Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 28.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kade e nai-iakia astroklub v bgнови  
Авторzvezdobroeca (Нерегистриран)
Публикувано11.08.01 08:34



znaete li http//-to na nai-iakia astroklub v bg. iskam da znam kakvo i kak go gledat po nebeto



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: zvezdobroeca]  
Авторzvezdobroeca (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 00:31



Ama niama li takiva klubove ili vsichkite ne struvat?



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: zvezdobroeca]  
Авторzvezdobroeca (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 00:33



naistina li ne znaete/ ili niama takiva klubove



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: zvezdobroeca]  
АвторVlVALDl (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 13:20



ni6to ne znam!



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: VlVALDl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 11:51



Предполагам, че някой ще ти препоръча ААС на "Цар Асен"-49, или новия им клуб срещу 6-то районно /ако не греша/, ама аз пък да те питам: за какво ти е клуб? Аз не съм членувал никъде и по-добре, че не съм се водил по никого! Най-добре си вземи някоя по-свястна книжка по астрономия, щото най-вероятно повечето участници в клубовете не могат да ти кажат нещо по-точно и по-изчерпателно дори от по-обикновените книги. Само гледай да е нещо от занимателната астрономия, щото по-дебелите книги може да ти се сторят и по-скучни - аз ги отбягвам поне засега





Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: Mapkишkи]  
АвторVlVALDl (Нерегистриран)
Публикувано22.08.01 15:42



prostete 4e zapo4vam starata tema za knigite po astronomija no iskam da pitam Markishki kakvi to4no knigi izpolzva,6toto tezi tuxlite kudeto pi6at za astronomijata ne sa ot nai-uvlekatelnoto 4etivo.ta pitam za zanimatelna astronomia!




aide sus zdrave!



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: VlVALDl]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 13:07



Ами поне тук в Шумен до преди години по книжарниците можеше да се види нещо по темата. Спомням си една книжка "Галактиките", за която пишеше в предговора, че е удобрена и препоръчана от Министерството на образованието. Имам една много стара книжка "Занимателна астрономия" от руски автор /не помня името/, и то издадена доста преди да съм се родил. Тя ми харесва най-вече защото обясненията в нея са много опростени и ясни - без много термини. Май това е предимсттвото на старата литература /и на старите учебници!/.
В гимназията ми бе попаднала една сериозна книга на Айнщайн, преведена на български "За физиката, за физиците и за себе си", където на съвсем достъпен език бяха обяснени теориите за черните дупки, за отворената и затворена вселена, ОТО и СТО, както и на още ред други явления и то така, че и малко дете би ги разбрало след втори прочит. Беше библиотечна книга и съжалявам че не можах да ги склоня да ми я продадат - още ме е яд! Трябваше май да я свия че тогава да я платя дори тройно - струваше си! Имах и доста детски книжки по астрономия, които раздадох после на приятели. Беше ми попаднала една хубава астрофизика от руски автор, учебник за студенти по физика. От там смукнах доста практически полезна информация. Спомням си и една книга, мисля че беше "Приказки и легенди за съзвездията", българска, но не помня автора, която на първо време дава някаква информация за променливите звезди. Ръководствата към въртящите се звездни карти могат да се оказат доста полезни - за обяснение на небесните координати например.

На фона на съвременните космологични теории, тези четива сега изглеждат доста морално остарели, но ако реалистично се оценят техните достойнства - струва си да се прегледат поне.

И една препоръка: каквато и литература да намериш, вземи си една тетрадка и записвай всичко което ти се вижда важно - стойности на мерни единици, имена и местонахождение на обекти, периоди на променливи и пр. След време няма да си спомняш кое от коя книга си прочел, но като отвориш тетрадката...

Хайде успех!



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: Mapkишkи]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 15:45



Дали един учелник по астрономия за горните класове няма да свърши работа? Там може и да има малко излишна теория, но мисля че ще се намерят и полезни неща. Иначе, сега като гледам ппо книжарниците има само някакви детски книжки с много картинки. Картинките са важно нещо



Тема Да бе, забравих...нови [re: bobo]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 17:23



...старият учебник за 10-ти клас никак не беше лош, за новите - незнам още!



Тема Re: kade e nai-iakia astroklub v bgнови [re: zvezdobroeca]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 09:10



preporachvam ti ne Tzar Assen 49, ne zashtoto tam njama zapaleni astronomi, a zashtoto otivat nared s tjah i hora, deto haber si njamat...zatova shte ti preporacham konferencijata vav Varna prez April. Mislja che vseki uvazavasht sebe si ljubitel astronom, a zashto ne i profesionalist, bi trjabvalo da e otishal pone vednaz na edinstvenata podobna ezegodna izjava u nas. Pak shte kaza, ima hora, koito se smjatat za genii, a ne sa si napravili truda da napishat edin doklad na uchenichesko nivo...e, tezi hora ne sa AAS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.