Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 26.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Az sym zaнови [re: Dakota]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано23.10.01 19:25



Не само, че ще е добре, ами направо е задължително модераторът да е с регистриран ник. Иначе как ще се логва.... Пък и така всеки нерегистриран по всяко време може да му изземе властта

Гледайте звездите...


Тема Духът да чете !нови [re: Evil Spirit]  
Автор File99 (новак)
Публикувано23.10.01 23:03



Ти си против , защото си компенсираш липсата на креативна сила със заяждания с колегите ти . А честото споменаване на думата "луди" ме навежда да мисълта ,че или вашите не са в ред или ти самият си ненормален - никът ти достатъчно красноречиво и недвусмислено отразява болното ти параноизирано съзнание .



Тема Chakaite malko be..нови [re: Kuman]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 02:15



az kato povdignah vyprosa za moderator kyde me chuhte da kazvam bobo? Kazah Markishki, i to samo ako predloji smislena predizborna programa, za da vidime kak smiata da ni otryve ot klientite na psihiatriata. Az sym TVYRDO PROTIV bobo i vsiakakvi tam drugi. Zashtoto za da si moderator (direktor, prezident) triabva da pritejavash moralni kachestva za tova.



Тема tvardo sam za Boboнови [re: Evil Spirit]  
Авторsofianec (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 07:50



Evil. kato te gledam parvo teb ste ogranichi MODERATORA! Kak ne moga pone v edno pismo sa pokagesh normalni mnenia-bes obidni podmiatania!
Marksihki sasto moge bi ste se sparvi, no mi se struva che BOBO e mnogo nekonflikten, korekten i prinicpen. Ste preceni tochno koia prikaska varvi v nashia klub, i koia e za drugi povodi na drigi mesta.
TVARDO SAM ZA BOBO!
Neka vidim kakvo ste kagat ostanalite ot Kluba.



Тема Re: MODERATORнови [re: Kuman]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 10:43



Koi e kazal, che ste ima moderator, ta pochnahte da go izbirate?
Absolutno protiv takova nesto kato moderator. Dori ako trjabva da tyrpim ludi kato File99.
Ima i po prosto reshenie - ne mu chetete glupostite i tolkova.
Nalichieto na moderato ste dovede samo do preminavane na slovesnite prestrelki v mrejovi takiva. Pone taka e pokazala praktikata. Mnogo skoro sled uchastieto na moderatora v edna takava toi veche njama da ima jelanie da e moderator. Osobeno ako razchita na ppp vryzka.
Otdelno, kolko ot vas sa syglasni da mu predostavjat dostyp do dannite za IP-tata si?
I treto otkyde nakyde njakoi ste ogranichava mnenijata na drugite, ako ste i vsichki ostanali da gi smjatat za "bokluk". Da ne govorim, che tazi v nauka, tochno takiva mnenija dosta chesto sa ja drypvali napred.
Sledvastata stypka v taja posoka izdigane na klada li ste e?!



Тема Re: MODERATORнови [re: Kuman]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 10:45



Както сега е модерно да се казва: необходим е нов "морал в клуба". За съжаление многократните покани, подсещания, призиви и тн.т. за едно по-културно общуване в клуба не доведоха до желания резултат. Въвеждането на модератор си е чиста проба цензура, но като че ли това се оказва едно необходимо зло. Демокрацията е хубаво нещо , но и при нея си има много строги правила, които трябва да се спазват доброволно или с употребата на "сила". При условие че се излиза, при това доста често, от рамките на добрия тон, или иначе казано автоконтрола не работи, остава другата не толкова демократична възможност, някой да се грижи за благоприличния тон в клуба. Аз работя в една фирма като конструктор и много често професионалните спорове стават доста нажежени, но дори и тогава в употреба влизат само професионални аргументи. Моето мнение е че епитети от сорта на .... се използват в случаите, когато не достигат или просто липсват нормални аргументи за водене на спор. Друга причина за поведението на някои доста агресивни учасници в дискусиите на клуба е и Интернет анонимността. За съжаление това дава допълнителна "сила" на една част от хората, които се вживяват прекалено много в роли, които може би нямат нищо общо с това, което всъщнот са в истинския живот. Въвеждането на модератор на клуба в крайна сметка ще ограничи посещаемостта на клуба, но според мен е по-важно не колко се пише, а какво се пише. Целта на един такъв клуб би трябвало да е всички учасници в него да се чувстват добре, тов разбирасе е колективна задача, или иначе казано всички трябва да се грижат за този конфорт. В случай че една част от хората не са склонни да се съобразяав с това ... си идваме пак на думата, един да цензуира съобщенията и да се грижи за климата в клуба. Наистина ще е много хубава да не се налага модератора да орязва изказванията, но за съжаления май още не сме дорасли за такъв вид общуване.



Тема Re: MODERATORнови [re: Mig29]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 11:26



mrejovi prestrelki kakto ti gi narichash sa nevyzmozni predvid tova che 95% ot posetitelite sa anonimni bez registrirani nikove. Moderatora moze da vizda IP adresite na posetitelite, i kakvo ot tova. Siguren sym che pochti vsichki tuk sme na dial-up, a tam ip-tata sa dinamichni, a ne statichni. I vseki pyt kogato vlizash ip-to ti e razlichno. Firmite imat politika da ne predostavqt log archivite na edi koj si. Tova stava samo pri dostatychna prichina i na povereni lica. Taka che moderatora i da ti znae ip-to, nishto drugo ne mu e izvestno. Otnovo shte si si absolutno anonimen.



Тема Re: MODERATORнови [re: helper]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 11:34



Dokolko sa nevyzmojni mojesh da pitash Evil Spirit. V sluchaja problem ste ima moderatora, tyj kato toi ste e online, koeto avtomatiochno go postavja v pozicja za drop, ako ne mi haresva nesto, naprimer. Izobsto ne mi puka za anonimnostta, zastoto taka ili inache ako mi trjabva az sam moga da si ja osigurja za razlika ot 95% ot t .nar. useri s dial up i dynamic IPs. Dokolko firmite predostavjat kakvoto i da bilo e vypros na drug razgovor. Obiknoveno ako cha tolkova ti dotrjbva ne e nikak trudno da go namerish.
No tova izobsto ne e osnovnoto. Osnovnoto e, che bseki opit za kontrol na misleneto vodi neizbejno do tova nikoi da ne misli i ottam do diktat pod naj razlichni formi.
A moderatora koi ste ko kontrolira?!!



Тема Re: MODERATORнови [re: Mig29]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано24.10.01 11:38



Никой не е казал, че модератор ще има! Но като гледам повечето са ЗА модератор и в крайна сметка, койте не е съгласен, ще трябва да се примири.
А дали ще е Бобо или някой друг...

Гледайте звездите...


Тема Re: MODERATORнови [re: stargazer]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 11:42



Zasto li mi zaprilichva na bolshevizym?!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.