проучил древните шумери известният археолог, астроном, историк, журналист и писател Захария Сичин.

Може би най-подробна информация за тази планета може да се открие в сайта ZetaTalk, включително и астрономическите й координати. Ето някои извадки:

- Планетата има среден период на обиколка 3,657 години.
- Диаметърът й е 4 пъти по-голям от земния, а масата й – 23 пъти по-голяма.
- Вече е видима за уреди, притежава яркост 2.0, не блести като другите звезди, а по-скоро прилича на угасваща звезда. Има слаба, равномерно разсеяна светлина.
- Излъчва собствена топлина и светлина, която се генерират в нейното ядро.
- Изглежда почти неподвижна, тъй като се движи по посока на Слънчевата система и се очаква да я достигне в средата на 2003 г., когато ще бъде видима и с просто око.
- Очаква се да премине на около 21 млн. километра от Земята.
- Има тясна и много издължена елиптична орбита, която се дължи на това, че планетата обикаля около два гравитационни центъра: Слънцето и неговия ДВОЙНИК, угаснала звезда, кято не можем да видим и която се намира на разстояние 18,724 пъти разстоянието от Слънцето до Плутон. (В публикация на Newsweek от 28.06.1982 г., Джон Андерсън от Лабораторията за реактивни двигатели в Пасадена, изказва предположението, че орбиталните отклонения на Уран и Нептун се дължат на невидим двойник на Слънцето, тъмна звезда, гравитационно свързана с него, но на разстояние милиарди километри.)


"Най-същественото е невидимо за очите"


Тема Re: Планетата Х... 12-та планетанови [re: bobo]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.07.02 08:13



Ami iztochnika sigurno e vuobrazenieto mu...



Тема Не, KlD, не е въображението му....нови [re: KlD]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано15.07.02 08:26



Прочети, моля, малко по-нагоре, където въпросният източник е посочен....


"Най-същественото е невидимо за очите"


Тема знаеш линови [re: LEO]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.07.02 11:22



вчера на гости в нас ми дойде едно човече, ама по много странен начин. Пристигна вечерта към 22 и влетя - забележи думата! - през прозореца ми. Кацна в хола и излезна от една малка летяща гъба! Изведнъж стана голямо колкото мене и започна да ми говори. С зелена кожа и антенки на главата! И ми вика : Ей, ти си баси пича, аре да напушиме... наиш къв козунак имам... - А не, викам му аз... немам ти доверие. - Добре де, може малко гъбки да си приготвим и да се "отровиме" с халюцки... - Ми ок, аре давай, ама първо ти - му отговорих. И пушихме цяла нощ. После той фана и ме вкара в летящата си неидентифицирана гъба и ходихме на луната, марс и някви други планети там извън слънчевата система. После изведнъж ми показа една извънземна, като него досъщ... и тя неква яка мадама... и така я отпрах, че направо още ми държи влага... Ама сигурно никой няма да ми повярва... и снимки имах, ама майка ми решила че са некви глупости и ги изхвърлила... И са няма как да докажа всичко това - аре обясни ми?!



Тема Иначенови [re: KlD]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.07.02 11:23



не че не вярвам в извънземният разум, ама... чак пък толкова...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.