Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Клуб "Астрономия"  
Автор bObbOМодератор (непознат )
Публикувано28.11.01 16:35



Здравейте в клуб "Астрономия" на Дир.бг! В опита си да го поддържам приятно място за общуване на любителите на звездното небе ще спазвам следните

Правила на модератора

- да се съобразявам с мнението на посещаващите клуба, когато то е обосновано;
- да обосновавам своите действия пред посещаващите клуба на клуба;
- да пускам допитване по определени въпроси, отнасящи се до клуба;
- да обявявам по подходящ начин влизането в сила или отпадането на ново правило;
- да не допускам нарушаване, от моя страна или от страна на друг пишещ в клуба, на виртуалната и реалната анонимност на останалите посещаващи клуба - публикуване на IP адреси, имена, телефони, адреси и т.н. без съгласието им. Не ме молете да давам IP адреси.
- да отстранявам спама. За спам се броят постингите с безсмислено съдържание, постингите, пуснати само "да си надраскам името на стената", и които нямат нищо общо с клуба и други подобни, замърсяващи го. Тук не включвам постинги с иконки и други, изразяващи отношение към предходен постинг, стига да не нарушават останалите правила;
- да предотвратявам продължителни лични разговори, които започват да се отдалечават твърде много от темите в клуба. След предупреждение такива теми ще бъдат заключвани или изтривани, ако в тях нама съдържание по тематиката на клуба;
- да уважавам начина на изразяване и да се намесвам само в крайни случаи - всички постинги, съдържащи груб език, както и нападки и обидни квалификации към който и да е посещаващ клуба ще бъдат изтривани изцяло. Ако искате мнението ви да бъде прочетено, то не трябва да съдържа груб език, както и нападки и обидни квалификации към членове на клуба. Нормално е от време на време да се появяват дребни закачки и заяждания, но не за тях става въпрос. Ако искате да излеете гнева си към някого за това има "Клуб попържни", има електронна поща, бележки, тъмни и тесни улички и т.н.
- по молба на авторите им може да бъдат изтривани или редактирани техните постинги и теми;
- по молба на пишещ в клуба ще се намесвам в постинги, в които са нарушени правилата на клуба спрямо него;
- да прилагам дадените ми права само в краен случай. Първоначално, когато преценя, че имам основание да се намеся, ще правя бележка. Ако все пак правилата продължават да бъдат нарушавани ще се намесвам без предупреждение. Тези бележки са дългосрочни - ако съм правил бележки на някой от пишещите в клуба при ново подобно нарушение ще считам че е бил предупреден, дори и това да е било преди месец;
- когато в някоя от темите е пуснат постинг, отклоняващ първоначалната тематика ще го премествам или ще отварям нова тема с подходящо заглавие. Това е с цел улесняване на четящите, когато търсят нещо да го намерят в тема със съответното заглавие.


Някои други пожелателни правила към всички пишещи в клуба биха могли да бъдат:
- да използваме кирилица, по възможност. Все пак сме в България, а и се чете много по-лесно;
- да пишем нормално, с малки букви и без излишни пунктуационни знаци;
- да не разводняваме дадена тема с постинги, които не кореспондират със заглавието й;
- когато имаме да кажем нещо, незасегнато в съществуващи теми, да започнем нова тема;
- заглавията на темите да са ясни и разбираеми, и да кореспондират със съдържанието им;
- да не разводняваме диалога с теми, далечни от тематиката на клуба;
- да не използваме чужди никове и да не пишем от чуждо име;
- да се отнасяме с толерантност и разбиране към другите посетители на клуба - в клуба пишат и ще пишат и хора, които искат да научат нещо. За всеки идва време, когато да открие сам за себе си топлата вода. В този смисъл едно добронамерено обяснение ще е в много по-голяма полза от безсмисленото иронизиране и подигравка.
- да не се заяждаме с модератора само за спорт: дали пък грешката не е в нас?

Тези правила са променливи. Ако имате предложения пишете ги отдолу. Те ще бъдат обобщавани в този постинг, който ще стои най-отгоре на списъка с темите.

Ако искате да разберете защо и как е бил избран модератора на клуб "Астрономия" вижте темите "Модератор" и "От модератора", които са някъде в архива.

