Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 16.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"  
Автор vladimirgg (непознат )
Публикувано26.01.02 20:15



Здравейте

Сърдечно поканваме всички уеб-майстори на българоезични уеб-сайтове за астрономия да се присъединят към безплатния пръстен "Бибиян".

Правилата за участие и как да се присъедините можете да прочетете на адрес:
http://astrobg.hit.bg/ring/
Идеята на правилата е да са ни удобни. Ако не сте съгласен с тях, моля пишете тук или на електронния адрес, посочен в началната страница на пръстена (същия линк) за да видим какво можем да направим.

Накратко какво представлява един уеб-пръстен:
Всеки от сайтовете в пръстена публикува линкове за движение из пръстена. Така посетителя може да ходи от сайт на сайт по пръстена или да види списък на всички сайтове, включени в пръстена. Това спомага за нарастване на аудиторията на сайта.

Изпълването на пръстена с живот зависи само от вас. Към него вече е добавен сайта с българския превод на Астрономическа картинка на деня, APOD.



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: vladimirgg]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 22:26



Маркишки отдавна ми беше предложил такъв ринг, аз май не подхванах идеята му. Ето че май наистина има нужда.



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: vladimirgg]  
Автор vladimirgg (непознат )
Публикувано27.01.02 13:03



Ами, дано да се отзоват авторите на страници или поне да възникне някаква по-добра идея. Изпратил съм писма до електронните адреси, които можах да намеря. Част от тях (слава богу малка) ми се върнаха с отговор, че адресите вече не съществуват.

А www.planet088.com изглежда съвсем съвсем изчезна, така че точно на автора му не можах да пиша .

Влади



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: vladimirgg]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 14:52



Не зная с кого си се свързал, на

има страница с линкове към повечето български астросайтове, ако искаш погледни и от там. За www.planet088.com нямай грижа, аз ще напиша на автора. Сигурно в момента нещо е станало, снощи имаше достъп. Всъщност този сайт го правим двамата с него.



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: bobo]  
Автор vladimirgg (непознат )
Публикувано27.01.02 17:22



Вчера изпратих писмо на различни адреси, eдин от които беше и този който стои в началото на твоя сайт (borislavp@y...). Предполагам че писмото е стигнало успешно, понеже не съм получил "оплакване" че не може да пристигне, каквото получих за два други адреса.

Ще се радвам да се присъедините



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: vladimirgg]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 10:22



Току-що писах на Владимир, но и тук да предложа:

Що не бъде вместо пръстен, една мрежа от сайтове, сортирана по теми!?

Нека всеки да сложи на видно място в Home Page си нещо като списък, от които да може да се избира произволна тема и третиращите я сайтове.

Или пък по-добре всеки да сложи на Home Page си само нещо като емблема или банер, който да отваря въпросната таблица със съдържанието на темите, която не е задължително да бъде в сайта на участника - например да си стои при Влади. Това ще улесни редактирането и допълването й с нови теми. Така винаги и лесно ще могат да се включват /и изключват!/ сайтове от съдържанието.

Мисля, че този метод би бил хем достатъчно мързелив - не изискващ много работа, хем и удобен за прилагане.

Нека направим и линк към официалната страница на Института по Астрономия -

и да си пожелаем да се включат и професионалисти.

Предлагам Ви една претъпкана страница с препратки, в сайта на астронома Георги Петров - в твмата му "My ASTRONOMICAL links" на адрес: - човека се е потрудил здраво! А също и на

Май някои от професионалистите в БГ позващи повечко нета, отдавна са направили нещо по въпроса.

И още нещо, ама това си е само мое лично мнение:
Що не изберем някакво по-сериозно име на пръстена /или мрежата/? Що пък "Бибиян"? Само за деца ли ще е това?



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: Mapkишkи]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 12:07



Това със списъка на сайтове също е добра идея. Може би по-добрата. Ако към линковете има и кратка анотация ще е чудесно. Само че като гледам се поддържат само няколко сайта, много други са недовършени, или изоставени... Както и сайта на Института по Астрономия. А не знам с няколко имена в списъка дали има смисъл от сортиране.

Колкото до линковете на Георги Петров - да, полезни са, но аз бих предложил да имаме линкове към български сайтове. Чуждите са огромно количество, а и на много места се повтарят в подобни списъци.



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: bobo]  
АвторSysadmin (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 13:46



Kakvo mu e izostavenoto na site na Instituta po astronomija?! Dokolkoto vijdam vsichko si mu raboti.



Тема Ами не знам...нови [re: Sysadmin]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 12:34



На сайта на ИА последният ъпдейт е на 12.06.2000, ако е вярно изписано. Година и половина да няма никаква новинка? На мен ми прилича на изоставен сайт, добре, да кажем неподдържан.



Тема Re: Пръстен от астрономически сайтове "Бибиян"нови [re: Sysadmin]  
Авторdrifter (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 22:42



А какво изобщо има на сайта на Института по Астрономия? - Един неточен и непълен списък на работещите там. Линковете към други астрономически сайтове са добри, но както се вижда заслугата е на Георги Петров, а не на организиращия сайта. По голямата част от снимките са публикувани без знанието на автора им, да не говорим че две трети от тях нямат нищо общо с астрономията. И не на последно място дизайна на страницата - не познавам досега човек посетил сайта да е изказал положително мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.