Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 28.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Началотонови  
Автор File99 (непознат )
Публикувано16.10.01 17:25



През 80те години се занимавах астрономия , беше ми интересно . В края на 1991 се оттеглих за известно време . До тогава бях провел над 120 протоколирани наблюдения с малък телескоп . Наблюдавал съм както Луната , така и планети , звездни купуве и прочие . Но интерес за мен преставляваха и дневните наблюдения на самолетите , които прелитаха над София . И ето един ден какво се случи .
Беше 4 септември 1991 следобед , когато бях изкарал 40х64 оптическа тръба в задния си двор , в 15 25 забелязах малка сребриста точица високо на 85 градуса в небето . Това , което привлече вниманието ми беше ,че обекта не се движеше . Когато насочих оптиката си към нето през 40х увеличение се виждаше малък , кръгъл , сребрист обект точно като съчма от лагер . Обекта висеше неподвижно и даже се виждаше слънчевото отражение в него . Потресен извиках приятелите си , които също го наблюдаваха . Имахме и 7х35мм бинокъл . След няколко минути до първия обект се приближи и втори , много по-малък и започна да обикаля около големия . Обикалянето продължи 30 минути до около 16 00 часа , като се течение на времето малкия обект се приближаваше до големия и намаляваше скоростта си . В 16 00 малкия обект беше непосредствено до големия и почти не се движеше . В 16 05 изгубихме обектите от чистото небе без следа .
Трябва да отбележа , че малкия обект беше трудно видим през 7х бинокъл и през 40х оптика беше голям точно колкото големия с просто око .
Това началото на една дълга история , която има и своето продължение в днешно време . Ако някои от вас проявява интерес към нея , нека моля отговори .
Благодаря за вниманието ви !

file99project@hotmail.com



Тема Dobre bi bilo..нови [re: File99]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 18:21



da kajesh kyde e stanalo tova



Тема Това се случи в Софиянови [re: Evil Spirit]  
Автор File99 (непознат )
Публикувано16.10.01 18:42



Това се случи в София . Ако историята представлява интерес ще публикувам развитието и , което включва повторно наблюдение през 1998 , проведеното разследване с участието на BUFORA , MUFON и група от RUFORC , като и дейността ни от 1998 насам .



Тема Re: Това се случи в Софиянови [re: File99]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано16.10.01 19:56



Е хайде де, разкажи какво стана нататък!

Гледайте звездите...


Тема По нататъкнови [re: File99]  
Автор File99 (непознат )
Публикувано16.10.01 20:37



