Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Защо никой не прочете? Аз не си измислям.нови [re: Phoenix]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 14:04



Да, даден ни е разум, но той е само средство за постигане на истината, но не и Източник на истината. Защо никой не прочете НАУЧНАТА статия, която предоставих по-горе, в заключителната част на която се казва:
"Может ли быть, что возраст звёзд исчисляется всего несколькими тысячами лет? Верно ли, что они настолько далеки от Земли, что даже свет от них идёт до нас несколько миллиардов лет? Мне часто задают такие вопросы, но те, кто их задаёт, не понимают того, что мыслят в эволюционных терминах. Они полагают, что в какой-то момент в прошлом - в результате того или иного эволюционного процесса звезды приобрели количество энергии, достаточное для испускания светового излучения, которое затем начинает свой путь длиной в миллиарды миль в космосе, и, в конечном счете, доходит до нас. В Библии сказано нечто совершенно иное. В Книге Бытие (1:17) говорится, что Солнце, Луна и звёзды были созданы «чтобы светить на Землю».
Очевидно, что это должно было произойти мгновенно. Вопрос о том, как Бог этого достиг, научному исследованию не поддаётся. Это часть недели чудотворного сотворения.

Важно отметить, что не существует научных доказательств, опровергающих это. Учёные никогда не наблюдали эволюции какой-либо звезды. Их идеи о происхождении звёзд являются чисто умозрительными, и понять этого читая современные книги по астрономии никто не в состоянии"

Нельзя отрицать, что существует несколько особенностей вселенной, которые должны быть объяснены креационистами; например, существование «сверхновых» (взорвавшихся звёзд) на кажущихся большими расстояниях. Существует несколько предположений, которые, по-видимому, могут вполне адекватно разрешить эту проблему. Они обобщённо представлены в работе “Science and Creation”, W. Boardman, R. Koonte and H. Morris (Creation Science Research Centre 1973), pp. 26-27. См. также «Проблема света?», стр. 99-109 в “How old is the Earth?” (см. 4 в списке литературы ниже).

Следует помнить, что в действительности об этих громадных расстояниях определённо ничего не известно. Это иллюстрируется дебатами о положении квазаров во вселенной. Хотя некоторые астрономы считают, что некоторые из этих объектов удалены от Земли на расстояния до десяти миллиардов световых лет, другие всегда настаивали на том, что фактически они значительно ближе к нам. Последнее подтверждение этого взгляда приводится в статье, опубликованной в журнале Нью-Сайентист, где говорится: «Вся теория квазаров в целом построена на столь незначительных непосредственных доказательствах… что не исключена возможность того, что все эти идеи являются ошибочными». Таким образом, следует проявлять осторожность при оценке возраста и расстояний, постулируемых современной астрономией."

Статията е изключително интересна, прочетете я, моля ви:



Благопожелания на всички.



Тема Експериментнови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 14:45



След като си чел Писанието знаеш, че Господ, в една от многото беседи с апостолите им казва, че "вам и космите на главите ви са преброени", и че сам човек, без Божията помощ нищо не може да направи.
Г-н Гери, ти знаеш ли нещо за мен, в този момент? Почти нищо, нали? Колкото и да ти е силен телескопът, не можеш дори да ме видиш. Но Бог знае всичко, както за мен, тъй и за теб, тъй и за всичко, в частност и за Космосът, който е сътворен от Него. За това аз ти предлагам по-лесен "експеримент".
Предлагам ти да прочетеш много внимателно словата от Битие, предоставени по-долу, 10 пъти. Моля те, да проявиш най-голяма сериозност и търпение:

"И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, (за да осветляват земята и) да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години;
да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята . Тъй и стана.
И създаде Бог двете големи светила; по-голямото светило да управлява деня, а по-малкото светило да управлява нощта, създаде и звездите;
и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят на земята " (Битие, 1:14-17)


Благодаря.



Тема Re: Експериментнови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 15:38



Не исках да те обидя с каквото и да било, извинявай.
Но ти така и не ми отговори на въпроса който зададох: всемогъщ ли е Бог и доколко? Защото от отговора на това твърдение има далекоидущи последици...

Дали сам човек не може да направи нищо без Божия помощ? Ако късмета и случайността е Божия помощ... Иначе никъде другаде не виждам такава помощ.

Това за двете светила, дето да управляват деня и ноща, просто не е вярно. Луната се вижда често и през деня, а слънцето свети маса нощи зад полярния кръг. Или там не са Божий места?