...погледнете нагоре... нощ е... звезди... красота... ред, тишина и хармония... Не че сами по себе си звездите не са създадени от хаоса и дивата енергия... но са успели да намерят равновесно състояние помежду си... поне за този кратък миг от вечността... Там няма модератор... а ред има... и ние се опитваме да го опознаем .. дали да не започнем оттук?

Благодаря на дядo_Koлeдa за това лирично допълнение :)

Редактирано от bObbO на 12.05.10 19:04.



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 10:08



>. Има доста "ограничения", които бих желал да се спазват и в нашия клуб,
Koi mu dreme kakvo ti jelaesh? Mislish li che imash pravo da opredeliash politikata na toia klub poveche otkolkoto ostanalite posetiteli... S kakvo si po zaslujil ot tiah?
Edinstveno ot po gornoto se izviniavam che ne izpolzvam kirilica. Ne za drugo a zashtoto me myrzi .. Вервайте ми..



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: Evil Spirit]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано01.12.01 11:59



Ами макар че аз не пиша толкова много в този клуб въпреки че редовно гочета мисля да изразя и аз мнение. Значи Модератора /който не знам как точно е избран/ има тези права, затова и е модератор за да следи как върви форума и като има проблем да ги отстранява. Лично аз съм за правила и то по строги правила, примерно редовно пиша в HardwareBG, където правилата и и модераторите са доста по-строги. Ако някой го посети ще забележи много затворени теми, и за почти всички е имало причина да бъдат затворени, винаги съм поддържал правата на модераторите тъй като там са избрани хора които разбират от това което се пише, хора с извоюван авторитет. Тук в dir.bg нещата не са така, затова и много хора престанаха да влизат в форумите му. Лично аз съм от първите посетители както в този клуб, така и в клуб НЛО също и електроника. За НЛО няма какво да говорим, там се вижда до къде води липсата на правила и модератор, надявам се тук да не стане като там. Единствено в Електроника всичко е що годе нормално, нека това не накара някой да отиде там и да го направи ненормално. Смятам че като редовен посетител имам право на мнение не по малко от това на тези които пишат по-темите, особенно от тези които в 90% от постовете си пишат глупости или се заяждат.
А относно кирилицата, ами това е добре, но не всички имат възможност да я ползват, но пък това да можеш и да не я ползваш не е мързел а неуважение към самият себе си и към България, аз като Българин не мога да си го позволя, може и да съм най-пропадналият човек в цялата държава но въпреки това ще си остана Българин. Не виждам какво е толкова сложното да натиснеш един клавиш, аз натискам два и това хич не ме притеснява.



Тема Re: ""нови [re: ToHu]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 19:21



Az ste ti kaja kak e izbran - toi se samonaznachi.
Nie deto sme v chujbina da mrem li s taja kirilica, tuka horata nesto ne ja priznavat, taka che spored men e typo tova, daje po vyzmojnost e po-dobre da se pishe s latinica ta da moje vseki da go prochete (sega ste chuja vikove, vervajte mi ne sym za smjana na azbukata ni)



Тема Svobodno mnenieнови [re: Mig29]  
АвторSTRASBOURG (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 20:16



Priemam 4ast ot iziskvaniqta,no ne sam saglasen za:
1-Tova 4e slu4aini hora vlezli v kluba da ne mogat da si davat mnenieto
2-tova 4e se izklu4va latinitzata



Тема Re: Svobodno mnenieнови [re: STRASBOURG]  
Автор bObbOМодератор (непознат )
Публикувано04.12.01 13:08



Хора, никой не е казал, че се изключва латиницата, къде го прочетохте! Предложението ми беше, който има възможност да пише на кирилица. Просто се чете по-лесно. Доколкото мога да преценя всички в този клуб могат да четат кирилица, щом участват в дискусиите и отговарят на постинги написани на кирилица.

Също така всеки може да си каже мнението по темите тук, все пак всеки е влизал за първи път. Смисълът на това предложение, или по-скоро предупреждение, беше че ще си трият постинги като първия, който съм изтрил (виж "Защо трия някои постинги").

