Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Светлината е сътворена "достигнала" Земята  
Автор TRl ()
Публикувано13.05.02 16:03



Предлагам на вашето внимание нещо интересно за размисъл:


Благопожелания на всички.

Редактирано от TRl на 13.05.02 16:08.



Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 16:36



Виж какво, я вземи се пообразовай малко, пък после влез тука да ни учиш как звезда на един милион светлинни години била създадена "амблок" /ли беше?/ че веднага да освети Земята! Кво ще кажеш за това че сигналите от Вояджър например, който е създаден от човешки ръце, пътуваха от него до нас и обратно - до него за определено време? Това не е ли доказателство че светлината /в случая радиовълните/ се нуждаят от време, за да достигнат до някъде?
И престанете с тия манипулации за Дарвин - той е бил първо свещенник по настояване на баща си, после лекар, и когато едно дете умира на масата пред него, оперирано без упойка, той се отказва да практикува медицина и става естествоизпитател... а за това че се е отказал от теорията си преди смъртта си - кажете къде го пише това, щото аз съм чел някои негови книги, както и биографията му, и не видях такова нещо!



Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: Mapkишkи]  
Автор TRl ()
Публикувано13.05.02 17:33



За теб, както и за всички останали човеци, може нещо да ти се струва, че нещо е невъзможно да се направи, но за Творецът всичко е възможно. И това е така, защото ние сме твърде немощни - и да се сравняваме по "знание" с Всезнаещият Вседържител не е път към откриване на истините.
Човек може и да узнае по-вече неща, ако не търси истините като се "покланя" единствено на собственият си разум опирайки се на земната "мъдрост". Защото заблудата е навсякъде и превъзнеслият себе си човек (учен) може лесно да я приеме за истина.
"Защото онова, що е невидимо у Него, сиреч, вечната Му сила и Божеството, се вижда още от създание мира чрез разглеждане творенията; тъй че те са неизвиняеми." (Послание до Римляни, гл.1:20)

А Дарвин малко преди да почине наистина се е отрекъл от теорията си.



Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: TRl]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано13.05.02 18:14



Дрън-дрън!
Убеди ме, няма що!

Гледайте звездите...



Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: TRl]  
АвторPhoenix (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 23:58



Приятелю, ние астрономите сме кротки и търпеливи хора, но въпреки това не ме въвеждай в изкушение да те пратя ***.
Първо и най-важно това дето си го написал не му е мястото в този клуб да мъти водата.
Но ако все пак искаш да чуеш нещо ще ти кажа защото се чувствам подготвен по твоята тема - ако искаш да кажеш нещо направи го с твои думи - знаенето на библията не те прави по интелигентен...
И още нещо не си мъчи главата с неща които тя не побира - вярвай (това го можеш) няма да стигнеш до никъде - аз загубих около 3 години в същото...
Ако толкова вярваш че всичко е творение на бога то значи и науката е такова... повече като се видим някой ден...



Тема Сякашнови [re: Phoenix]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 08:39



твоята глава може да побере "точните" данни за МАЩАБЪТ на раздуването на видимата част от Вселената:


Учените имат мъглява "представа" за една мъничка, съвсем съвсем мъничка част от видимият свят и пак се надуват, че много знаят. Вместо да се замислят над това, че дори и в тази съвсем нищожна "мъгляво" видима част от видимия свят (няколкото стотици милиони светлинни години), величината на човешкото познание клони към нула.
Човек колкото и да знае, колкото и милиони и милиарди години да минат ще узнае една съвсем, съвсем нищожна част от видимият свят, т.е. пак ще си е едно немощно човеченце, в сравнение с Твореца. И за това тия огромни мащаби и творения са пред очите ни, за да се замислим над величието им.
И да се укротим, поне мъничко, защото сме мънички.


Благопожелания на всички.



Тема Дрън-дрън, професоре.нови [re: stargazer]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 09:14



Реномиран професор в реномиран университет обяснява на своите студенти: “Шестте дена в Битие 1 гл. очевидно са изцяло символични и могат да означават какъв да е период от време.” Един от студентите вдига ръка и задава въпрос: “Искате на кажете, професоре, че те могат да означават шест милиарда години?”
-“Да, напълно,” отговаря професорът.
-“Или дори шест секунди?”
-“Да, да, могат да означават всичко,” кима утвърдително професорът. Студентът продължава:
-“А какво ще кажете за шест дена?”
-“ШЕСТ ДЕНА?! НЕ! НЕ! В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!” изкрещява уважаваният професор.



Тема За Triнови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 09:20



Относно основните понятия в Космологията съм качил току-що на адрес:

една част от книгата на Стъвън Уайнбърг, "Първите 3 минути след Сътворението" и вместо да чета сайта посочен от теб, където явно предубедения автор е ползвал думички като "била", "било" и пр., вземи че прочети този текст, който на съвсем достъпен език, без формули, обяснява някой основни принципи и понятия в космологията и дава началните зания, необходими за да се тръгне към разбирането на по-сложните моменти от нея. Чел съм Библията 2 пъти и чесно казано, въпреки всичките й достойнства /които обаче всяка религия тълкува както й е удобно, което е причина, много хора да подценяват авторитета на тази книга/, съвсем не ме удовлетвори обяснението в Битие за началото на света, освен може би че "стана светлина" - да, при сътворението наистина е имало много - много светлина и според космологичните теории, но далеч не съм съгласен, че Земята и човечеството са някакви привилегировани обекти и заради нас е сътворена тая огромна Вселена... едва ли заради една песъчинка някой ще направи и цял плаж, нали? Или и това са човешки размисли, пък вие мислите като извънземни!
Тъй че вземи и ти прочети нещо, пък като се запознаеш с основните тези /въпреки че това пак няма да е достатъчно за пре-интелигентни размисли/ тогава се замисли кое-как става и защо става.

Хайде чао за сега.



Тема Re: За Triнови [re: Mapkишkи]  
Автор TRl ()
Публикувано14.05.02 09:43



“И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, (за да осветляват земята и) да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години;да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята. Тъй и стана..” (Бит. 1:14-15)

Битие 1:14 ни дава една съществена информация за реда във вселената: цялата вселена e била направена с предназначение. Небесните светила, отдалечени на хиляди и милиони километри (Луната, Слънцето и планетите) и дори хиляди и милиони светлинни години (звездите) са създадени да показват времената, дните и годините. На кого? Не е на Бога – Той е над времето и за Него един ден и хиляда години са едно и също нещо (2 Пет. 3:8). Не е и за ангелите – Библията не дава подробно описание на ангелите, но в малкото, което има, не се вижда някаква особена необходимост в тяхната дейност от отчитане на времето. Остава човекът. И така, според Библията, цялата вселена е била създадена с цел и предназначение: да служи за целите на човека. Дори звездите, слънцето и луната? Да, това е, което казва Библията. Небесните светила бяха създадени на четвъртия ден, за да служат на същество, което щеше да бъде създадено два дена по-късно, на шестия ден.
Всички знания от всички науки са част от света и тези знания ползват човешкото битие. Но само това, нищо по-вече.
Г-н Маркишки, може би е необходим трети, по-внимателен прочит на Светото Писание?
"Който има уши да слуша, нека слуша!" ....
"с уши ще чуете, и няма да разберете; с очи ще гледате, и няма да видите;
(Виж Матея, гл.13)
А може би дори и двеста прочита няма да стигнат, г-н Маркишки?
Кой знае освен Тоя, Който ни е създал. Да бъде волята Му.

Благопожелания.



Тема Alo, sektanta ..нови [re: TRl]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 10:42



ti ot koia sekta si, mejdu drugoto? Vsyshtnost niama znachenie, tyrpiah te dostatychno dylgo vreme, a sega mlykvai i se izpariavai po posoka na klub "sekti" ili "religia"..



Тема Ало, кой е?нови [re: Evil Spirit]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 10:52



Не съм сектант (пази, Боже), а православен. Или поне се опитвам да бъда православен. Твое право е да четеш или да не четеш. Но това, което споделяш не са аргументи по поставената от мен тема.

Благопожелания, друже.



Тема Re: За Triнови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 10:55



Добре, ама не мислиш ли че Бог се е попрестарал, като ни е сътворил толкова голям часовник? Че и Луна, че и звезди на светлинни години... ами глактиките от които само 2 са видими с просто око /ако някои може да види и М33 в Tr/... иначе вярно че бях чел някъде, че точно време се е засичало по далечни галактики, дали не бяха и квазари, за да се избегне неточност поради тяхното видимо преместване, което е достатъчно малко поради отдалечеността им... но в нашия живот пък нуждаем ли се чак от такава точност? Знаеш ли, че за отчитане на времето аз нося под ръкава си един часовник като го сверявам сътрин набързо и това ми стига, макар че спокойно като любител мога да съдя за времето и по сенките денем, и по съзвездията нощем, но това не ми гарантира точност до минути - мога да изтърва автобуса ако се доверявам на това.... все пак не се ли връщаме към времето на Бруно, Галилей и Коперник, когато са смятали, че сме в центъра на света, и духовено че и физически! Ами това са отдавна отживели его-мераци и човечеството се поучи от тези грешки....

