Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 27.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Този бинокъл  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 12:13



Ако правилно съм разбрал този бинокъл струва 1200 долара! Тук най-подходяща ми се вижда репликата - абе ти луд ли си бе! (с най-добри чувства, и на шега). Сега сериозно - за тези пари може да се вземе доста добър телескоп, че и с компютър вероятно. А такъв бинокъл (руски разбира се, но не виждам да има особени разлики при ползването му, кво като този е с флуоридни стъкла) в България може да се намери за до няколкостотин лева. Освен това ще ти трябва и статив за това увеличение. Е, ти си знаеш.



Тема Re: Този бинокълнови [re: bobo]  
АвторHonzik (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 14:01



Ne izbyrzwaj s pokupkite!!!
Kato binokyl sygurno e razkoshen, no za podobna tsena mojeh da namerish 15-20 sm Nuton s dostata dobro kachestwo. Do mart mesets ima dosta wreme, takache se poogleady dobre i togawa reshawaj. Az sym siguren che kato se oburudwas s binokyl, shte ti se priiska da imash i teleskop (+ wodene, po-golqmo uvelichenie- 200-300x, astrofotografiq, ...). Moeto mnenie e da si vaemesh niakoi bynokyl na sredna tsena + edno teleskopche minimum D80 mm ako e refraktor i D114 ako e nuton. V neta ima dosta lubitelski saitove, porazgleday gi, ponatrupaj wpechatleniq i togawa deistwi.



Тема .За флуоритната оптика...нови [re: Honzik]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 14:26



...флуоритните стъкла до колкото знам са нискодисперсиращи и затова като цени са дебели, независимо като бинокли или като фотообективи. Вземи си някакъв по-евтен руски бинокъл 10x50 или нещо подобно, пък после ако продължи увлечението ти - вземи нещо по-голямо.



Тема 20х60 , 25х70 или 30х90 ?нови [re: bobo]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано05.11.01 15:27



Не знам за какъв бинокъл става въпрос , обаче руският 20х60 на Кронос (http://www.russianoptics.com) струва само 90 долара и дава перфектно качество на 20 пъти . Продава се както на Витошка в София , така и до Ал.Невски .
Ако искате да купите нещо по-мощно ви препоръчвам отново руски бинокъл 30х90 на статив за 350 долара по поръчка - отново на Ал.Невски . Плаща се 10% капаро и след 12 дни бинокъла идва .Компромисният вариант е 25х70 отново на Кронос за 135 долара по поръчка . Руските бинокли се продават много по-евтино тук , отколкото на запад и определено могжа да каже ,че са най-добрите произвеждани в света .
Вчера вечерта наблюдавах Юпитер и Сатурн с моят 20х60 - виждат се пръстените на Сатурн без проблем , бинокъла открива небесни купове и трудно забележими обекти на нощното небе .



Тема Re: Този бинокълнови [re: bobo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 17:33



По грешка съм пуснал горния постинг pа бинокъла в нова тема. Извинявам се. Той трябваше да бъде в отговор на постинг, който сега сякаш не откривам

Ставаше въпрос за:





Тема A az pyk si kupih..нови [re: bobo]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 04:06



toku shto binokyl na Orion (www.telescope.com) 11x70 koito mi izleze zaedno s dostavkata ok. $25. Verno izpolzvan, chuknat malko..
Ta v toia red na misli tia deto gledat binokli ot $1200 (osven ako ne sa zlatni i obsipani s izumrudi) sa ludi poveche daje i da ne kazvam ot kogo ..



Тема Re: Този бинокъл bi mi izljazul po- evtino :)нови [re: bobo]  
Автор lQ-O ()
Публикувано06.11.01 08:10



:)))
da .... i az reshih , che tova sa prekaleno mnogo kinti za takova neshto :))
tochno poradi tazi prichina mahnah postinga :)
chak sled kato go slozih razgledah teleskopite i vidjah , che tsenata za tozi binokul e nerealna ... t.e. moze i da e , no ne mi se davat tolkova pari :)
a kolkoto do suveta na File99 .....
:))
mi po - evtino shte mi izleze da si kupja, tozi , kojto struva $1200, otkolkoto da si idvam do bg , i da chakam da mi dostavjat ruski :))
bobo , blagodarja za suveta .
az imam njakolko prijateli tuk i im spomenah , che mislja da zapochna da hodja izvun gradut . te sushto shte idvat s men . samo trjbva da izchakame da stane mart- april , che e mnogo studeno v shibanata pustinja prez sledvashtite 3-4 mesetsa :)

Редактирано от lQ-O на 06.11.01 08:10.