За това, кой и как е избрал модератора - малко статистика съм сложил на:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=123&Board=
astro1&Number=1936920116&page=1&view=collapsed&sb=5
Също можеш да видиш темите "Модератор" и "От модератора".

Редактирано от bObbO на 18.02.02 18:44.



Тема Re: Svobodno mnenieнови [re: bObbO]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 18:39



Аз също не съм казвал че трябва да се пише само на кирилица а по възможност на кирилица, все пак това си е по желание но наистина се чете много по-леко.



Тема Re: Svobodno mnenieнови [re: STRASBOURG]  
Авторmary (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 01:22



da, i az taka mislia neka da se pi6e i na latinitsa za da mogat da u4astvat i tezi koito niamat kirilitsa



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Авторmar4eto (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 01:36



Da i az mislia 4e tuk e miastoto da se diskutirat temi ot astronomiiata, no ako moje da se pi6e i na latinitsa, za6toto da mogat da u4astvat i tezi koito niamat kirilitsa. Za men e vajno da se razbirame .
No e hubavo da ima pravila. Podkrepiam bobo



Тема Alo moderatora ..нови [re: bObbO]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 07:34



dokoga she gledame typata ti tema da visi na chelno miasto, kato nai-malkoto v neia ne e pisano ot 6 meseca!? Tova che se natiska da stanesh moderator e hubavo, obache ne zloupotrebiavai, vse pak, a ..?



Тема Re: Alo moderatora ..нови [re: Evil Spirit]  
Автор bObbOМодератор (непознат )
Публикувано25.01.02 12:53



Ами тази тема ще си стои там, най-отгоре заради такива като теб. Не ти ли омръзна да се заяждаш със всеки и със всичко!



Тема Защо изтри моята тема?нови [re: bObbO]  
АвторБyби (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 08:30



Ало, модератора,

Би ли ми обяснил защо изтри моята тема за дванайсетата планета и сайта

? Аз търсех само компетентно мнение по въпроса.

Някой ти нареди да го направиш или ти се уплаши?

Ако отговориш на въпроса ми, няма да ти се разсърдя, че си го направил.

Имай, обаче предвид, че изместването на полюсите е глобален въпрос, който засяга човешката цивилизация и да се скрива проблема е необяснима за мен реакция.

Наскоро по този въпрос (през изтичащата седмица) се появи съобщение в новините на Дир-а, че Южният полюс се е изместил с 200км, без да се уточнява за колко време е станало това.

Като се поразрових из Руския Интернет на тема "сдвиг полюсов" се оказа, че Южният полюс всъщност се е изместил не с 200, а с цели 900 км, считано от 1885 година от когато се следи местоположението му, и скоростта на това изместване се увеличава всяка година с 3км.

Интересни работи стават по света и да стоим настрани от тях е лошо за самите нас. Тъй че не си позволявай да изтриваш постинги по тази тема, защото клубът само ще загуби от това и в него ще останат само несериозните посетители. Освен ако това не е целта ти.



Тема В клуба трябва да има ЯСНИ правила!нови [re: bObbO]  
АвторБyби (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 08:33



Ало, модератора,

В клуба трябва да има ЯСНИ правила, а не "своеобразни", определени само от теб по неясни принципи.

Ако, разбира се, имаш желанието да има сериозни дискусии...



Тема Извинявам су ня модераторанови [re: Бyби]  
АвторБyби (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 08:55



Извинявам се на модератора за горния постинг. Или очилата ми са слаби, или той е истински бързак.



Тема Буби,нови [re: Бyби]  
Автор bObbOМодератор (непознат )
Публикувано16.02.02 21:53



Ти, Буби, не си ли виждал/а какво пише отзад на камионите - "Неуверен не изпреварвай"? Просто си отваряй по-добре очите (или си почисти очилата), помни темите, които пускаш, чети внимателно отговорите и не търси под вола теле.

От ден-два виждаме името ти тук и вече прави впечатление, че започваш с конфронтация. Много повече неща ще научиш, и много повече хора ще ти отговарят, ако се държиш нормално. А и така клубът ще остане приятно място.

А какви са според теб ясните правила. Вероятно имаш нещо предвид?