Виж, със сигурност света не е сътворен само заради нас, колкото и могъщ да е Бог едва ли би прахосал толкова място и материа...или ще кажеш че и това са човешки размисли.
Аз съм сигурен, че в следващите 100 години няма да се отдалеча от земята на повече от около 10 км например - при самолетен полет /надявам са без Бен-Ладен на борда/ пък за нашите деца... въпрос на време е, но едвали далечното бъдеще ще предопредели да останем да живеем тук на тази планета.

Я кажи тогава как да си обясним различната възрат на звездите - както хората в един град, така в космоса можеш да немриш звезди на различна възраст и за тази оценка няма нужда да си спец! Звездите са класифицирани по класове /O, B, A, F, G, K i M/, подредени от по-младите към по-старите умиращи звезди - червените гиганти. Ами еволюцията на галактиките? И още ред други неща, които ни говорят много за света, но коио човек може да ги види и изтълкува, или пък да не ги види и да си затвори очите за тях, според волята си - предубеден в нещо или не! Ами помисли ако искаш.



Тема Забравих...нови [re: Mapkишkи]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 11:00



...да те питам, абе какво разбираш под "Небесна твърд", щото небе като обект просто няма! Това дето е синьо през деня е разсеяната в газа по-късовълнова синя светлина, пък нощем при ясно време ти виждаш директно космоса! Ако не е някаква духовна категория, кажи ни какво тогава е "небе" моля те.
И ние често ползваме понятия "небосклон" или "небе", че и "небесна сфера", но това е само за удобство и толкова.



Тема "за Бога всичко е възможно."нови [re: Mapkишkи]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 11:56



Ако вярваш в Словото, Което казва че "за Бога всичко е възможно", много неща стават наистина видими за човека. Защото някои си мислят че виждат, но не виждат. Например вземи "тривиалният" въпрос: Кое е първичното - кокошката или яйцето? Мнозина си мислят, че няма отговор на тоя въпрос. Но в Божието Слово човек може да намери отговори на множество въпроси, защото Сам Бог е Източникът на всяка истина. Така кокошката е създадена преди нейният "продукт" яйцето да се появи извън самата нея.
По другите въпроси, като небесната твърд, например, различната възраст на звездите и т.н. се иска време и прочит на православна литература, за да може човек постепенно да придобие "поглед".
Накратко - има Божий Промисъл, Божия Премъдрост, Която човешкият разум не може да разбере напълно, но може да се доближи до Нея. Това става най-вече със сърцето, а не с разума. Знам, че на мнозина тук това са "измишльотини", но сам човекът е Божие творение и не е измислица, а реалност и ние всеки ден се учудваме на себеподобните си. Сам човек е нещо много по-голямо от целият Космос, защото е създаден по подобие на Трорецът си, а Той е сътворил и видимият свят, част от който е и Космосът. Какво по лесно за Вседържителят да "моделира" Космосът по начин, Който Сам Той е пожелал. Така е и със светлината - едни звезди са създадени с достигнала (вече) Земята светлина на 1 милион светлинни години, други е създал на разстояние 10 светлинни години, други на 50 и т.н. И "чак" след създаването на това чудо започва да "тече" времето. Т.е. започва космическото битие, част от което е и времето. Кое е важно вече от последното - годините, месеците, дните, часовете, минутите, секундите - за всеки човек е различно. Както и за всички други твари. Както за цялото Сътворение на всичко видимо. Както казваме, зависи от гледната точка.

Благопожелания



Тема Re: "за Бога всичко е възможно."нови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 13:19



Ами добре, вярвай си тогава, че светлината е създадена "достигнала" Земята - разбрахме ти идеята, но явно според теб Бог е установил нужда да се надлъгва с астрономите, като им поставя такива задачи... твоя работа, както искаш...
Сигурно ще кажеш още, че и звздите са създадени от веднъж така, че да изглеждат на различна възраст.. познах ли? Ако можех и аз да създам детето си веднага на 10 години, що ли трябваше да купувам толкова пелени, памперси разни, лекарства, количка и играчки....

Само незнам защо същите тези процеси на стареене и на сътворение се наблюдават и в наши дни - взривове на умиращи звезди /т.нар. "свръх-нови"/ се наблюдават и днес, дори имаше тук публикуван постинг за един скорошен случай. Наблюдаваме и процеси на звездообразуване, т.е. на раждане на нови светове в наши дни, в горещите газови мъглявини...

Във Вселената има физични закони, постановени в битието, и те за разлика от юридическите не търпят промени или своеволия!
Какво мнение би имал ти например, за един политик или законодател, който още на следващия ден изменя законите които сам е сътворил, прокарвайки разни изменения? У нас поне това не е новост, но на почит ли ще да е един такъв политик? Ако Бог променя собствените си закони, които сам е постановил за да станат тия нелогични неща, които ти описваш тук, пък после е "включил" времето за да тръгне всичко по реда си... що за Бог е това? Пък дали няма и такава зависимост: казано е, че сме сътворени по Негово подобие, което по най-права логика значи, че и Той респективно е също наше подобие... за извънземен хуманоид ли говорим или за нещо друго?

Всъщност аз наричам това тотално отричане на всичо - и наука, и стил на живот и пр. в името на някаква религия, екстремален нихилизъм граничещ с болен, но упорит фанатизъм - не искам да обидя никого, но така бих нарекъл всяко подобно поведение, независимо дали говорим за вманиачен футболен запалянко или за яростен привърженик на друга някаква религия или идея. В посочения от мен в началото WEB-адрес имаше пример, как някои неща в науката се тълкуват нееднакво, т.е. появява се спор, в който евентуално може да се роди истина, но това е конструктивен спор, спор между специалисти които са вътре в нещата. В един момент идваш ти примерно и иказваш "светлината е сътворена достигнала Земята"... браво на тебе.... ами то таковата... аз не бих коментирал повече!

Всъщност, то с лозунгоподобни изрази като заглавието на постинга ми, което нарочно оставям непроменено, няма смисъл да се спори....

Чао.



Тема "кой е познал ума на Господа?"нови [re: Mapkишkи]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 13:48



Не искам да "досаждам" на никой по-вече. Всеки има право да вярва, в каквото си иска. За това, предпочитам да не умувам, защото човешките мъдрости не са извор на истина, по-скоро заприличват на сапунени мехури, които лесно се пукат. Мнозина са тия, които не искат да чуят Словото. Но То, Словото е Истината и не плътското човешко мъдруване Я открива, а Тя Сама Себе Си Се открива на човека. Но последнотоо зависи и от човека, защото е със свободна воля и може да взема решение САМ. Завършвам влизането си тук с думи на св. Апостол Павел в посланието му до Римляни:
"О, каква бездна богатство, премъдрост и знание у Бога? Колко са непостижими Неговите съдби и неизследими Неговите пътища!
Защото, кой е познал ума на Господа? Или кой Му е бил съветник?
Или кой е дал Нему нещо отнапред, та и Той да му възвърне?
Защото всичко е от Него, чрез Него и у Него. Нему слава вовеки, амин."
(Рим.,11:33-36).


Благопожелания на всички.



Тема Re: "за Бога всичко е възможно."нови [re: Mapkишkи]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 13:56



Забравих за "лозунгоподобния израз" : "за Бога всичко е възможно", да кажа, че това не са думи на човек, а са едни от многото истинни Божии слова достигнали до нас чрез Светото Писание .
----------



Тема Re: "за Бога всичко е възможно."нови [re: TRl]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 15:35



...и е начин свякакви малоумници с божието име на уста, да пропогандират шантавите си идей, дето са им хрумнали при някои кошмарен сън... опа, исках да кажа "видение".



Тема Re: "за Бога всичко е възможно."нови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 17:07



Аз съм чел светото писание, но такава теория, че звездите са създадени с "достигнала до земята светлина", там май няма.

Както и ти казваш, космосът е голям и човешкото познание за него е нищожно.
Но ми позволи да се усъмня за всемогъщието на твоя Бог. И от там да се усъмня в някои произтичащи от това следствия - като това, че той е създал света, човека и т.н.

Нека поставим един мислен експеримент (аз като физик обичам такива!):

Ако Господ е всемогъщ, може ли да направи толкова тежък камък, че сам да не може да го вдигне?
И ако не е всемогъщ, защо обясняваме всичко с могъществото му? Или от незнание?

И ако стигнем до извода че за Бог не всичко е възможно, колко от Светото писание е вярно всъщност?