Тема Re: .За флуоритната оптика...нови [re: Mapkишkи]  
Автор lQ-O ()
Публикувано06.11.01 09:06



taka shte napravja :)
shte te poslusham
ako ne se otkazat moite prijateli az nama da se otkaza ... ne obicham da hodja v pustinjata sam i bez telefon :))
dosta gadno useshtane e :)



Тема Re: Този бинокъл bi mi izljazul po- evtino :)нови [re: lQ-O]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 09:58



Абе ти откъде пишеш ако не е тайна? За коя пъстиня говориш?
Снощи с моя руски бинокъл 10x50 гледах отново кометата Linear C/2000... вижда се като петънце. Пак мисля да кажа че не е необходимо прескъп бинокъл и с риск някой да ми се изсмее, ще кажа че и с 8x30 може да се започне любителска дейност! И с него се виждат доста неща пък когато стигнеш до предела на възможностите му вече ще си видял доста работи по небето и ще си научил немалко мисля. Тъй че намери си нещо каквото и да е, стига да ти е по-евтино, пък когато вече наистина имаш нужда от мощна оптика - тогава му мисли! Аз познавам един дето над 10 години си прави телескоп Нютон, за което време той не е вижадл още дори спътниците на Юпитер, пък дали изобщо нещо ще види... негова си работа.



Тема Re: Този бинокъл bi mi izljazul po- evtino :)нови [re: Mapkишkи]  
Автор lQ-O ()
Публикувано06.11.01 10:25



ot Mojave Desert, Nevada pisha . :)
namerih edna mnogo gotina programka .. ostavih linka v temata za ljubitelskata astronomija .
onastalirah ja i mi se vizda gotino napravena . oshte se chudjadali da ja kupja ...
ako ja kupja shte ti ja donesa kato si idvam fevruari i shte ti ja instaliram , ako imash lap-top ... mozesh da si pravish zapiski ... avtomatichno ti obnovjava kalendar , spisuk s obekti v dulbokija kosmos i t.n. ...
i upgades na programata sa free for life ...
ima free version ... moze da go svalish ot linka kojto sum ostavil .
vuv programata ima setting za nabljudenija dori ot bg .. dvete tochki sa Sofia i Varna ..
predpolagam , che kalendara i osatanalit4e neshta se setvat automatic spored lokatsijata ti . :)
are che stana pak nikoe vreme i njama da moga da stana utre :)
prijaten den :)



Тема ...Бинокъл за 25 долара ? Чукнат ?нови [re: Evil Spirit]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано06.11.01 13:05



Бинокъл 11х70 струва около 400 долара , от този клас бинокли бих препоръчал на фирмата Swift 11х80 или 20х80 със стативи . Само доставката ще излеза над 100 долара , а по въпроса за чукването мога само да кажа ,че си държа биноклите в специални шкавчета изолирани от прах , и след 20 часа наблюдения те вече не се считат за чисто нови . Една малка драскотинка по лещите и край с бинокъла , а да не говорим за нещо повече . Ударени бинокли не се използват , тъй като когато двете тръби гледат в различни посоки , макар и съвсем незначително , това предразполага към очни болести , които се лекуват с много пари - де факто евтиното винаги излиза скъпо . Като можете да дадете добри пари за бинокъл си купете руския 30х90 - на запад струва 1250 долара , а тук по поръчка 350 долара . Можете да го намерите на http://www.russuianoptics.com - Giant binoculars .



Тема Re: ...Бинокъл за 25 долара ? Чукнат ?нови [re: File99]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 16:38



Мисля, че съм съгласен с Маркишки - няма нужда да се изхвърляме по харчове от хиляди долари, като и 50 ще свършат работа. Както и бинокъл 8х30 втора ръка ще свърши чудесна работа - все пак той се използва главно за разглеждане и бърза ориентация.

File99 - не мисля, че една, даже и две драскотини по бинокъла са болка за умиране. Просто разликата ще е нула. Разбира се, ако под драскотина се разбира точно драскотина, а не бразда. Защо не ми подариш един такъв "свършен" бинокъл Също и зависи от чукването на бинокъла.



Тема Шест години работих с един 15х50нови [re: bobo]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано06.11.01 20:25