Тема за ЯСНИ правила.нови [re: Бyби]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.02 10:19



По принцип мълчанието е знак на съгласие, но все пак - за да не стават грешки ... за правилата, тях ги има и са доста детайлни. Да си кажа честно, ако Бобо не беше съобщил за това, че са променяни - изобщо нямаше да разбера. Явно че за доста хора, не само от клуба важи правилото - в момента, в който се напомни че има правила и те трябва да се спазват, започва едно несъгласие, едни протести ... Какво стана след въвежданета на модератор - вече има един човек, който си прави труда да въвежда ред и да систематизира правилата. А когато някой е против и не е съгласен, нека предлажи колко и какви да са правилата. "Аз съм против" по принцип ?!?!?! Ами това си е чиста проба чесане на езици.



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Авторxl-man (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 06:34



Много честно с ръка на сърцето съжалявам, че публикувах IP adress в темата си![izchervqvam se((((((((( Грешката се дължи на това, че не прочетох правилата! Аз по принцип съм за тях, но еуфорията в която се намирах ме накара да избързам! Наистина се извинявам на всички и на теб! Сега вече съм прочел "правилника за движение" тук и няма да допускам други фалове, обещавам!)) Вярно, че не видях някъде да пише признат грях е половин, но все пак!



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано29.07.02 17:54



Много хубави правила.Трябваше във всички клубове да влязат подобни(но индивидуализма си казва думата)
С уважение от един стар почитател на астрономията.



Тема Бобо,нови [re: bObbO]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.02 13:30



защо не поизтриеш малко мненията тук... ;)



Тема Re: Бобо,нови [re: KlD]  
Автор BekY (edna ot vsi4ki)
Публикувано12.10.02 08:40



Според мен това че Бобо изтърпя толкова глупави забележки и им отговори толкова спокойно показва че си е идеалният модератор :) Правилата не се разли4ават много от общите правила за клубовете в dir.bg и са си съвсем справедливи- не мисля че ограничават по някакъв начин свободният начин на общуване , като в това време биха го поддържали на що годе цивилизовано ниво :)) Чесно да си призная и аз не съм свикнала да пиша на кирилица , обаче идеята много ми допада и не виждам зашто толкова се впрягат вси4ки за глупости , а не впрегнат изобретателността си за да завържем някоя готина дискусийка



Тема Търпениенови [re: KlD]  
Автор TRl ()
Публикувано12.10.02 11:05



Може би триенето трябва да започне от първата видима лъжа - снимката, която излиза след всеки твой постинг. Не ми е приятно да я гледам всеки път, но какво да правя - съобразявам се с общоприетите представи за търпимост.

Но щом ти искаш, то "нека триенето да започне сега".

Шегувам се, разбира се.
Използвам случая да благодаря за търпението на модератора. Не го казвам за да правя "четка", казвам го, защото е истина.


Редактирано от TRl на 12.10.02 11:24.



Тема Ох, не!нови [re: BekY]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано14.10.02 13:23



Имах предвид в тази тема ТУК! Не в клуба... просто тук има мнения, от преди много време, които вече не са актуални... но както и да е...



Тема Приятелю,нови [re: TRl]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано14.10.02 13:32



имаш нужда от психоаналитик... ако непознаваш такъв или незнаеш към кого да се насочиш, мога да ти препоръчам няколко... все хвалени от такива като теб...


End of discussion...



Тема Imam edno predlojenieнови [re: bObbO]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано25.10.02 03:12



Zdrasti bobo,
ta eto mi go predlojenieto. Tuka vseki pishti i reve, che temite mu bili iztriti i nam si tam kakvo oshte. Ta, zashto vmesto da triesh temi, da ne poizchakvash malko, da se ponatrupat malko "pinizi" i da q zakliuchih bez da triesh kakvoto i da e bilo. Taka nqma da ima nedovolni, hem temite shte sa si tam i vseki shte moje da se im se naslajdava, ako pojelae daje moje da si gi printne i da gi sloji v ramka, hem nqma da se naliva oshte maslo v ogynq. Zakliuchvash bez kakvito i da e bilo obqsneniq i prochie. Ako nqkoi iska da si prodylji temata, shte si otvori nova. Ne znam dali ima nqkakvi pravila za svalqne na moderator, no, ako ima podobni neshta, predpolagam, che shte ima nqkakvo glasuvane i, ako sybere poveche ot polovinata votove ili de da znam i az tam kakvo, se pravi kakvoto shte se pravi. Na tiq koito ne im haresva da hodqt da se oplakvat tam. Vse pak, ideqta e da mu e gotino i da se igrae po svirkata na bulshinstvoto. Sega veche koq strana e to i koq vodi v momnta, si e drug vypros (ama to si se vijda).
Ami tova e. Ako neshto ne ti haresa v predlojenieto, go iztrii (to si e samo kym tebe, drugite ne gi gree). Pyk i da ti haresa, pak go iztrii :)