Тема Това е.нови [re: TRl]  
АвторPhoenix (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 00:21



Май възгорделият се си ти щом не се задоволяваш със способностите дадени ти от господ а ти се иска да си нещо повече и да се сравняваш с него
Осъзнай това което ти е в обхвата - това е всичко което има значение - ако не можеш да го възприемеш и и зползваш защо ти е - за да вярваш? ако е така просто върви в друг клуб - моля те.
И ако господ е създал всичко - вселената и човека то значи те са от един и същи ранг - творения т.е. дадено ни е да я опознаем.
Това е.



Тема Защо никой не прочете? Аз не си измислям.нови [re: Phoenix]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 14:04



Да, даден ни е разум, но той е само средство за постигане на истината, но не и Източник на истината. Защо никой не прочете НАУЧНАТА статия, която предоставих по-горе, в заключителната част на която се казва:
"Может ли быть, что возраст звёзд исчисляется всего несколькими тысячами лет? Верно ли, что они настолько далеки от Земли, что даже свет от них идёт до нас несколько миллиардов лет? Мне часто задают такие вопросы, но те, кто их задаёт, не понимают того, что мыслят в эволюционных терминах. Они полагают, что в какой-то момент в прошлом - в результате того или иного эволюционного процесса звезды приобрели количество энергии, достаточное для испускания светового излучения, которое затем начинает свой путь длиной в миллиарды миль в космосе, и, в конечном счете, доходит до нас. В Библии сказано нечто совершенно иное. В Книге Бытие (1:17) говорится, что Солнце, Луна и звёзды были созданы «чтобы светить на Землю».
Очевидно, что это должно было произойти мгновенно. Вопрос о том, как Бог этого достиг, научному исследованию не поддаётся. Это часть недели чудотворного сотворения.

Важно отметить, что не существует научных доказательств, опровергающих это. Учёные никогда не наблюдали эволюции какой-либо звезды. Их идеи о происхождении звёзд являются чисто умозрительными, и понять этого читая современные книги по астрономии никто не в состоянии"

Нельзя отрицать, что существует несколько особенностей вселенной, которые должны быть объяснены креационистами; например, существование «сверхновых» (взорвавшихся звёзд) на кажущихся большими расстояниях. Существует несколько предположений, которые, по-видимому, могут вполне адекватно разрешить эту проблему. Они обобщённо представлены в работе “Science and Creation”, W. Boardman, R. Koonte and H. Morris (Creation Science Research Centre 1973), pp. 26-27. См. также «Проблема света?», стр. 99-109 в “How old is the Earth?” (см. 4 в списке литературы ниже).

Следует помнить, что в действительности об этих громадных расстояниях определённо ничего не известно. Это иллюстрируется дебатами о положении квазаров во вселенной. Хотя некоторые астрономы считают, что некоторые из этих объектов удалены от Земли на расстояния до десяти миллиардов световых лет, другие всегда настаивали на том, что фактически они значительно ближе к нам. Последнее подтверждение этого взгляда приводится в статье, опубликованной в журнале Нью-Сайентист, где говорится: «Вся теория квазаров в целом построена на столь незначительных непосредственных доказательствах… что не исключена возможность того, что все эти идеи являются ошибочными». Таким образом, следует проявлять осторожность при оценке возраста и расстояний, постулируемых современной астрономией."

Статията е изключително интересна, прочетете я, моля ви:



Благопожелания на всички.



Тема Експериментнови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 14:45



След като си чел Писанието знаеш, че Господ, в една от многото беседи с апостолите им казва, че "вам и космите на главите ви са преброени", и че сам човек, без Божията помощ нищо не може да направи.
Г-н Гери, ти знаеш ли нещо за мен, в този момент? Почти нищо, нали? Колкото и да ти е силен телескопът, не можеш дори да ме видиш. Но Бог знае всичко, както за мен, тъй и за теб, тъй и за всичко, в частност и за Космосът, който е сътворен от Него. За това аз ти предлагам по-лесен "експеримент".
Предлагам ти да прочетеш много внимателно словата от Битие, предоставени по-долу, 10 пъти. Моля те, да проявиш най-голяма сериозност и търпение:

"И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, (за да осветляват земята и) да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години;
да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята . Тъй и стана.
И създаде Бог двете големи светила; по-голямото светило да управлява деня, а по-малкото светило да управлява нощта, създаде и звездите;
и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят на земята " (Битие, 1:14-17)


Благодаря.



Тема Re: Експериментнови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 15:38



Не исках да те обидя с каквото и да било, извинявай.
Но ти така и не ми отговори на въпроса който зададох: всемогъщ ли е Бог и доколко? Защото от отговора на това твърдение има далекоидущи последици...

Дали сам човек не може да направи нищо без Божия помощ? Ако късмета и случайността е Божия помощ... Иначе никъде другаде не виждам такава помощ.

Това за двете светила, дето да управляват деня и ноща, просто не е вярно. Луната се вижда често и през деня, а слънцето свети маса нощи зад полярния кръг. Или там не са Божий места?

"да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години" - ами както знаем, звездите не са неподвижни а променят разположението си (за справка рисунките на древните гърци например). Какъв знак за време са те? Земята не се върти постоянно около оста си, земната ос бавно мени наклона си, Луната бавно се отдалечава от Земята... Нищо постоянно няма, за какви знаци става дума? Не говоря за човешки живот, а за достатъчно дълъг период - или човечеството не е предвидено да живее по-дълго... ?

Колкото до светлината, "сътворена достигнала Земята", винаги съм си мислел какво му е попречило на всемогъщия Бог да направи разпространението на светлината мигновенно, а скоростта и безкрайна. Явно има някакъв проблем с могъществото си. Или как беше - не ни е дадено да знаем...?


Сега малко по същество. Аз прочетох онази "научна" статия, дето я споменаваш, и веднага ми се набиха в очи поне две забележки.
1) всичките критики на радиационния метод на датиране дават като долна граница милиони години съществуване на земята, а не някакви 10000.
2) обяснението, че въглеродното датиране не дава точни резултати, защото по време на Потопа Земята е била обвита от облаци водна пара, е меко казано несъстоятелно. По простата причина, че Потопът е продължил крайно, и то много ограничено време - да сложим за горна граница един човешки живот (макар че какво са яли и пили на Ноевия ковчег през това време?). Т.е. датировката с въглеродния метод трябва да се "премести" със 70 години, което на фона на 10000 г е много по-малка грешка от експериментално допустимата. Така че метода си работи.
3) Хехе, след като се твърди че Потопа е направил големи сътресения по Земята, откъде сме сигурни че продължителността на деня преди и след потопа е била еднаква? И че началото на Вашите 10000 години не е било преди 4.5 милиарда сегашни години? Тогава за какво спорим?

Това ми направи впечатление само на пръв поглед, сигурно ако се разровя ще намеря още бисери.


Сега така и така съм те хванал, моля един въпрос не по темата "Астрономия".

Колкото пъти да чета Стария завет, едно нещо не ми става ясно.
Там е казано, че Адам и Ева били първите хора, и имали синове: Каин и Авел.
После Каин "взел жена от околните племена".

Та въпроса ми е за тези племена, от къде се пръкнаха те?

Те са неуспешни творения на Господ - т.е. не са хора, т.е. са животни?
Или произтичат от дъщерите на Ева? То в Библията се говори само за мъжкото продължение на рода, и нищо не се споменава за дъщерите, поне в началото.
Или са експерименти на Сатаната :))

Та какво ще кажеш?



Тема Re: Експериментнови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 16:27



"Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори;
защото всякой, който иска, получава, и който търси, намира, и на тогоз, който хлопа, ще се отвори"
(Матея, гл.7)

Каквото и да ти кажа, ще следват все въпроси, и въпроси, и въпроси...
Успех, друже.



Тема Re: Експериментнови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 16:37



Аз и не се надявах на друг отговор.



Тема Re: Експериментнови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 07:27



Желая ти всичко добро.