През периода 1991-1998 въобще бях на светлинни години от всякакви небесни наблюдения . За тази случка тогавашният ми асистент в наблюденията смяташе ,че това било обикновен балон - трябва да уважа неговото мнение разбира се .
15 април 1998 , 12 25 на обяд , поделение Суходол в София - бях седнал на един камък , когато забелязах подозрителен самолет идващ от запад към София , подозрителен защото не се движеше в стандартната директория а идваше по от юг . Обекта се качи високо на около 85 градуса отново и тъкмо се чудех къде са му крилата и тялото , когато спря... В този момент ясно си спомних наблюдението от 1991ва и преди да успея да привлека внимание на някого от военните ... от изток се приближиха още три такива сребристи обекти !!! Още не мога да повярвам на това , което видях тогава ! Обектите представляваха малки , трудно забележими сребристи точки на яркото пролетно небе и ако човек не ни ги посочи едва ли ще ги видиш , даже и да погледнеш .
Всякакви опити да привлека вниманието на военните завършиха с неуспех , само един шофьор обърна поглед нагоре и ги видя - нищо не каза . Обектите извръшваха движение един около друг като искам да ви обърна внимание ,че не се приближаваха твърде близо един до друг - да речем на 3-4 градуса дистанция . Просто бяха разхвърляни в зенита на дистанция и се обикаляха един друг .
Към 12 50 един от тях , може би първият когото видях се насочи на юг с ускоряваща скорост и го изгубих от погледа , когато се скри зад Вигоша . Останалите се разпръснаха на изток и продължавах да ги гледам , докато беше възможно .
След това покъртително за мен наблюдение реших да се завърна към системните наблюдения и след уволнение напазарувах нова оптика , отворих протоколните тетрадки и въобще реципирах цялата дейност спряна през 1991ва . Ангажирах в тези наблюдения и други хора , оттагава досега всяка седмица два пъти седмично провеждаме наблюдения в околностите на София ден и нощ , но досега не сме засекли аналогичните обекти .
По тази причина реших да използвам Интернет и това донесе неочаквани и бих казал шокиращи резултати . Свързах се със RUFORC - руската НЛО изследователска станция и със съдействието им открихме абсолютно същите наблюдения на НЛО над СССР и то през септември и април и не само това - градовете , над които са били наблюдавани тези НЛО -Спасск Далней и Самарканд лежат близо до нашия географски паралел !
Ние не сме астрономи-любители в точния смисъл на думата , нашите цели и задачи са различни , оборудването ни също е различно от вашето . В днешно време ние сме по-скоро една малка SKYWATCH ORG със своя структура и вътрешни отдели по материално осигуряване , документален архив , имаме даже отдел по Кибершпионаж . Ние сме изградили така наречената UFO-ALERT! , при която един от членовете ни подава сигнал за текущо НЛО наблюдение на останалите бази , и те от своя страна на останалите . Нашето наблюдателно оборудване е различно от вашето , поради спецификата на наблюденията ние изполваме повече бинокли и оптически тръби , отколкото астрономически телескопи . Наблюденията ни имат строг устав , които се спазва , някои от тях се докладват на емайл по цял свят . В последните месеци сме в тясна оперативна корпорация с BUFORA и провеждаме съвместни наблюдения с тях .
Сега оттук насетне следва да изложа моите терии за тези обекти както относно прочините , така и относно самите тях .
Благодаря за вниманието ви .



Тема Теорията минови [re: File99]  
Автор File99 (непознат )
Публикувано16.10.01 20:58



Смятам че вече сте обърнали внимание на най-важният елемент от тези наблюдения - че обектите се избягват . Оптичеката тръба , която изполвах през 1991 беше 40х кратна на стойка и грубо изчислено с възможна грешка , ако обекта и бил 30 метрав диаметър , то разстоянието до него е не по-малко от 180 км - тоест в орбита . Като астрономи знаете ,че в орбита обект , който не се движи под първа космическа скорост възлизаща на 8 км сек , бива привличан от Земята . Този обект висеше повече от половин час без да мръдне !
Защо малкият обект се скачи веднага с големия ? Защо трябваше да обикаля ? Моята теория , която защитавам е ,че около двата обекта има мощно магнитно поле , което не позволява бързо скачване и е необходимо това поле да се изравни , и то да се изравни постепенно . При намагнетизираните метални тела електроните обикалят в орбита около тялото , така както малкия обект обикаляше толкова време .
Затова и през 1998ма четирите обекта се избягваха на небето - за да избегнат магнитните си полета .
Защо ви пиша всичко това на вас ? Защото вие сте хората които гледате небето с телескопи - кажете ми не сте виждали този или тези обекти поне веднъж ? Не сте ли виждали НЛО въобще някога ? Основната ми идея е да се привлекат максимално количество хора в тази НЛО-тревога и когато един ден сребристият обект отново увисне над София , макссимален брой хора да бъдат уведомени на момента и да насочат телескопите си към него и съотвено да направят снимки , а това е докозателствената част която искат световните НЛО организации , а не голи рапорти на банда маниаци въоръжена с бинокли . Може вие да станате част от тази НЛО-тревога , това по което в момента работя е са се установи quick-link connection с организации ако MUFON и BUFORA и те от своя страна може да звучи фантастично но биха предали координате на NORAD и NASA , за да заснемат обекта от спътник - това вече е нещо !
Сега аз не знам тук дали и разрешено да се публикуват сайтове , с които ние сме в контакт както по технически причини касаещи оптическите ни арсенали , така и по организационни въпроси . Затова си оставям пощата , и чрез нея заинтересованите от вас ще получатг сайтове , пощи , технически информации и всичко необходимо за пряка и дистанционна съвместна дейност .
Най-накрая ще ви кажа ,че разбира се сме засичали и друг тип странни обекти , за които ще стане по нататък дума като например спътницинте във формация - някои виждал ли ги е тук ? В Софийската обсерватория в Борисовата градина маши колеги ми казаха ,че са ги виждали и изложиха доста интересна теория . Аз и по този въпрос се потрудих доста и по него имам резултат за вас .
Благодаря за вниманието ви , до скоро !
file99project@hotmail.com