"да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години" - ами както знаем, звездите не са неподвижни а променят разположението си (за справка рисунките на древните гърци например). Какъв знак за време са те? Земята не се върти постоянно около оста си, земната ос бавно мени наклона си, Луната бавно се отдалечава от Земята... Нищо постоянно няма, за какви знаци става дума? Не говоря за човешки живот, а за достатъчно дълъг период - или човечеството не е предвидено да живее по-дълго... ?

Колкото до светлината, "сътворена достигнала Земята", винаги съм си мислел какво му е попречило на всемогъщия Бог да направи разпространението на светлината мигновенно, а скоростта и безкрайна. Явно има някакъв проблем с могъществото си. Или как беше - не ни е дадено да знаем...?


Сега малко по същество. Аз прочетох онази "научна" статия, дето я споменаваш, и веднага ми се набиха в очи поне две забележки.
1) всичките критики на радиационния метод на датиране дават като долна граница милиони години съществуване на земята, а не някакви 10000.
2) обяснението, че въглеродното датиране не дава точни резултати, защото по време на Потопа Земята е била обвита от облаци водна пара, е меко казано несъстоятелно. По простата причина, че Потопът е продължил крайно, и то много ограничено време - да сложим за горна граница един човешки живот (макар че какво са яли и пили на Ноевия ковчег през това време?). Т.е. датировката с въглеродния метод трябва да се "премести" със 70 години, което на фона на 10000 г е много по-малка грешка от експериментално допустимата. Така че метода си работи.
3) Хехе, след като се твърди че Потопа е направил големи сътресения по Земята, откъде сме сигурни че продължителността на деня преди и след потопа е била еднаква? И че началото на Вашите 10000 години не е било преди 4.5 милиарда сегашни години? Тогава за какво спорим?

Това ми направи впечатление само на пръв поглед, сигурно ако се разровя ще намеря още бисери.


Сега така и така съм те хванал, моля един въпрос не по темата "Астрономия".

Колкото пъти да чета Стария завет, едно нещо не ми става ясно.
Там е казано, че Адам и Ева били първите хора, и имали синове: Каин и Авел.
После Каин "взел жена от околните племена".

Та въпроса ми е за тези племена, от къде се пръкнаха те?

Те са неуспешни творения на Господ - т.е. не са хора, т.е. са животни?
Или произтичат от дъщерите на Ева? То в Библията се говори само за мъжкото продължение на рода, и нищо не се споменава за дъщерите, поне в началото.
Или са експерименти на Сатаната :))

Та какво ще кажеш?



Тема Re: Експериментнови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 16:27



"Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори;
защото всякой, който иска, получава, и който търси, намира, и на тогоз, който хлопа, ще се отвори"
(Матея, гл.7)

Каквото и да ти кажа, ще следват все въпроси, и въпроси, и въпроси...
Успех, друже.



Тема Re: Експериментнови [re: TRl]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 16:37



Аз и не се надявах на друг отговор.



Тема Re: Експериментнови [re: geri]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 07:27



Желая ти всичко добро.




Тема За "НАУЧНИТЕ" статии и пр.нови [re: TRl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 10:01



Ама то "научни" статии има всякакви бе човече! Само дето името на автора не ми говори нищо, пък да не говорим за глупостите в статията....
Можеш ли да си представиш, че нашето Слънце като звезда е само на няколко хиляди години! След като сталактитите в пещерите само са на толкова /че и на повече/ и дори носят хим. белези, говорещи за отминалите ледникови периоди /в смисъл, че когато морето е заливало пещерата при стопяването на ледовете, процеса на образуване на сталактити се е прекратявал - те са оставали във водата, а после при снижението на морското ниво той е продължавал отново, като при това хим. състава на слоевете на сталактитите по техния диаметър и дължина говори за глобалните изменения на климата в района и за още много други неща/, тъй че астрономията не е единствената нука която по независим от др. науки начин, доказва възрастта на света. Ако един човек си постави за цел да оборва еволюционната теория, но иска това да стане наистина убедително, а не като въпросната лека статиика, ще трябва да се потруди дооооста! И да стане най-малкото спец във всички науки!
/Ако може/

Сега ще ти дам адрес към страница с едни мои фотографии на вкаменелости, които аз сам намерих и заснех в слоевете скала разрушена при един забой на каменна кариера, изоставен поради близостта й до микроязовир. Мястото се намира около Прелав, което ще рече около 90 - 100км от морето. Става дума за вкаменени амонити, които са предшественици на днешните рапани, т.е. това са морски животинки. Та там съм сложил за сравнение и снимики на вкаменени мидени черупки, каквито могат да се намерят навсякъде в скалите покрай морето, а които спокойно меже да се каже относително, че са от "вчера" - на височина бяха около 10 - 15 метра в склите около Тузлата, пък и не само там.... по цялото крайбрежие ги има. Адреса е:

в опцията "Вкаменелости", в менюто отляво. Та въпроса ми беше как така тези животинки са се озовали на близо 0.8 - 1 метра под повърхността на скалата, на разстояие 90км от морето? Ако света е на блозо 8000 години, както твърдеше вашия приятел Одолам /мисля че беше/ в клуба "Християнство", то значи, че когато са строили крепостите в Преслав, преди 1100 години, морето е било с 1/8-ма част по-близо до Преслав (демек мястото, където сега е Варна, би следвало да е била залята под морето/! Всичко това ако предположим, че при самото Сътворение "...и Божия дух се носеше над водата", сиреч е нямало суша! Но ако бог е направил сушата изведнъж, то тогава защо ще да е сложил тези вкаменелости в Преславската планина? И кога? Дали само е поставял задачки на учените?:))

Давам ти този доволно тъп и елементарен пример за да усетиш, че няколко хилди години възраст на света са смешно предположение, защото вкаменени амонити са намерени дори в Тибет, на "покрива на света", където /предположи сам/ кога е могло, този терен да е бил дъно на море!! Като гледам скалните корнизи на Шуменското плато през прозореца си сега, /в подножието на чиито склонове също има т.нар. "напъстрени камъни" - демек вкаменени мидени черупки/, също не ми се вярва да е било нещо друго, освен остров или полуостров преди доста време.... Сега дори Камчията е далеко - не са били сладководни животинки със сигурност:))



Тема Re: Защо никой не прочете? Аз не си измислям.нови [re: TRl]  
Авторblue (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 13:36



Още преди години (10 може би) се зарекох да не влизам в такива полемики защото тогава заради това се разделих с най-добрият си приятел и ... все пак не мога да не се сдържа да добавя нещо към това което Маркишки каза.


"Важно отметить, что не существует научных доказательств, опровергающих это. Учёные никогда не наблюдали эволюции какой-либо звезды. Их идеи о происхождении звёзд являются чисто умозрительными, и понять этого читая современные книги по астрономии никто не в состоянии"

Учените не са наблюдавали еволюция на звезди? И ти вярваш в това?

Още 12-13 век в Китай са наблюдаавали появата на свръх нова и то не в статично положение. Описано е съвсем подробно по дни и часове какво е станало. Подобни свиделства има дори и в библията която ти така широко цитираш. Има белези за появата на нови и свръх нови още от шумерски времена. Тогава жреците не са знаели какво точно е това но са знаели че звезда която се е виждала едва едва става видима през деня... и само седмица след това изчезва изцяло. Е, това какво е? Не е ли еволюция? Дори и да не е това което науката обяснява, все пак е някакво развитие, т.е. еволюция.

Отново казвам, това само се добавя към думите на Маркишки и останалите. И мястото на тази дискусия наистина не е тук.

поздрави



Тема Re: За "НАУЧНИТЕ" статии и пр.нови [re: Mapkишkи]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 09:24



Човече, ти забравяш например, че е имало всемирен Потоп, който всичко е ПРОМЕНИЛ и на който свидетел е бил само Ной и семейството му. То и за него, за Потопа, някои "учени" глави имат смелостта с "научен" подход да "доказват", че било невъзможно водата за толкова малко дни (40 дни и нощи) да покрие, както е казано "всички високи планини, каквито има под цялото небе:" Ти може би ще оспориш и това, например, че Ной е живял 950 години, сравнявайки по научному старозаветният праведник Ной, със съвремения паднал човек.
Остави тия подходи, човече, много неща в науката не са верни.
А с г-н Одолам не се разбираме. Когато той стане православен, тогава ще видим.



Тема Лъжата е навсякъде в тоя святнови [re: blue]  
АвторTRl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 09:39



Лъжата е по-стара от човека, друже. И има много, много голям опит, защото още Ева и Адам лесно и наивно са се "вързали" на уловката на дявола. Наистина, тая дискусия не е за тук. Само ще вмъкна нещо последно - помисли за т.н. НЛО, за които има толкова "доказателства". Да, може и да видиш дори "летяща чиния", и "хуманоид", и т.н. Знаеш ли, човече, че от демоните по-големи познавачи на природните закони НЯМА. И с техният огромен опит в която и да било област - било физика, химия, астрономия, биология, история - във всяка област - няма човек, който да ги конкурира. Лъжата е навсякъде, друже, за нас остава изборът дали да и се поклоним, или...
Включи си довечера телевизорът, вземи пред себе си да четеш дори само десетте Божи заповеди, и гледайки малкият екран провери коя от тях се "спазва" от човеците. Лъжата е пленила целият свят, друже, и човекът е станал нейн слуга и поклонник.

Благопожелания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.