Тема За "НАУЧНИТЕ" статии и пр.нови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 10:01



Ама то "научни" статии има всякакви бе човече! Само дето името на автора не ми говори нищо, пък да не говорим за глупостите в статията....
Можеш ли да си представиш, че нашето Слънце като звезда е само на няколко хиляди години! След като сталактитите в пещерите само са на толкова /че и на повече/ и дори носят хим. белези, говорещи за отминалите ледникови периоди /в смисъл, че когато морето е заливало пещерата при стопяването на ледовете, процеса на образуване на сталактити се е прекратявал - те са оставали във водата, а после при снижението на морското ниво той е продължавал отново, като при това хим. състава на слоевете на сталактитите по техния диаметър и дължина говори за глобалните изменения на климата в района и за още много други неща/, тъй че астрономията не е единствената нука която по независим от др. науки начин, доказва възрастта на света. Ако един човек си постави за цел да оборва еволюционната теория, но иска това да стане наистина убедително, а не като въпросната лека статиика, ще трябва да се потруди дооооста! И да стане най-малкото спец във всички науки!
/Ако може/

Сега ще ти дам адрес към страница с едни мои фотографии на вкаменелости, които аз сам намерих и заснех в слоевете скала разрушена при един забой на каменна кариера, изоставен поради близостта й до микроязовир. Мястото се намира около Прелав, което ще рече около 90 - 100км от морето. Става дума за вкаменени амонити, които са предшественици на днешните рапани, т.е. това са морски животинки. Та там съм сложил за сравнение и снимики на вкаменени мидени черупки, каквито могат да се намерят навсякъде в скалите покрай морето, а които спокойно меже да се каже относително, че са от "вчера" - на височина бяха около 10 - 15 метра в склите около Тузлата, пък и не само там.... по цялото крайбрежие ги има. Адреса е:

в опцията "Вкаменелости", в менюто отляво. Та въпроса ми беше как така тези животинки са се озовали на близо 0.8 - 1 метра под повърхността на скалата, на разстояие 90км от морето? Ако света е на блозо 8000 години, както твърдеше вашия приятел Одолам /мисля че беше/ в клуба "Християнство", то значи, че когато са строили крепостите в Преслав, преди 1100 години, морето е било с 1/8-ма част по-близо до Преслав (демек мястото, където сега е Варна, би следвало да е била залята под морето/! Всичко това ако предположим, че при самото Сътворение "...и Божия дух се носеше над водата", сиреч е нямало суша! Но ако бог е направил сушата изведнъж, то тогава защо ще да е сложил тези вкаменелости в Преславската планина? И кога? Дали само е поставял задачки на учените?:))

Давам ти този доволно тъп и елементарен пример за да усетиш, че няколко хилди години възраст на света са смешно предположение, защото вкаменени амонити са намерени дори в Тибет, на "покрива на света", където /предположи сам/ кога е могло, този терен да е бил дъно на море!! Като гледам скалните корнизи на Шуменското плато през прозореца си сега, /в подножието на чиито склонове също има т.нар. "напъстрени камъни" - демек вкаменени мидени черупки/, също не ми се вярва да е било нещо друго, освен остров или полуостров преди доста време.... Сега дори Камчията е далеко - не са били сладководни животинки със сигурност:))



Тема Re: Защо никой не прочете? Аз не си измислям.нови [re: TRl]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 13:36



Още преди години (10 може би) се зарекох да не влизам в такива полемики защото тогава заради това се разделих с най-добрият си приятел и ... все пак не мога да не се сдържа да добавя нещо към това което Маркишки каза.


"Важно отметить, что не существует научных доказательств, опровергающих это. Учёные никогда не наблюдали эволюции какой-либо звезды. Их идеи о происхождении звёзд являются чисто умозрительными, и понять этого читая современные книги по астрономии никто не в состоянии"

Учените не са наблюдавали еволюция на звезди? И ти вярваш в това?

Още 12-13 век в Китай са наблюдаавали появата на свръх нова и то не в статично положение. Описано е съвсем подробно по дни и часове какво е станало. Подобни свиделства има дори и в библията която ти така широко цитираш. Има белези за появата на нови и свръх нови още от шумерски времена. Тогава жреците не са знаели какво точно е това но са знаели че звезда която се е виждала едва едва става видима през деня... и само седмица след това изчезва изцяло. Е, това какво е? Не е ли еволюция? Дори и да не е това което науката обяснява, все пак е някакво развитие, т.е. еволюция.

Отново казвам, това само се добавя към думите на Маркишки и останалите. И мястото на тази дискусия наистина не е тук.

поздрави



Тема Re: За "НАУЧНИТЕ" статии и пр.нови [re: Mapkишkи]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 09:24



Човече, ти забравяш например, че е имало всемирен Потоп, който всичко е ПРОМЕНИЛ и на който свидетел е бил само Ной и семейството му. То и за него, за Потопа, някои "учени" глави имат смелостта с "научен" подход да "доказват", че било невъзможно водата за толкова малко дни (40 дни и нощи) да покрие, както е казано "всички високи планини, каквито има под цялото небе:" Ти може би ще оспориш и това, например, че Ной е живял 950 години, сравнявайки по научному старозаветният праведник Ной, със съвремения паднал човек.
Остави тия подходи, човече, много неща в науката не са верни.
А с г-н Одолам не се разбираме. Когато той стане православен, тогава ще видим.



Тема Лъжата е навсякъде в тоя святнови [re: blue]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 09:39



Лъжата е по-стара от човека, друже. И има много, много голям опит, защото още Ева и Адам лесно и наивно са се "вързали" на уловката на дявола. Наистина, тая дискусия не е за тук. Само ще вмъкна нещо последно - помисли за т.н. НЛО, за които има толкова "доказателства". Да, може и да видиш дори "летяща чиния", и "хуманоид", и т.н. Знаеш ли, човече, че от демоните по-големи познавачи на природните закони НЯМА. И с техният огромен опит в която и да било област - било физика, химия, астрономия, биология, история - във всяка област - няма човек, който да ги конкурира. Лъжата е навсякъде, друже, за нас остава изборът дали да и се поклоним, или...
Включи си довечера телевизорът, вземи пред себе си да четеш дори само десетте Божи заповеди, и гледайки малкият екран провери коя от тях се "спазва" от човеците. Лъжата е пленила целият свят, друже, и човекът е станал нейн слуга и поклонник.

Благопожелания.



Тема Re: За "НАУЧНИТЕ" статии и пр.нови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:01



Добре де, ами защо в Библията не се казва нищо за големите катастрофи, като изригването на Суматра например или големите метеорни катастрофи оставили следи на разни места по света - Аризонския кратер, или близо до залива Хъдзън мисля че беше... колкото пък до потопа, аз питам не само откъде се е взела водата, ами и къде е отишла после? И какви бяха тия глупости за прословутия воден слой в небето, обвиващ Земята - пак според някои от вашия клуб беше? Нали се говореше за "двете води" и "простора" между тях! Коя е горната вода? Ако е имало нещо подобно то не би имало форма на обвиваща Земята сфера, а ще се установи като пръстен около Земята, може би подобен по вид на пръстена на Сатурн... ама в космическия студ познай какво би станало с водата! Помниш ли, че при неуспеха с "Аполо 13", на връщане хората са треперили от студ? Въпреки че Слънцето огрява кораба им... водата едва ли би останала течна там...

Всичко това е съгласно законите в природата, за които ти ще кажеш, че Бог ги е постановил, но аз ще ти напомня, че няма належаща причина техния автор да ги е изменял за да постигне този или онзи чудноват ефект "описан" в Библията - подобно на законодател, който си играе със собствените закони!

И ако в науката някои неща не били верни, аз просто ще ти кажа, че в Битие пък нищо не е вярно - то цялото наподобява приказказа предназначена за деца, неумеещи още да мислят трезво.... информацията в Битие е толкова наивно опростена,че да може да грабне вниманието на неук човек и да му даде някакво псевдо обяснение за произхода на света... Но време е да пораснеш и да се огледаш наоколо. Всичко в природата говори за бавен и продължителен процес на сътворяване, погледни начупения контур на планините, погледни морския бряг, погледни каквото щеш, но го погледни с разбиране.... виждал ли си драпериите на М42 в Орион, или Лагуната в Стрелец, те се виждат и без телескоп и са места, където В ДЕН ДНЕШЕН се раждат светове, както тук се е раждал нашия свят преди около 4.5 милиарда години. В същото време се наблюдават и останки на загинали звезди, нека те светна, че с неголям телескоп в съзвездие Лира се вижда такава /наречена по тип планетарна/ мъглявина, която при това е доста ефектна... ти виждал ли си поне това? И търсил ли си обяснения в Библията за тези странни обекти - там няма да немериш, уверявам те, по простата причина че Мойсей си е нямал и представа за тяхното съществуване и на него му е било далеч по-удобно да опише "създаването" само на видимите в обикновения живот на хората обекти - Земя, небе трева, животни... знам, че сега ще кажеш, че той е имал информацията за сътворението "по откровение от Святия дух"... остави това! Явно че Святия дух не го е информирал за много неща в необятната Вселена.

И друго ме учудва! Факта че спориш по тия теми със хората ме кара да си мисля, че и ти не си уверен в това, в което се мъчиш да вярваш - вътрешна борба ли е? Какво! Ако си на възраст близка до пуберитета - нормално е, тогава се формира мирогледа на човека и може да се получат подобни аномалии, но ако си по-възрастен... не те разбирам!





