Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 01.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Този бинокълнови  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 12:13



Ако правилно съм разбрал този бинокъл струва 1200 долара! Тук най-подходяща ми се вижда репликата - абе ти луд ли си бе! (с най-добри чувства, и на шега). Сега сериозно - за тези пари може да се вземе доста добър телескоп, че и с компютър вероятно. А такъв бинокъл (руски разбира се, но не виждам да има особени разлики при ползването му, кво като този е с флуоридни стъкла) в България може да се намери за до няколкостотин лева. Освен това ще ти трябва и статив за това увеличение. Е, ти си знаеш.



Тема Re: Този бинокълнови [re: bobo]  
АвторHonzik (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 14:01



Ne izbyrzwaj s pokupkite!!!
Kato binokyl sygurno e razkoshen, no za podobna tsena mojeh da namerish 15-20 sm Nuton s dostata dobro kachestwo. Do mart mesets ima dosta wreme, takache se poogleady dobre i togawa reshawaj. Az sym siguren che kato se oburudwas s binokyl, shte ti se priiska da imash i teleskop (+ wodene, po-golqmo uvelichenie- 200-300x, astrofotografiq, ...). Moeto mnenie e da si vaemesh niakoi bynokyl na sredna tsena + edno teleskopche minimum D80 mm ako e refraktor i D114 ako e nuton. V neta ima dosta lubitelski saitove, porazgleday gi, ponatrupaj wpechatleniq i togawa deistwi.



Тема .За флуоритната оптика...нови [re: Honzik]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 14:26



...флуоритните стъкла до колкото знам са нискодисперсиращи и затова като цени са дебели, независимо като бинокли или като фотообективи. Вземи си някакъв по-евтен руски бинокъл 10x50 или нещо подобно, пък после ако продължи увлечението ти - вземи нещо по-голямо.



Тема 20х60 , 25х70 или 30х90 ?нови [re: bobo]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано05.11.01 15:27



Не знам за какъв бинокъл става въпрос , обаче руският 20х60 на Кронос (http://www.russianoptics.com) струва само 90 долара и дава перфектно качество на 20 пъти . Продава се както на Витошка в София , така и до Ал.Невски .
Ако искате да купите нещо по-мощно ви препоръчвам отново руски бинокъл 30х90 на статив за 350 долара по поръчка - отново на Ал.Невски . Плаща се 10% капаро и след 12 дни бинокъла идва .Компромисният вариант е 25х70 отново на Кронос за 135 долара по поръчка . Руските бинокли се продават много по-евтино тук , отколкото на запад и определено могжа да каже ,че са най-добрите произвеждани в света .
Вчера вечерта наблюдавах Юпитер и Сатурн с моят 20х60 - виждат се пръстените на Сатурн без проблем , бинокъла открива небесни купове и трудно забележими обекти на нощното небе .



Тема Re: Този бинокъл [re: bobo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 17:33



По грешка съм пуснал горния постинг pа бинокъла в нова тема. Извинявам се. Той трябваше да бъде в отговор на постинг, който сега сякаш не откривам

Ставаше въпрос за:





Тема A az pyk si kupih..нови [re: bobo]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 04:06



toku shto binokyl na Orion (www.telescope.com) 11x70 koito mi izleze zaedno s dostavkata ok. $25. Verno izpolzvan, chuknat malko..
Ta v toia red na misli tia deto gledat binokli ot $1200 (osven ako ne sa zlatni i obsipani s izumrudi) sa ludi poveche daje i da ne kazvam ot kogo ..



Тема Re: Този бинокъл bi mi izljazul po- evtino :)нови [re: bobo]  
Автор lQ-O ()
Публикувано06.11.01 08:10



:)))
da .... i az reshih , che tova sa prekaleno mnogo kinti za takova neshto :))
tochno poradi tazi prichina mahnah postinga :)
chak sled kato go slozih razgledah teleskopite i vidjah , che tsenata za tozi binokul e nerealna ... t.e. moze i da e , no ne mi se davat tolkova pari :)
a kolkoto do suveta na File99 .....
:))
mi po - evtino shte mi izleze da si kupja, tozi , kojto struva $1200, otkolkoto da si idvam do bg , i da chakam da mi dostavjat ruski :))
bobo , blagodarja za suveta .
az imam njakolko prijateli tuk i im spomenah , che mislja da zapochna da hodja izvun gradut . te sushto shte idvat s men . samo trjbva da izchakame da stane mart- april , che e mnogo studeno v shibanata pustinja prez sledvashtite 3-4 mesetsa :)

Редактирано от lQ-O на 06.11.01 08:10.



Тема Re: .За флуоритната оптика...нови [re: Mapkишkи]  
Автор lQ-O ()
Публикувано06.11.01 09:06



taka shte napravja :)
shte te poslusham
ako ne se otkazat moite prijateli az nama da se otkaza ... ne obicham da hodja v pustinjata sam i bez telefon :))
dosta gadno useshtane e :)



Тема Re: Този бинокъл bi mi izljazul po- evtino :)нови [re: lQ-O]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 09:58



Абе ти откъде пишеш ако не е тайна? За коя пъстиня говориш?
Снощи с моя руски бинокъл 10x50 гледах отново кометата Linear C/2000... вижда се като петънце. Пак мисля да кажа че не е необходимо прескъп бинокъл и с риск някой да ми се изсмее, ще кажа че и с 8x30 може да се започне любителска дейност! И с него се виждат доста неща пък когато стигнеш до предела на възможностите му вече ще си видял доста работи по небето и ще си научил немалко мисля. Тъй че намери си нещо каквото и да е, стига да ти е по-евтино, пък когато вече наистина имаш нужда от мощна оптика - тогава му мисли! Аз познавам един дето над 10 години си прави телескоп Нютон, за което време той не е вижадл още дори спътниците на Юпитер, пък дали изобщо нещо ще види... негова си работа.



Тема Re: Този бинокъл bi mi izljazul po- evtino :)нови [re: Mapkишkи]  
Автор lQ-O ()
Публикувано06.11.01 10:25



ot Mojave Desert, Nevada pisha . :)
namerih edna mnogo gotina programka .. ostavih linka v temata za ljubitelskata astronomija .
onastalirah ja i mi se vizda gotino napravena . oshte se chudjadali da ja kupja ...
ako ja kupja shte ti ja donesa kato si idvam fevruari i shte ti ja instaliram , ako imash lap-top ... mozesh da si pravish zapiski ... avtomatichno ti obnovjava kalendar , spisuk s obekti v dulbokija kosmos i t.n. ...
i upgades na programata sa free for life ...
ima free version ... moze da go svalish ot linka kojto sum ostavil .
vuv programata ima setting za nabljudenija dori ot bg .. dvete tochki sa Sofia i Varna ..
predpolagam , che kalendara i osatanalit4e neshta se setvat automatic spored lokatsijata ti . :)
are che stana pak nikoe vreme i njama da moga da stana utre :)
prijaten den :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.