Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 26.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Снимки!!!нови [re: Xoнзиk]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 12:27



Хубави снимки, поздравления! Пък аз моите още не съм ги сканирал



Тема Браво Хонзикнови [re: Xoнзиk]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 13:35



...направо са 6! И аз като тебе стигнах до заключението че експозиция от около 1 секунда /или малко над секундата/ е най-добре при f/40. И моите снимки са готови, а сега търся къде да ги скенира.



Тема времето на експ.нови [re: Mapkишkи]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 14:34



Между другото, най добрите снимки са се получили като "експонирам" на око с капака на телескопа. Зенита така подскача, че обръза еътре е ... ужас. Или иначе казано пробвам няколко вариянта, като скорости, и от 12 - 13 снимки това е най доброто.



Тема Re: времето на експ.нови [re: Xoнзиk]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 16:38



Ами то и аз работя така, даже с "двойно" затъмняване:))
Първо слагам капака на обектива, после отивам отзад и отварям затвора на Зенита на "Т", след това отивам отново отпред, свалям съвсем полека капака, като преди това държа един по-голям картон пред обектива, но без да го допирам никъде. След като сваля капака, изчаквам да се успокои установката от евентуални трусове, откривам и закривам обектива с картона за исканото време на експозиция, после отново поставям капака на обектива, захвърлям картона и отивам отзад да отпусна затвора на апарата. Виж, ако имах 3 ръце или помощник, нещата биха се опростили много, но нямам...

Ти с какъв резултантен фокус си снимал?



Тема Re: времето на експ.нови [re: Mapkишkи]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 17:00



За фокуса, понеже окулярната ми проекция е малко измислена (с подръчни материали) би трябвало да е около 4 м. Понякога слагам и 2х леща на Барлоу, но за окултацията луната правеше доста отблясъци и се отказах от този вариант. Само първата снимка е ф/д40, но тя е правна няколко дни преди това. А! сега видях че на бг. варианта на последната снимка съм писал f/d40 вместо 10 (в главния фокус е).



Тема Re: Снимки!!!нови [re: Xoнзиk]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано10.11.01 14:06



Гледането беше наистина приятно... бая си се потрудил... много ми беше кеф да се наслаждавам на хубави снимки на планети, звезди и т.н. И докато ги гледам неизбежно се сещам колко скъпа е техниката и кога ли ще мога и аз да се добера до нещо качественно... но има време :)
Keep on good working...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.