Затова ако искаш да разбереш нещо за Сътворенито ще трябва да смениш четивото с по-подходяща книга



Тема Re: Лъжата е навсякъде в тоя святнови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:14



Ще си позволя да отговоря преди Blue, ами ако лъжата е по-стара от човека, кой е лъгал тогава? Животните не могат, дърветата също:))) Падналите ангели ли?
Пък относно телевизията и вестниците... мислиш ли, че трябва да съм непеременно вярващ, за да разбирам кое е лъжа и кое не? И още, десетте божи заповеди трябва да ти са морални ограничения а не да ги имаш като заповеди, иначе ти ставаш роб, ако слушаш и изпълняваш заповеди, но ако това са ти морални норми ти си свободен!



Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: TRl]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:33



Krajno vreme e moderatoryt da si vleze v roljata i da iztrie podobni bezsmislici i javni tvorenija na chovek s bolen mozyk. Za takiva si ima syotvetnite zavedenija i dori klubove - religija, nlo, mistika. Da vyrvi tam da razviva "nauchnite" si tvorenija.



Тема "с очи ще гледате, и няма да видите"нови [re: Mapkишkи]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:40



Аз не споря, а предоставям. Представяш ли си, ако книга Битие описва Сътворението подробно. Я си представи колко информация е необходима за описване САМО за химическият състав на Земята (вода, земя, въздух - всичко). Ами за нашата Галактика и въобще за Космоса. И това е САМО за химическият състав. Ами "подробностите" по отношение на химическите реакции? И това е САМО една малка част от химична гледна точка. Ами ако се описва подробно ЦЯЛАТА химия по Сътворението на Целият видим свят? И това е САМО от химична гледна точка.
Каквото ни е предоставено да узнаем, ни е предоставено по най-добрият начин, както казваш ти подобно на "приказка", за да бъде за всеки достъпно.
Само, че тази Приказка е истинска, и дори в нея има тайни, и които не за всеки са достъпни да разбере.
Знаеш, може би, че и въплътилият се в Плът и Кръв Господ е откривал "тайните от създание мира" с притчи, както и Той Сам говори:
"затова им говоря с притчи, понеже те гледат, а не виждат, и слушат, а не чуват, нито разбират;
и над тях се сбъдва пророчеството на Исаия, което казва: "с уши ще чуете, и няма да разберете; с очи ще гледате, и няма да видите;" (Мат., 13:13-14).

"Всичко това Иисус говори народу с притчи, и без притчи не им говореше,
за да се сбъдне реченото чрез пророка, който казва: "ще отворя с притчи устата Си; ще изкажа тайните от създание мира".
(стих 34 и 35)


Тука не е валиден "принципът": "Защо едно нещо да не бъде направено по-просто, като може да бъде направено по-сложно".

Не е направено сложно, и пак не разбирате.

"ащото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря". (Мат., 13:15).

Благопожелания.



Тема Аз прекратявам едностранно...нови [re: Lamer]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:44



... спора, за да може клуба да се занимава наистина с астрономия, пък и рискувам да стана смешен, че се вързвам на ....

Абе поне обърсахме паяжината в клуба



Тема За лъжата.нови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 12:50



Щом казваш че лъжата е по-стара от човека, сигурно си го прочел някъде.
Но щом Бог е сътворил света с лъжа, защо вярваш безпределно на Светото Писание? Ако лъжата в света е повече от истината, колко е лъжата в Библията? Щом в света има толкова лъжа, колко е лъжата в неговия творец?

Нямаме основания да мислим обратното. Замисли се колко е лъжата в цитатите, с които ни затрупваш, вместо сляпо да им вярваш.

И кой е създал демоните? И ако демоните са толкова могъщи, както ги описваш, кое ти гарантира, че част от текстовете на Библията не са подменени още в началото за тяхно удобство?

Но отговори какво мислиш, а не с цитати - както виждаш, ние се съмняваме в тяхната достоверност, и не ги считаме за убедителни.



Тема Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: Lamer]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 13:23



Според теорията за Големият взрив, Вселената съществува от около 13 милиарда години, + - 1 милиард (каква точност).

При подготовката на американците за изпращането на Амстронг на Луната, едно от нещата, които трябвало да се направят при подготовката е било това: да се изчисли каква ще бъде дебелината на лунния прах /важно за прилуняването на кораба и за двамата човеци после като излязат от него/. При положение, както се смятало тогава, че Вселената съществува от 10-12 милиарда години /не съм сигурен за точната цифра, но са пак милиарди години/ според изчисленията на Луната трябвало да се натрупа космически прах от порядъка на 7-8 метра. Това създавало голям риск за прилуняването кораба, при положение, че това е първа експедиция с хора на борда. В крайна сметка учените се доверили на Библията, т.е., че в рамките на около 7500г. от Сътворението , на Луната трябва да има само няколко сантиметра натрупан космически прах.
Така и се оказало.

Сега може би някой ще каже, че американците не са били на Луната, т.е. че това е измислица.

За това пък имате достатъчно силни телескопи било от Земята, било от спътник за да "видите" и се убедите сами.

"А първосвещениците и книжниците и народните стареи търсеха да Го убият,
и не намираха, какво да Му сторят".



Тема За Истинатанови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 13:33



Щом толкова се интересуваш, ще ти предоставя нещо интересно за прочит.
Там добре е изяснено, че защо Библията е Свето Писание - защото там са слова Божии, а не слова човешки. В Писанието няма никакква лъжа, друже. Лъжа има в нас, хората. Приятно и душеполезно четене:

"Да започнем първо с въпроса за оригиналите и Библията.
Става въпрос за "книги". Това означава и гръцката дума "библия". Книгите са 77 на брой, написани в рамките на 1600 години, писали са около 40-на автори, като се започне от първия, Мойсей, и се стигне до последния - св. Йоан Богослов. Има няколко начина тези книги да бъдат разделени, най-популярният от които, е делението на Стар и Нов завет. Първият включва 50 книги, вторият 27. Необходимостта от Свещено Писание се е появила именно поради опасността от изкривяване и изопачаване на Свещеното Предание, което е съществувало до Мойсей. Както ви е известно от Стария завет, по времето на Мойсей, Господ Бог изпраща десетте заповеди, гравирани лично от Него (забележете). И както добре е известно около тези паметни събития, появили са се първите недоволства и изкушения от страна на верните към Бога. Същата схема на отношения ще се повтори и при Новия завет, когато се появяват трите "благовестия" - Евангелия, за живота, смъртта, възкресението и възнесението на Божия Син, и четвъртото, от св. Йоан Богослов, написано по молба на ефесянските християни като допълнение на първите три и в отговор на бързо появяващи се ереси като тези на евионитите, керинтите и гностиците. По него време философията е била модерната форма на интелектуално общуване и много философи, привлечени от Новото учение, правят опити да погледнат в него от философска гледна точка. Това е наложило събирането на писмените знаци на християнството - евангелията, деянията на апостолите и писмата до поместните църкви да се съберат, сравнят и обсъдят на няколко Вселенски събора - 7 на брой, за да се утвърдят, пак забележете, с ПЪЛНО ЕДИНОМИСИЛИЕ постулатите на християнската вяра. Тоест, един отец да не бил съгласен и да е имал някакви съмнения, проблемът оставал за решеване. Но тъй като вярващите в Христа имат Духа Светаго със себе си, очевидно са взимали решенията си въпреки разногласията, в абсолютно смирение и любов. Съборите били предизвикани и от появата на тъй наречените апокрифни, тоест, отречени, книги. Такива били "Първоевенгелие от Йаков", "История на дърводелеца Йосиф" и др., които не само не предават достоверно историята на Сина, но дори нямат и това за цел. Те приличат на легенди с притурените размишления на авторите по темата. И сега, забележете, съборите ги отхвърлят, въпреки че тази литература пряко подкрепя християнството. (Редно е да не се бъркат вълните от апокрифна литература, които се раждат през различните векове. Тук говоря за тази апокрифика, която се е появила заедно с последните боговдъхновени писания на апостолите през 1-ви век и има пряко отношение по въпроса за достоверността на библейските книги).
Изследователите, или екзагетите, на Свещеното писание, от всички векове, епохи и християнски течения, дори и великият Нортръп Фрай, свидетелстват, че

съществува единомислие между книгите на двата завета.

Когато става въпрос за Свещеното писание, трабва да се има предвид, че то не е наръчник по естествени науки, а е описание на Божествения план за спасение на човека. Тоест, как да доходим на Небето, не как да интерпретираме . Целта на Писанието е намиране на духовна храна за душеспасение, приносът към което са направили пророци, законодатели, наставници и царе от различни епохи, в съвършено единомислие помежду си (например, Давидовите псалми и евангелията).
И тук трябва да бъде отбелязано, че има свидетелства за това, че някои от текстовете са били умишлено затривани, както е с части от пропроческите псалми на цар Давид по отношение на Спасителя. Въпреки това, обече, противоречия не се намират, макар и да липсват части.
Преводите на Библията са колективни трудове, както е например, преводът на Седемдесетте (или Септуагинтата), където много хора търсят точният превод и точната дума, за да се преведе от еврейски на гръцки 141 г. пр. Хр. Колективен превод се прави и на новозаветните книги от гръцки на латински по времето на св. Константин Велики през 4-ти век. Уверявам ви, че е доста трудно да се манипулират преводите при обстоен контрол.