Тема Re: Теорията минови [re: File99]  
Авторzvezdobroeca (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 21:04



Bi li razkazal kakvo oaznachaca spatnik vav formacia? Oznachava li tova che naprimer 3 spatnika se vigat sinhronno spriamo edin drug v edna posoka, naprimer ot zapad na istok?



Тема Samo ne razbrah..нови [re: File99]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 21:21



zashto vsichkite ti NLO-ta visiat vse na 85 gradusa had glavata ti. Sysgto ne mi e iasno zashto reshi che obekta ti e 30 metra - zashto ne 300 km ili 3 cm primerno?
Drugo - silno se symniavam che NORAD imat pokritie nad BG, taka che i da im predavash koordinati - vse taia.
Ne razbiram i zashto az nikoga ne sym vijdal nlo a pyk drugi niakoi - desetki pyti.

PS. Bydi po-tochen v opisanie na nabliudenia na kakvoto i da bilo, i ako moje bez interpretacii, poneje inache mnogo skoro shte sreshtnesh prismeh i sarkazym, nai-malkoto ot moia strana. Napravo ne razbiram kak ne sym pochnal oshte... Taka i ne mi otgovori KYDE TOCHNO si vidial tova pyrvoto nlo.

PPS. Tova file99 ima li neshto obshto s X-files?



Тема За спътницитенови [re: File99]  
Автор File99 (непознат )
Публикувано16.10.01 21:42



Именно ! Три спътника в синхронно движение , само че за пръв път чувам такава посока - винаги съм ги наблюдавал от север на юг или обратно . През 2000та година имам едно наблюдение , при което само единият спътник беше видим с просто око , останалите ги наблюдавах през бинокъл 15х50мм . Отворих сайт за спътникова навигация , който дава подробна информация какво , кога и откъде прелите над оказаната точка и установих в последствие че спътник летящ на 850 КМ в орбита има три пъти по-висока ъгълна скорост от тези обекти , което предполага че те са разположени на далеч по-висока орбита .
Кажи ми моля те виждал ли си спътници във формация , кога , къде и с какво ? И нещо много важно - възможно ли е с телескоп да бъде детайлизиран орбитален обект , така както самолет с бинокъл ?



Тема За Evil Spiritнови [re: Evil Spirit]  
Автор File99 (непознат )
Публикувано16.10.01 21:50



Прецених примерно ,че НЛО е 30 метра в диаметър , което значи че може и да е 5 метра или 500 метра . Приех ,че 30 метра би трябвало да е размерът му , но това си остава само в сферата на предположенията . Може обекта да е бил по-малък , но тогава вторият по-малък колко ли би трябвало да е малък ? Може би 10 см ? На базата на 30те метра построих изчисленията за възможната дистанция , ако е бил 3 метра - тогава е висял на 18 км , а малкия обект и бил няколко сантима .
Защо много хора са виждали НЛО много пъти , други не ? Шансът да се наблюдава НЛО е 0,3 % за двучасово наблюдение на небето . Второ - голяма част от НЛО са просто летящи пликове , детски балончета , самолети в далечината , и прочее . При нас имаме непрекъснато фалшиви НЛО тревоги и вече ми е писнало . Последният път с просто око се виждаше сребрист обект , а през 50х кратна оптика видях просто найлонов плик .
И първото наблюдение се случи в София .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.