"До скъсване и четвърт назад..."


Тема Бло,нови [re: BloodeR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.10.02 08:09



недоволни и недоеб**и винаги ще има, каквото и да се прави. Тези неща са достатъчно дълго обсъждани и си има както предимства, така и недостатъци. А прости хора винаги ще се намерят, да кажат че другите са по-прости от тях :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Imam edno predlojenieнови [re: BloodeR]  
Автор bObbOМодератор (новак)
Публикувано26.10.02 14:14



Tuka vseki pishti i reve, che temite mu bili iztriti i nam si tam kakvo oshte. Ta, zashto vmesto da triesh temi, da ne poizchakvash malko, da se ponatrupat malko "pinizi" i da q zakliuchih bez da triesh kakvoto i da e bilo.
Щом някой е изпищял, то е имало причина. И това, чудно защо, почти винаги са все едни и същи хора. Въздържам се да се намесвам при възникващите дребни дразги, така да ги наречем, изчаквам сами да затихнат, но понякога се налага. Нали целта е тук да се пише за астрономия, за другото си има други клубове. Считам, че изчистването на темите от буклука е по-добрият вариант, в сравнение със заключването. Ами ако някой иска да напише нещо смислено?

Taka nqma da ima nedovolni, hem temite shte sa si tam i vseki shte moje da se im se naslajdava, ako pojelae daje moje da si gi printne i da gi sloji v ramka, hem nqma da se naliva oshte maslo v ogynq. Zakliuchvash bez kakvito i da e bilo obqsneniq i prochie.
Недоволните едва ли ще свършат, а темите, в които е трито всеки и винаги може да ги види и да им се порадва на адреса, посочен в заглавния постинг. Сложил съм ги там и за друго - всеки, който иска може да сравни какво е изтрито и да протестира конкретно защо това или онова е изтрито. Мисля, че сред изтритото няма нещо, за което читящите в клуба биха съжалявали, че не са прочели.

Ako nqkoi iska da si prodylji temata, shte si otvori nova.
Когато вече има отворена тема с дадена тематика защо е нужно да се отваря нова?

Ne znam dali ima nqkakvi pravila za svalqne na moderator, no, ako ima podobni neshta, predpolagam, che shte ima nqkakvo glasuvane i, ako sybere poveche ot polovinata votove ili de da znam i az tam kakvo, se pravi kakvoto shte se pravi. Na tiq koito ne im haresva da hodqt da se oplakvat tam.
Всеки който има причина може да пусне анкета, каквото кажат гласуващите - това е. По такъв начин беше решено да има модератор, по такъв начин беше и избран. Все пак, мисля, че дори самото присъствие на модератор допринася, донякъде, за относителното спокойствие в клуба.

Vse pak, ideqta e da mu e gotino i da se igrae po svirkata na bulshinstvoto. Sega veche koq strana e to i koq vodi v momnta, si e drug vypros (ama to si se vijda).
Това нещо не го схванах много-много, но мисля, че болшинството е ясно какво иска.

Ami tova e. Ako neshto ne ti haresa v predlojenieto, go iztrii (to si e samo kym tebe, drugite ne gi gree). Pyk i da ti haresa, pak go iztrii :)
Що пък да го трия, нали тази тема е за това.



Тема Като сме почнали с предложенията...нови [re: bObbO]  
Автор Phoenix ()
Публикувано27.10.02 19:21



В някой от другите клубове видях нещо което не е лоша идея според мен, а именно т.нар. "Свободна зона" - това е тема която не се модерира (не се трие, не се заключва и т.н.) та всеки да пише там каквото му е на душата. При наличието на такава тема правилата могат да се прилагат по-строго в останалите теми, а нея да я чете всеки на свой собствен риск. Как мислите?