Има интересни проблеми около първото писане на библейските текстове. Новозаветните книги са били написани навсякъде с големи букви, дори без шпации между думите. Малки букви започнали да се употребяват чак през 9-ти век и оттогава е шапцирането. Препинателните знаци са въведени с появата на книгопечатането през 15-ти век, но и по всяко време са се правили сравнения с древните ръкописи. Например, миналостолетното издание от Тишендорф се отличава със сравняване на 900 древни образеца!

Казано най-просто, авторът на Библията е Светия Дух,
говорил чрез пропроците и богоугодните люде за спасението на човеците
.
Що се отнася до "официалната Църква" и Светото Писание, който знае какво представялва православното богослужение, ще види, че то е съставено изцяло от библейските текстове. Преди някой да е изпаднал в паника, съществуват няколко устава за богослужение, боговдъхоневно и богооткровено дело на монаси от различни епохи. Примерно, в Княжевският манастир, служат по Вааламския устав, който освен задължителните части, общи за църковното богослужение навсякъде, съдържа и повече четене на пасажи от Библията. Или пък, по време на Велкият пост, в неделните дни се чете св. Василиева литургия, а извън поста св. Златоустова. И двете произхождат от богослужебната литургия на св. ап. Яков, която е дълга 7-8 часа, измервана от лукави същества като мен в стоене на крак, но заради гоненията на Христовата Църква през първите векове, е накъсана по вечерни и сутрешни часове и брой ектении и т.н. "


Поздрави



Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: TRl]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 14:11



Здрасти,

смея да твърдя, че не си съвсем прав за американците и Аполо. Изобщо няма да отричам, че са били там. Ще отричам обаче, че мога да го "видя". Няма телескоп на земята (дори и в орбита), който да покаже достатъчно ясна снимка на флаговете.

Ще отрека също и това, че американците са смятали възраста на вселената за да изчислят количестовото прах. Това е тотално неразбиране на нещата. Първо Земята и Луната не са се образували заедно със вселената. Възникнали са МНООООГО след нея. Възникнали са по пътя на еволюцията.

Освен това количеството прах не би могло да е изчислявано въз основа САМО на времето. Това би означавало, че на луната непрекъснато се отлага равномерно количество прах все едно живееш в къща до улица. В действителност отлагането на прах не е равномерно нито по време нито по място. Прахът на Луната произлиза не от ерозия както на земята и не се разпространява от вятъра (както на Земята). Прахът произлиза от метеори сблъскали се с Луната. И се отлага в конкретни райони повлияни от сблъсъка ии то еднократно по време и малко след него. Т.е. няма как да предвидиш колко прах ще има там само по време. И смея да твърдя, че американците не са го правели. Че са избирали къде да кацне модула - да, но че са смятали че ще има 7-8 метра прах и че са се "доверили" на библията - не.

поздрави



Тема Re:Аз също :)нови [re: Mapkишkи]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 14:14



Прав си Маркишки, трябваше и аз да спра, но ... просто не издържах вчера и писах, а пък днес разгледах дискусията и разбрах, че вече съм стана смешен та... присъединявам се и спирам.



Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: blue]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 15:01



Това не са мои думи, приятелю, а думи на учен, който е участвал в подготовката на американската експедиция за изпращане на хора до Луната.
Той казва, че ТОГАВА, те са смятали така, че Земята и Луната съществуват от милиарди години (не помня точната цифра). Понятията много и малко са относителни. Една година в затвора може да се стори на един човек твърде, твърде много. време. Докато за друг (човек) същата година, прекарана в светски забавления и удоволствия може да му се стори "един миг". Т.е., такива понятия като много и малко се отнасят единствено до човешките представи.



Тема Re: За Истинатанови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 15:20



хе, точно това имах предвид, като говорех за лъжата: че библията е писана и преписвана от хора. Никой, повтарям, никой от членовете на Вселенските събори не е разсъждавал върху ОРИГИНАЛЕН текст, а върху текст предаден от втора-трета ръка. Доколко вярно съответства с Божията мисъл този текст? И какви са били възможностите за толкова хиляди години той да бъде изкривен? Само с вяра този въпрос не може да се реши, защото и Лукавия ни призовава да вярваме в неговите послания.

Интересно, а колко други писания отхвърлят съборите? Писания, продиктувани от внушение "свише", но не харесващи на членовете на съборите? Защото като гледам колко екстрасенси се въдят, които получават знаци от небето, невярвам тогава да е нямало хич.

Ако искаш с нещо да впечатлиш аудиторията на тоя клуб, приведи някакво доказателство за идейте си. Цитатите не са доказателство, дори големи маси хора да вярват сляпо в тях. Спомни си марксизма, и Партийните Конгреси ("Светите събори") на които единодушно се приемаше вярата. Как мислиш, ако този строй се беше задържал достатъчно дълго, в съзнанието на хората значението на тези конгреси нямаше ли да е като на Съборите?

Така че нищо ново под слънцето. Само доказатество. И то не от рода "вашите идеи са неправилни защото" а "моите са правилни защото".



Тема Re: За Истинатанови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 16:24



То цялото Писание е пълно с доказателства. На седемте Вселенски Събора решенията са вземани единодушно. Там където е Св. Дух, там е истината. Освен Свето Писание има и Свето Предание, ако някой отрича последното, все едно казва, че Божият Промисъл се е "загубил" някъде из вековете назад. Това е опасна хула против Божията Премъдрост. Такова плътско мъдруване е смърт за душата. Не разбираш ли, че Партийните конгреси, макар и да са вземали "единодушно" решение са били събори човешки, пълни с лъжа, защото там освен земната суета и очевидна простотия е бил и Лукавия, който е подбудител и насърчител на страстите . Вселенските Събори са се свиквали имено заради това - заради многото ереси, т.е. лъжи - за да бъде лъжата изобличена и победена чрез Пресветият Дух, Източникът на всяка истина, Господа, Животворящия.
Истината се открива чрез Светото Писание и Светото Предание. Какво мъдруваме ние тук, няма абсолютно никакво значение.
Както казва един светия, когато един човек взел да спори с него че няма Ад и Рай, той му отговорил (не цитирам):
- Адът и Раят съществуват. Тази истина за съществуването им не зависи от ничие суетно мнение и в това ще се убеди всеки един човек, независимо дали вярва или не вярва.



Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: TRl]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано17.05.02 16:43



Да бе - това е смешно. Да не би първото нещо което се е образувало след Големия Взрив да е било прахът на луната?!?!? (И не се оправдавай с това че някой друго го е казал)

Не твърдя че разбирам от астрономия, ама на теб май ти липсват начални познания в областа (не говоря само за конкретния пример.)

Не помня кога и къде но имаше наскоро един спор между някакъв религиозен човек и астроном. И тогава се убедих че нищо няма да излизе от подобени разговори. И двамата бяха прекалено твърдоглави. А кой подкрепям аз.. няма значение.

Хм, нещо се отплеснах..



Тема Re: "за Бога всичко е възможно."нови [re: geri]  
АвторПETЪP (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 02:47



...и на тоя камък ще съградя църквата Си, и портите адови няма да й надделеят (16:13-18).




Тема Re: За Истинатанови [re: geri]  
АвторПETЪP (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 03:20



"...Цитатите не са доказателство..."
Цитатите СА доказателство, което в случая и едната, и другата страна в спора ползва. Вие цитирате научни теории, в които вярвате (иначе трябва да приемем, че в момента ги извеждате по пътя на логиката, или чрез непосредствено сетивно познание, което в съвремената наука отдавна не съществува).
Обстоятелството, че отричате земята и човека като съсредоточие на предназначението на Създанието противоречи с лесно установимата от вас истина, че именно вие като ХОРА наблюдавате вселената от ЗЕМЯТА.




Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: TRl]  
Автор Kroger (flash)
Публикувано25.07.05 05:39



Знаеш ли много си ми интересен.

За разлика от теб съм физик, но съм чел текстове както от Библията, така и от Корана, така и от 5-то книжието на евреите, и съм чел от мантрите на древните будистки монаси от Тибет и Индия. Православен християнин като теб съм, но съм прочел много повече свещенни книги от теб самия, както научни така и религиозни.

Във всички свещенни книги писани от човеците, дори и в Корана, е казано че образованието и познанията на човека са много важни неща и са в основта на еволюцията и градежа на една цивилизация, и в изграждане на културата и писмеността и.

Никъде из свещенните книги не е написано, че учените са хора обърнали се срещу бога, и никъде не е написано че усъвършенстването на познанията на човека за Вселената са свързани с Бог.

