Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 21.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Време настана ...нови [re: Xoнзиk]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 15:46



Поне аз не съм забравил, даже се бях зарадвал на слънчевото време сутринта. Но после нещата се промениха, сега Слънцето с мъка се опитва да пробие, а и има силен вятър. Е, има още време, надеждата остава. Всъщност, следващата окултация на Сатурн е през декември, наистина, в по-неудобно време, но все пак ще имаме втори шанс.

Ясно небе!



Тема Re: Време настана ...нови [re: bobo]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 23:40



Tuk vyv Varna ima edna golqma dupka v oblacite i Lunata se vizda idealno. Sega e 23:40 i veroqtno i otkrivaneto shte se vidi. Vse pak nadezdite na bobo se sbydnaha :)
Sega ostava da vidim i snimkite.



Тема Re: Време настана ...нови [re: helper]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 12:38



Хехе, верно имаше дупки, опитвах да снимам, но там където снимах (въпреки че се бях свил в едно ъгълче между сградите) имаше доста вятър. Още не съм видял какво е станало и продължавам да се надявам. Дали пък няма да съм се изложил



Тема Re: Време настана ...нови [re: bobo]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 22:08



ah, ne se pritesnqwaj. az v interes na istinata do sega ne sym snimal okultaciq i smqtam daj boze da se probvam dekemvri. ti pone veche imash opit taka che moga da razchitam na teb da dadesh nqkakvi napytstviq



Тема При меннови [re: helper]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 22:39



Днес извадих снимките на окултацията - почти нищо не е станало като за пред хора. Най-големия проблем беше вятърът - много от кадрите (и преди началото на окулнацията) са размазани, макар че са правилно експонирани. После, точно 1 мин преди началото пред Луната се настани някаква облачна пелена, щраках през нея, ама контраст никакъв. Облаците се вплътниха и на последния кадър почти нищо не се виждаше през визьора. На негативите се вижда половинките Сатурни, но на снимките е излязъл много бледо. Най-добре са ми станали двете последни снимки, когато Сатурн вече се беше отдалечил от Луната. Тия дни ще го сканирам и покажа. Ако някои друг е снимал - да ми ги прати на пощата, ще покажа и тях



Тема Аз пък се радвах на идеална нощ...нови [re: bobo]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 09:11



...облаците се разчистиха още опколо 20h и над Драгоево /селото ми/ се откри идеално ясно небе! Кеф! Снимах с резултантен фокус 4 метра с МТО-то + окулярна проекция 4 пъти. Светлосила - около f/40. Само се изложих малко при откриването на планетата - чаках я по на средата на затъмнената част от Луната пък тя взе че изкочи по-отстрани! Изтървах самото откриване защото увеличението във визьора не ми позволяваше да виждам цялата Луна... за другия път ще ми е обица. После сложих окуляр вместо фотоапарата и гледах - великолепна картина: Сатурн съвсем близко до лунните кратери... не бях виждал такова нещо. Температурата бе само 1 градус, замръзнаха ми пръстите, но пък атмосферата си беше идеално спокойна. Днес на обяд ще си видя филма, ама как ще копирам и скенирам после - не знам!



Тема И аз..нови [re: Mapkишkи]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 10:05



И в София яремето беще разкошно, бистро чисто, имаше турболенция, но ... май ставам нагален. Снимах от балкона (на завет) иначе си беще доста студено. Фима още не съм го видял, но се на дявам от 14-15 кадъра поне някой да е станал. Ако има с какво да се похваля, , не се съмнявайте, ще го сторя бвз да се колебая. Аз наблудавам окултация на Сатурн наживо за първи път и наистина беше велико! Само дето мисля че сатурн се скри за по малко от минута (???) по проглама май беще малко над, но ... както и да е.



Тема Re: И аз..нови [re: Xoнзиk]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 14:29



Снимките ми са станали великолепно - кеф! само де ли ще ги копирам! Само дето една сам я размацал при воденето или съм ударил телескопа по невнимание... както и да е.



Тема Re: И аз..нови [re: Mapkишkи]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 15:51



И аз си видях негатива, както и очаквах, не всичко е станало, но иам 3-4 снимки които за добри, след час ще взема и снимките. За копирането намери някое по забутано фото, без много клиенти. Като им обясниш какво точно си снимал и какво и ги попиташ дали ще се справят, гордостта им надделява (Кой? Аз ли не не мога да ги копирам ) и ти свършват работа. Както се казва блага дума железни врати отваря. Успех



Тема Снимки!!!нови [re: bobo]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 10:45



Е, снимките вече са готови и са качени на:



Приятноо гледане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.