Тема Re: Imam edno predlojenieнови [re: bObbO]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано27.10.02 22:57



Izvinqvam se za dumana, no se chustvam kato prepikan...

"До скъсване и четвърт назад..."


Тема Свободна зонанови [re: Phoenix]  
Автор bObbOМодератор (новак)
Публикувано27.10.02 23:39



Това предложение има някакъв смисъл, но как точно се действа? Пускаме тема, пишем, след време темата отива на втора страница и постепенно я забравяме. Друг вариант е да си закачи най-отгоре, така ще е винаги пред погледа ни, но ми се струва, че тема с точно такова съдържание не е за тази превилегия. Не съм виждал такива теми, може ли да подскажеш някой клуб.

Phoenix, ако искаш може да пуснеш такова предложение с отделна тема, пък к'вото кажат клубарите.



Тема Хм,нови [re: BloodeR]  
Автор bObbOМодератор (новак)
Публикувано27.10.02 23:44



Това как да го разбираме?



Тема Re: Буби,нови [re: bObbO]  
Авторmislitelja (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 18:23



Bobbi ama i ti mi prikazvash samo za astronomija.

Nanadjavah se da naucha neshto ot tuk za vselenata i da se vilnejat diskusii na taja tema, da se postavjat hipotezi i tnt, a nie ne mojem da se razberem na kakuv ezik da si prikazvame.

Kolkoto do latinskia i az ot murzel :) ( da me izvinjat bulgarskite nationalisti ) .
A kolkoto do ostanalite, mislja che te iskat samo da te provokirat i kakto izglejda im se otdava tova prevushodno :)) .

kakto i da e az sum uporit i shte namerja neshto tuk koeto me interesuva, bilo to na latinica, egipedski jeruglifi ili starobulgarski stenografichni zapiski ot lichnija pisar na han asparuh

do skoro



Тема Re: Буби,нови [re: bObbO]  
Авторmislitelja (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 18:26



Bobbo ama i ti mi prikazvash samo za astronomija.

Nanadjavah se da naucha neshto ot tuk za vselenata i da se vilnejat diskusii na taja tema, da se postavjat hipotezi i tnt, a nie ne mojem da se razberem na kakuv ezik da si prikazvame.

Kolkoto do latinskia i az ot murzel :) ( da me izvinjat bulgarskite nationalisti ) .
A kolkoto do ostanalite, mislja che te iskat samo da te provokirat i kakto izglejda im se otdava tova prevushodno :)) .

kakto i da e az sum uporit i shte namerja neshto tuk koeto me interesuva, bilo to na latinica, egipedski jeruglifi ili starobulgarski stenografichni zapiski ot lichnija pisar na han asparuh

do skoro



Тема Re: Свободна зонанови [re: bObbO]  
Автор Phoenix ()
Публикувано28.10.02 22:16



Значи, мисля, че се оставя отгоре - наистина не е лицеприятно ама знам ли може и да има файда. Аз съм го виждал в клуб Манга. Пускам предложението, не че аз съм много заинтересован от такава тема, но "к'вото кажат клубарите".



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Автор Grande_Amore (sladka)
Публикувано07.03.03 14:39



Zdravei:))



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Автор zhreca (минаващ)
Публикувано11.07.03 20:49



Oficialno otpravjam zajavka da byde iztrit postinga reply na TRI (11.07.03, 8:35) v temata "Zа golemija vzriv i oshte neshto", kojto vyzpriemam kato lichna obida.



Тема В подкрепа (и не съвсем) на казаното:нови [re: bObbO]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано20.08.03 16:36



"...погледнете нагоре... нощ е... звезди... красота... ред, тишина и хармония... Не че сами по себе си звездите не са създадени от хаоса и дивата енергия... но са успели да намерят равновесно състояние помежду си... поне за този кратък миг от вечността... Там няма модератор ... а ред има ... и ние се опитваме да го опознаем .. дали да не започнем оттук?"

. . .