Но има хора, като някой фанатизирани араби, като талибаните, и 90% от протестантските секти в САЩ които изопачават така текстовете в свещенните книги, че мирияните и вярващите да затъпеят до такава степен, че да бъдат лесно манипулирани с една или друга цел.

Талибаните например са задължили децата в Пакистан да четат Корана, така че да наизустяват всичко без да го разбират. Така децата учат по 22 часа в денонощието Корана, и само два часа са отеделени за сън.

Талибаните така учат децата в Медресетата си щото да не вярват в научните и технически постижения, и да знаят че единствено и само КОРАНА и АллАх са могъщите и знаещите. Фактически тези деца са учени да живеят живот подобен на онзи от Средновековието и да се изолират от всякакви модерни знания технологии.

Така фанатизирания Ислям промива мозъците на идните поколения, така че да мразят Западната Цивилизация, която налага Модерното Мислене, Научни знания и технически прогрес. Същият този фанатизиран ислям превръща жената в разплодно животно, без права, и без право на собствена мисъл.

Така този ислямски фанатизъм е причината за появата на комплекси за малоценност сред голяма част от мюсолманите, и така се ражда ислямския фундаментализъм, чиято цел да накаже неверениците.

Всичко това се прави заради Бога. Бога, Бога и пак Бога. Защото Аллах е обещал на всеки загинал в битка срещу неверниците мюсолманин по 20 девственици, когато той се възнесе в рая.

Протестантските секти в САЩ пък за задължили миряните всяка неделя да ходят на църква, и да слушат безмълвно речите на пастора. Никой от миряните неразбира, какво говори пастора, но те са задължени да слушат и запомнят всичко. Коефициентът на интелигентност на миряните изключително нисък и това се дължи на промиването на мозъци.

Има дори една протестантска секта в Пенсилвания, която в името на Бога се отказала от всички технологични постижения на съвременния човек. Отказали са се дори от това да използват трактори за да орат нивите си, и не използват никакви моторизирани превозни средства.
Тяхната вяра изисква от тях да живеят, така както са живели хората през 17 век. Дори носят същите дрехи, както през 17 век.


Както виждаш, едно е да вярваш в Бога, и друго е да използваш Бога за да промиваш мозъците на хората, така че да ги подчиниш на някаква фанатизирана философия.

Всеки който прави това е Бого-хулник и пристъпва ужасни грехове, според свещенните книги.

Но тези фанатици така изопачават свещенните книги, че да бъдат удобни за тяхната мисия да промиват мозъците на обикновенния мирянин.

Още един пример за това са някой секти в Индия. Индия е държавата с най-много секти в целя свят: приблизително 500 000 секти, като всяка секта има между 2 и 4 милиона привърженици. Всяка секта има свое разбиране за света, и пропвядва накаква изчанчена философия за живота и Вселената, т.е. това отново е ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪЦИ.


Аз се постарах да прочета повечко твои мнения. И не виждам разлика между теб и онези, които промиват мозъците на хората с лъжливи проповеди и фолософии за Бог.

Никой не ти е дал думата на теб, за да говориш от името на Бог. Ти сам си взимаш това право, и започваш да го налагаш насилствено на хората, при това без да се съобразиш с истинските текстове в Библията.

Така че искам да те предупредя, че това което проповядваш в клуб "Астрономия" е подобно на онова което проповядват фанатизираните талибани и няма нищо общо с Бога.

Размисли, що вършиш, извини се на колегите астрономи и физици, и се покай докато е време.

Иначе, нали знаеш, Твореца те наблюдава и вижда че използваш изопачените му думи в твой интерес, за да налагаш собсвеното си виждане за Вселената, че си се обърнал срещу познанието човешко.

Айде, че ми се допи бира. Спирам със заклинанията.


Коргер


Your flight, Boeing 777 - 300

Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: Kroger]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 22:06



Редно е да се извиня на всички засегнати, на които съм се сторил фанатик. Простете всички, които без да искам, съм съблазнил.

Все пак редно е да отбележа, че по-вечето от нещата, които съм предоставил за размисъл, не са мои виждания - може на някои да се струват крайни, но нямат нищо общо с фанатизма, който визирате у ислямските самоубийци, например.


Сега конкретно, във връзка с темата. Казвате, че сте чели Петте книги на Мойсей, нали. Значи може би си спомняте какво пише още в първа глава на първата Книга (Битие) относно Сътворението, където е казано следното:

"И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, (за да осветляват земята и) да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години; да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята . Тъй и стана. И създаде Бог двете големи светила; по-голямото светило да управлява деня, а по-малкото светило да управлява нощта, създаде и звездите;
и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят на земята" (Битие, 1:14-17)


Не мислите ли, че тези Слънцето, Луната и звездите, са сътворени заедно със светлината, която излъчват "достигнала" [в е ч е] Земята - "и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят [още от момента на поставянето] на земята "

Представете си, как звезди, намиращи се на растояние 1 милион светлинни години, - как Творецът ги е създал "ан блок" - и звездите, и излъчващият поток светлина достигащ до Земята, и не е било необходимо да изминат 1 милион светлинни години, за да достигне светлината до тук. Т.е. всичко е сътворено "за един миг", ако може със земен човешки измерител, да изразим това, непостижимо и необхватно от човешкият ум Божие творение, макар и да е от видимия свят. И "чак" след този "миг" е започнало да "тече" времето, както е казано: "и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години"


Може да прочетете по въпроса по-долу, най-накрая на статията :

(Возраст звёзд)


Аз не съм против науката, а против лъженауката - много от най-видните учени са били вярващи.

Прощавайте, ако съм ви досадил.

Ще ми позволите ли, и аз да изпия една бира ?

. . .





Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: TRl]  
АвторKroger (Нерегистриран)
Публикувано31.07.05 01:45



Хората в миналото са имали доста различно разбиране за природата.

Ето например, траките които са живели по нашите земи, първоначално са вярвали в небесни богове. Това довело до тяхните доста добри познания по ориентиране по звездното небето. След това настъпило някакво земетресение, което унищожило цивилизацията им, до такава степен, че те обръщат вярата си. Вече започнали да се кланят на "под-земни" богове.

Всяко нещо което човек няма познания да го опише, спокойно може да бъде интерпетирано като Божие дело.

Различните религии имат различно разглеждане и поглед върху природата.

Будизмът например е повече философия, отколко религия. И тази философия е тясно свързана с това, че във Вселената има идеална симетрия и равноправност. Там няма един преливигирован бог. Дори за Буда, който е бил реален човек, както Исус, има много интерпретации за това кой всъщност е Буда. Статуите на Буда в Япония са различни от тези в Китай, а те пък са различни от рисунките на Буда в будистките манастири в Тибет.

Именно тази философия на будистите за идеална симетрия, както и сложната йероглифна писменост на Китай, са довели до факта, че китайските учени още от дълбока древност са били много добри анализатори на дадено природно или историческо събитие.

Ако погледнеш описанието на експлоадиралата свръх-нова в древността, напсано от китайските астрономи, ще видиш колко точно е описано това събитие, без наместата на бижества. Това показва, колко напредално мислене са имали китайците за времето си. Не случайно компасът и сеизмографът са уреди изобретени в древен Китай.
Накратко, религията и писмеността на будистите е допринесла за това техните учени да обръщат внимание дори и най-малкия детайл, или факт и да го описват точно така, както е, а не както е според философията на религията им. За това историческите текстове писани от китайски учени и философи имат голяма историческа стойност. Те са винаги точни!

Това е нещо, което донякъде липсва на хората от Западната цивилизация, вярваща в еднинния Бог и неговия пророк.

Например, известен факт е че има текстове от Библията, като молитвата "Отче наш", които са били преписани.

Ако идеш в Египет, и по-точно в древния град Ехнатон, градът на Нефертити,
ще видиш на една от стените на древния град молитвата "Отче наш" написана с египетски йероглифи. Тази молитва е писана много време преди Христа, и писана в чест на Бога на "Слънчевия Диск". Това е първият пример в историята на човечеството за монотеизъм, т.е. вяра в единния бог, а не в много богове и богини.

Главният факт, който стряска археолози, историци и теолози е как текста "Отче наш" писан по стените на Ехантон, много много преди появата на Исус, е попаднал в Библията? Това е голяма неяснота.

Пиша ти всичко това, за да ти обесня, че доста от текствете в Бибилята са дописвани, променяни, и подменяни. Това понякога създава големи трудности при тяхната историческа интерпретация и анализ.
Може би е правено нарочно, с някаква цел. Но ние незнаем това.


"Не мислите ли, че тези Слънцето, Луната и звездите, са сътворени заедно със светлината, която излъчват "достигнала" [в е ч е] Земята - "и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят [още от момента на поставянето] на земята ""

Това, което е научил човекът от природа до сега, е че в природата всичко протича постепенно и последователно. Това е смисълът на еволюцията.
Малко са процесите в природата, които протичат мигновенно. Но ги има. И никой не го отрича. Но в случая на Слънцето това не е така.