Шест години работих с един руски(Тенто) 15х50 и какво стана ... Купих го през 1994 за 30 долара нов (не чисто нов, под чисто нов разбирам да е под една година и да го пише във фактурата) , не съм гледал често с него(няколко пъти в годината) до 1998 . Никога е е удрян или е падал ! Обаче през 1999 установих ,че нещо не е наред с него - беше адски трудно да се нагласи по някаква неизвестна предствата . Имам един блок на около 1000 метра от нас и по него си нагласявам оптиките и нещо не беше в ред , докато не установих че при дълги наблюдения с него имам проблеми със зрението си после - червената точка на видеото в стаята ми се виждаше като чертичка ! Установих ,че звездите се виждат някак си двойни , накрая се оказа че на добре съхраняваният бинокъл двете тръби не са успоредни (вече) .
Сега бинокалът , на който разчитам е разбира се 20х60 и всеки час работа се записва на специален лист , бинокъла седи в специално за него шкафче и се пази много добре . Въпреки това вече повече от година откакто го имам установявам несъществени промени в образа - все пак не мога да го предпазя напълно от прахта , особено по време на наблюдение , освен това през деня съм забелязал че слънчевата светлина като че ли влияе на лещите - губи се - цветността след около две години , особена ако гледате всяка седмица самолетите по дневното небе . Просто всеки един бинокъл е много фин инструмент и грижите за него са много специални .
За мен лично съвършен бинокъл е 20х60 или 25х70 на Кронос обаче съхраняван в специален режим - изолиран от прах , по време на наблюдението лещите се закриват когато не се гледа , умерена експлоатация , а за удари и дума не може да става ! Нещо много важно - лещите е твърде препоръчително да не се трият ! При руските бинокли почти няма проблем , обаче ... при японските това моментално води до драскотини ! Така съсипах и бинокъл и тръба - просто недейте купува японски оптики , за да не съжалявате .
По отношение на 8х30 - имам един 8х30 на Карл Цайс произведен в ГДР през 1985 година - това е бинокълът с най-перфектен образ който съм имал , обаче е твърде слаб за астрономически наблюдения , докато 20х60 става да това . И двата бинокъла са с достатъчно здрави конструкции , но все пак ще отбележа ,че поради големият си обем 20х60 е по-уязвим от удар , усложнената конструкция също има значение , както и голямата маса (1300 грама) .



Тема V momenta imam edin TENTO ot 94-95 godina ...нови [re: bobo]  
АвторAstronoma_ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.01 10:08



V momenta imam edin ruski TENTO ot 1994 - 1995 godina - 12x40 , no e izkliu4itelno zanemaren , be6e iztyrvavan mnogo qko , posle be6e popravqn , no ostana s malki otkloneniq , sega pake razvalen i ne gledam prez nego.Ba6ta mi si kupi 2-ra ryka ot ukraina edin 8x30 - strahoten obraz dava , no moq mai ve4e e za hvyrlqne ???Na ba6ta mi nqma prysten za fokusirane.



Тема Otkyde mogat da se kupqt binokli ???нови [re: bobo]  
АвторAstronoma_ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.01 10:40



Naprimerno ako iskam da si kupq 20x60 - nov otkyde moga da go kupq i na kakva cena , samo kronos li prodavat ???



Тема Re: Otkyde mogat da se kupqt binokli ???нови [re: Astronoma_]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.01 11:38



Ами ти стария Тенто не бързай да го хвърляш! Ако развиеш някой от обективите му заедно с конусния тубус отпред, дето се съединява със призмовата камера и ако донадиш парче от някаква тръба а накрая сложиш окуляра, ще получиш зрителна тръба със същото увеличение но с обърнат образ, което е много удобно за търсач на телескоп например. Призмите също могат да се ползват за нещо - или като диагонално огледало или като дисперсиращи елементи - ъгълът им на пречупване е около 30 градуса. В сп. Андромеда пуснаха моя снимка със спектри на звездите от Орион, правена е точно с такава призма. Задните са и по-големи по размер. Обективите са доста качествени ахромати, могат и те да намерят приложение за нещо.

За бин., във Варна скоро видях по центъра в някакво часовникарско ателие да се продават разни бинокли, май включително и такива руски. Ателието беше до една синя сграда близо до големия подлез - не си спомням каква е. Тогава май не ми беше много до разглеждане и я подминах набързо.



Тема Ot dve mesta nai-vecheнови [re: Astronoma_]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано07.11.01 18:43



Az kupih moiat 20x60 ot edin turgovec do Al.Nevski za 190 leva , NO ! Traibva da iskash CHISTO NOV , zashtoto obiknoveno prodavat stary i razdrunkany binocli . Moiat beshe na niakolko meseca i oshte e v perfectno sustioanie .
Drugo po-sigurno miasto e orujeinia magazin na Vitoshka - tam prodavat 20x60 za 200 leva .



Тема A marki6ky kaji po to4no otkade ???????????нови [re: Mapkишkи]  
АвторAstronoma_ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.01 23:43



Da ne bi kato gleda6 ot po6tata nadolu kym moreto otlqvo da se pada tazi sgrada , voennomorski klub ?????????Tam ima i kina ???????



Тема Да, майче тя е!нови [re: Astronoma_]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 09:40



Ок, часовникарското ателие май беше залепено за нея.
Биноклите се виждат на витрината, наредени един до друг.



Тема Магазинанови [re: Astronoma_]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 12:34



Като тръгнеш от Военноморския клуб по Мария Луйза, още в началото, по левия тротоар има едно малко магазинче, мисля часовници продаваха там. За него става въпрос, на витрината има бинокли.

Ама що вместо да питаш не вземеш да пообиколиш малко града, така най-сигурно ще намериш. Също и във всички оръжейни магазини.



Тема E kade da otida ???????нови [re: bobo]  
АвторAstronoma_ (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 23:38



Kato kazva6 da obikolq grada kakvo ima6 v predvid , a bobo ???
Kade drugade da otida ????????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.