Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 26.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Оплакване от продавачите на оптиканови  
Автор File99 (ентусиаст)
Публикувано06.02.02 12:52



Направо съм потресен от отношението на продавачите на оптически прибори както към клиентите , така и по отношение на съхрание на приборите . Отивам в един оръжеен магазин в центъра на София да купувам брилянтната оптическата тръба ЗРТ 30 и 60х70мм , която смятам че ми върши изключително ценна работа и в астрономическите наблюдения , виждам я и тръгвам да плащам не 200 лева колкото струва а 350 , когато... когато продавача ми я сваля от щанда , където беше висяла 2 месеца извън калъфа ! Попитах освен подадената ми мостра , няма ли друга тръба ? Само като я докоснах по тубуса и ръката ми стана черна от прах ! Все съм се качил на тавана да търся стари книги , лещата на обектива беше обилно запрашена , но когато направих забележка - шефът на магазина - инженер-оптик представете си тръгна да търси някакъв парцал да почиства лещите с него !!! Въобще се отказах да я купувам в такова състояние , той хубаво ще успее да махне прахта без да нанесе поражения върху оптиката , обаче кажете ми какво как ще махне прахта проникнала вътре в самата тръба ? Затова му казах - носи ми я чисто нова със сертификат от 2001 година и без една прашинка по нея и тогава ще му броя и 400 лева ако иска .
Намерих по обяви ЗРТ от някакъв такъв измислен продавач на оптически прибори и какво стана ?"Аре сряда""Аре петък" "Аре другата седмица" "Аре сега на ме изкарвай от нас" ... Накрая с хиляди зорове успяхме след 4 минутен разговор по ГСМ да си чукнем една среща . Отидох , висях , висях, висях и накрая когато се обадих да попитам жена му какво става се оказа ,че срещата била на друго място !!! Отношенията с този субект автоматически бяха прекратени , смятах да купя още няколко инструмента от него , обаче очевидно с него работа не може да се свърши , а утре ще реве че нямал пари за ток и парно ...
Накрая след толково много перипетий за една нищо и никаква тръба я поръчах от Русия и сега до края на месеца ще видя какво ще излезе - казал съм без една драскотинка по лещите , без едно петънце и без една прашинка иначе и пукнат долар няма да дам ! И да не забравяме фактурата с датата на производство , защото приетите на въоръжение в оптическият ми арсенал прибори си имат амортизационен срок , все пак ако стане нещо на тях ще се правят експертизи от вещи лица и те трябва да са в перфектно техническо състояние .
Мен направо ме е страх да купувам оптика тук в България - в някакъв друг магазин ми говорят за 50% капаро и доставка след три седмици - добре де , ами ако прибора е повреден ? Аз не работя така - отивам разглеждам телескопа, гледам през него и го плащам на място - така се работи а не половината пари да не знам за какво ги давам .



Тема Абе .... горд съм, че съм Българиннови [re: File99]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 13:54



Абе .... горд съм, че съм Българин, какво да коментираме. Файл, поуката: отваряй си широко очите и си стискай добре джоба, когато копуваш нещо такова. Вчера от лювопитство попитах в един магазин за един бинокъл 20х50. Магазинерът горещо ми препоръча тръба 20х50 и зоом .... на като "Таско" за 165 лв. Аз го помолих да я пробвам за астро наблюдение - Юпитер блестеше точно пред входа на магазина. Реакцията!!! Ами вече се било мръкнало и нищо нямало да видя!!! АВЕ ....



Тема Re: Абе .... горд съм, че съм Българиннови [re: Xoнзиk]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 17:12



Ами той магазинера е помислил, че като излезеш навън в тъмното ще изчезнеш с тръбата преди да си платил бе . Едва ли е за друго .

Пък за Файла99: Какви експертизи очакваш да ти правят на далекогледа бе човек! То даже и да видиш нешо, дали ще ти повярва някой че и експертизи да ти правят!



Тема За Маркшишки - българинътнови [re: Mapkишkи]  
Автор File99 (ентусиаст)
Публикувано06.02.02 17:47



Да , само дето бяx с костюм и около 700 лева джобни - ама и ти май си като него ...
По въпроса за експертизите - ами аз не съм като теб да си губя времето с Луната и ДИРа та съм пуснал здрави корени в MUFON , BUFORA и RUFORC , да не говорим колко свидетеля ще се съберат само за 2 минути под тревога ...



Тема Abe za 400 lv ..нови [re: File99]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 18:57



az sym gotov i moiata zrt457 da ti prodam - niama nito edno petynce daje



Тема Imash ZRT li ?нови [re: Evil Spirit]  
Автор File99 (ентусиаст)
Публикувано06.02.02 19:36



Poneje mi skusaha nervite poruchah ZRT ot Russia do dogovorena cena 98 USD - 220 leva , kato triabva da mi ya donesat do 20.02 . Ako obache se uzduniat shte tursia alternativa , toest ako e v perfectno sustoianie moje da se razberem za okolo 300 leva - no samo ako e v perfectno sustoianie .
Vizdal sum dva modela ZRT - ediniat convencianalniat s po-tunuk metalen tubus i kojen kujuh , drugiat model ZRT beshe masiven napravo ogromen i v metalna kutia , ZRT 457 koi variant e ?
Oshte me interesuva dava li dostatuchnco ischisten obraz ? Vizda li se yasno napriver fazata na Venera ?
I nakraya da ty kaja veche mi pravy vpechatlenie seroizniat ty opticheski arsenal ...



Тема да си чувал ... *DELETED*нови [re: File99]  
Автор дядo_Koлeдa (forever young)
Публикувано06.02.02 20:10



Мнението е изтрито от b0bb0

Тема Re: Imash ZRT li ?нови [re: File99]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 21:11



Moia e toia variant v kojenia kalyv. V otlichno systoianie e (osobeno optikata). Za 300 lv obache dosta se symniavam dali bih go prodal (bih si pomislil de).



Тема Така , сега слушай ... *DELETED*нови [re: дядo_Koлeдa]  
Автор File99 (ентусиаст)
Публикувано06.02.02 23:09



Мнението е изтрито от b0bb0

Тема Равновесната ценанови [re: Evil Spirit]  
Автор File99 (ентусиаст)
Публикувано06.02.02 23:18



Следователно 300 лева са равновесната цена , след като се съмняваш дали би продал инструмента значи има защо да държиш на него . Току-що четох статията на един руски астроном относно приложението на ЗРТ в астрономията , който описва освен неминуемият астигматизъм , така и в каква степен например се вижда Юпитер .
Значи оттук изчаквам как ще се развият действията с поръчката и ако те претърпят провал , тогава най-вероятно ще отправя към вас Evil Spirit офиациално предложение за покупка на ЗРТ .

ssgestaponkvd@hotmail.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.