Слънцето е обект който търпи еволюция. То не е постоянно. И ще дойде време когато ще угасне. Това е математически заложено в него. Това няма как да се избегне.

Също така, то неможе да се е създало повремето на сътворението на светлината, защото когато се е появила първата светлина (гама кванти) из Вселената не е имало дори водород, от който е изградено Слънцето.
Неможе да съзадеш нещо, от водород, когато няма самия водород. Все едно да преливаш от пусто в празно.

Така, за да създадеш каквато и звезда или Слънце, на теб ти е необходим водород. А за да създаде достатъчно водород, на Вселената е и трябвало време.

Както виждаш, нещата са свъразни едно с друго в последователни събития.

1-во, 2-ро, 3-то, .... и т.н.

Това не е случайно, а за него си има обяснение. Това обяснение го дават физиците, посветили си живота на това да разберат процесите във Вселената, и така да подердят пъзела за нейната еволюция.

Ние се нуждаем от факти и точни описнания базирани на факти, така като китайските учени на времето са описали детайлно различни събития и написали безценни исторически и научни текстове.

В това няма нищо Богохулно.


А за бирата, да разбира се. Наздраве



Тема .нови [re: TRl]  
АвторAнoнимчo (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 09:26



Бих ти предложил да помислиш над това:



Според мен индийските Веди са съхранили голяма част от древното знание, до Библията е достигнало силно преработен вариант.



Тема Re: Чудесата, те са пред очите ни за да ни учатнови [re: TRl]  
Автор Amplifier (Amplified)
Публикувано09.08.05 03:47



Пич, губят ти се някои моменти. Времето на библията привършва - тя е правена за друг свят и други времена.
Я ми отговори на следните въпроси:
1. Бог еволюира ли във времето или е константа която не се развива и обогатява?
2. Бог може ли да промени бъдещето?
2. Бог има ли начало и край?




Тема Re: За Triнови [re: TRl]  
Авторyetti (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 22:45



библията е писана от хора, със сигурност поне 1000 пъти по-умни от тебе, но все пак хора. за съжаление заблудените се множат, като кой беше... (пак от Книгата)
а и още нещо, тия писаници, дето си ги заредил (барабар с граматичните, ппавописни и смислови грешки), ако са божие творение, ще хода да се гръмна! а обичам живота!



Тема Re: Дрън-дрън, професоре.нови [re: TRl]  
Автор im2qt2bstr8 (Northman)
Публикувано14.08.05 16:30



Само не мога да схвана защо трябва да си врете религиозните дръндоплясканици в "научните" клубове.

Вярвайте си в каквото си искате, ама защо аз трябва да вярвам?

И ако все пак искаш да спориш в клуб в който влизат МИСЛЕЩИ хора, не е лошо да си смениш малко начина на водене на спорове, защото аргумента "щото така е казано" малко нещо не върви!

Аман...


Joskus se toimii joskus ei...


Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: stargazer]  
Автор im2qt2bstr8 (Northman)
Публикувано15.08.05 00:16



Много е убедителен нали

Едни такива сериозно обосновани и солидни аргументи

BTW здрасти "Stargazer" не сме се засичали отдавна, как е в БГ в последно време?

Joskus se toimii joskus ei...


Тема За отричането на Дарвиннови [re: Mapkишkи]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано14.09.08 13:16



"""И престанете с тия манипулации за Дарвин - той е бил първо свещенник по настояване на баща си, после лекар, и когато едно дете умира на масата пред него, оперирано без упойка, той се отказва да практикува медицина и става естествоизпитател... а за това че се е отказал от теорията си преди смъртта си - кажете къде го пише това, щото аз съм чел някои негови книги, както и биографията му, и не видях такова нещо!"""

Отрича се малко преди да умре, и това го знаят дори учените. А пък в Автобиографията си - в частта "Религиозни възгледи", го изявява на всеослушание, макар и индиректно. Няма никакво съмнение, че Дарвин умира като вярващ в Бога човек, о т р и ч а й к и безубезумната си Теории за произхода на видовете - и тая: за човека (че човешкият произход може да има връзка с обезяната - сиреч, с маймуна.

).

Ако сте чели внимателно тази част от Автобиографията му ("Религиозни възгледи"), би трябвало да забележете, че в това Дарвиново откровение, той говори именно в сегашно време - тоесть, докато пише автобиографията си. Докато другото от текста са изповеди, от които е видно, че голямата част от живота му е съпътствана от мало_верие или направо без_верие.

За мен лично, същественото тук е неговото откровение, че нищо не е плод на сляпата случайност, че има Бог, че има Творец, и че тази негова изповед на всеослушание практически отрича неговите теории за произхода на видовете и на човека (произход без Творец), че признава сам себе си, за незнаещ:








Редактирано от Eжko_ на 14.09.08 15:00.



Тема Понеже връзщата е промененанови [re: TRl]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано14.09.08 13:19



ето коректният линк:






Тема Re: За отричането на Дарвиннови [re: Eжko_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.09.08 13:47



абе като не си чел "Произход на видовете", що пишеш глупости?



Queen's only


Тема Re: За отричането на Дарвиннови [re: Eжko_]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано15.09.08 16:39



По-скоро това е измислено от някой смотан християнин, за да може хората да тънат в мизерия, незнание и глупост като него

. Не вярвам Дарвин изобщо да се е отказвал от толкова хубава теория. Както и да е - религиозните спорове - в клуб религия



Тема Re: Понеже връзщата е промененанови [re: Eжko_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.09.08 09:42






Queen's only


Тема Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: ThunderGoddess]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано17.09.08 10:18



като искаш, приемай, като не искаш, недей:






Тема Re: Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: Eжko_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.09.08 10:31



Я виж какво казва англиканската църква по въпроса с Дарвин:



Queen's only


Тема Re: Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: Last Roman]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано23.09.08 11:49



"""Я виж какво казва англиканската църква по въпроса с Дарвин:


"""


Отговор:





Тема Re: Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: Eжko_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.09.08 12:11



Дарвин от нищо не се е отрекъл. Пък и отричането на един факт не означава, че той не е верен. Примерът с Галилео Галилей и 'отричането' му, че Земята не се върти е показателен.



Queen's only


Тема Re: Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: Last Roman]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано23.09.08 18:05



Бъркаш! Щом се е отрекъл, Земята не се върти! И е плоска ... просто я виждаме грешно





Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: TRl]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано24.09.08 05:46



Ако, човек не се беше "покланял" на собствения разум, още да сме из пешерите. Ако ти се чувстваш умствено немощен, то има хора дето са умствено 'мощни"



Тема Re: Сякашнови [re: TRl]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано24.09.08 05:50



С тази настройка винаги ще си останеш "мъничък".



Тема Re: Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: ThunderGoddess]  
Автор nick_22O2 (минаващ)
Публикувано24.09.08 09:01



Да се отрича естествения подбор, значи да не признаваме, че за природата е възможно това, което прави генетиката. Например създаването от човека на нови модифицирани домашни животни. Във фосилите не намираме останки от крави, овце и да речем - от дакели.



Тема Re: Посочих ти фактическо свидетелствонови [re: nick_22O2]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.09.08 09:50



именно. Но това верващите просто не искат да го признаят.



Queen's only


Тема За дакелитенови [re: nick_22O2]  
Автор nick_22O2 (минаващ)
Публикувано24.09.08 11:05



Един приятел има дакел. Казва: "Малък е, но половината е хуй!". Безспорно дакелът и чи-хуа-хуа са преки потомци на вълка. Т.е. изкуственият подбор без съмнение е възможен. Защо да не е възможен естественият? Човекът е разполагал с няколко десетки хиляди години, а природата - с милиарди (поне 2 милиарда). Еволюционната теория се е наложила окончателно, такъв океан от доказателства я поддържа, че няма образован човек, който да не приема очевидното. Тя е един от крайъгълните камъни на цялото човешко познание. Но невежеството е страшна сила, няма какво да се направи по въпроса.



Тема Re: Светлината е сътворена "достигнала" Земятанови [re: jaime14]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано24.09.08 16:08



"""Ако, човек не се беше "покланял" на собствения разум, още да сме из пешерите. Ако ти се чувстваш умствено немощен, то има хора дето са умствено 'мощни""""

Ами дотук, "мощността" ти друже, е в голословниченето ти. НИма нямаш доводи, по същество ?




Тема Re: Сякашнови [re: jaime14]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано24.09.08 16:09



"""С тази настройка винаги ще си останеш "мъничък".
"""


Ех, де да бях подобен на детенце, с невинна душица. Де, да бях. . .




Тема Re: За дакелитенови [re: nick_22O2]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано01.10.08 14:40



...Дарвин е великан в науката, а теорията му е Еверест или поне някой осемхилядник в първата десетка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.