Да, интересно, наистина - във Вселената уж няма "модератор", който да следи и да се грижи за реда, но все пак ред ИМА. И то "не какъв да е ред", а ред от свръхголяма прецизност, изхождайки от мащабите на Вселената, на броя и големината на обектите и привидната хаотичност на всичко движещо се. И не на последно място това, че цялото това гигантско "хаотично хоро" се играе във времето не от година или две, а то от "доста" време. Май никой не знае отколко точно.


Предоставям на вниманието на интересуващите се една интересна алегорична сентенция:

Точно, както известният часовник на Пейли е свидетелствувал за дейността на създателя си (т.е. за часовникаря), така и Вселената във всичките си чудесни подробности "пее хваления" и свидетелства за своя Създател.

Очевидно, безупречният ред на часовниковият механизъм не е създаден "от само себе си". Както и този във Всемира. Споделям напълно казаното от модератора:

Там няма модератор ... а ред има ... и ние се опитваме да го опознаем .. дали да не започнем оттук?"

Защо, наистина, всички ние не започнем от тук - от въпроса за реда във Вселената, който никак не е случаен. Защото няма н и щ о случайно, скъпи приятели. Нищо, което да става "според някакъв си случай" или както някои обичат да казват "от само себе си". Този ред, тази красота, тази хармония на небето, не са никак случайни.


Най-сърдечни благопожелания.


"Очите са слепи! Човек трябва да търси със сърцето."

Редактирано от TRl на 20.08.03 16:45.



Тема Вижте какво!нови [re: TRl]  
АвторZori (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 15:42



В тоя форум няма нищо ценно за астрономията-вижте линковете във www.gan.hit.bg



Тема Re: Вижте какво!нови [re: Zori]  
Автор Phoenix (ГоривенМатериал)
Публикувано09.09.03 16:00



нищо ново - все линкове дето всички ги знаят - а се срещат и сайтове на хора редовно пишещи в този клуб - те (хората) са ценни за астрономията



Тема Re: Вижте какво!нови [re: Zori]  
АвторXaoc (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 16:18








Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: Evil Spirit]  
Авторпиka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 13:25



Клевый у вас сайт! =)




Тема www.zetatalk.comнови [re: Xaoc]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 13:27



IA VIZTE TOVA a POSLE OSTANALOTO !!!!
www.zetatalk.com
koito izka da pishe na kiki2002@abv.bg



Тема За bObbOнови [re: bObbO]  
АвторBaлepий (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 09:43



Здравей, bObbO!

Обръщам се към теб с една молба. Имам телескоп Конус 130/2000 на който търсача се размества много лесно. По моя преценка трябва да се затегне отвътре, но не настоявам, че е така. Не ми се ще да прецакам нещо и затова искам да го види човек, който разбира...
Знам, че си ангажиран човек, но аз съм готов да платя за изгубеното ти време (или да черпя, ако не ти е до това :)
Моля, те пиши ми на

дали би могъл да ми помогнеш и кога ти е удобно (ако въобще ти е)!

Не се чувствай длъжен, но имай предвид, че разчитам на теб и че ти си ми надеждата!

Предварително ти благодаря!

Валерий от Варна



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Автор Petree (тръстика)
Публикувано06.07.04 18:55



bObbO, какво означават оранжевите скоби, които понякога се появяват в колонката "мнения" в главната страница на клуба след брой на мненията??

Petree


Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: Petree]  
Автор mishaikin (непознат)
Публикувано06.07.04 20:43



Ще отговоря вместо Бобо - обикновено в скобите стои броя на новите, непрочетени мнения по дадена тема след последното ти посещение на форума ... Въпреки че напоследък нищо не работи както трябва в дира!



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Авторamaslak (Нерегистриран)
Публикувано24.12.04 02:49



strashna rabota



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 08:50



astronomiqta e xubavo ne6to



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: Evil Spirit]  
Автор mordor_ot_LOTR (непознат )
Публикувано24.12.05 02:37



zashtoto sym svyrzan s tova ot godini
i sym naistina 4esten i realen



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Авторminius (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 23:12



bre-bre!



Тема Re: В подкрепа (и не съвсем) на казаното:нови [re: TRl]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано02.02.09 16:10









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.