Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 23.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Научна стойност в любителската астрофотографиянови [re: helper]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 19:32



Sega dajte pyrvo da izjasnim za kakvo govorim. Nikoi ne e tvyrdjal che lubitelite ne pravjat nisto. Tova izobsto ne e vjarno. Otdelen vypros e definicijata na ponjatieto ljubitel. Spored men trjabva da go definirame kato chovek , koito ne mu e tova profecijata ili ne si vadi hljaba ot tova. Ste se iznenadate ako razberete naprimer kolko nesta pravjat lubitelite v oblastta na promenlivite zvezdi, naprimer.

Sega kato prjak uchastnik v ekipa za nabl. na slunchevoto nabljudenie njakolko utochnenija: 1) pri nabljudenie na slynceto problem sa ne dylgite expozicii, a tochno obratnoto. Opredeleno normalna ccd-kamera sdava bagaja vednaga, ako ne se napravjat edin kup nesta. Njakoi ste kaje: " ama ima sivi filtri" Da tak e obache tova ne e dostaychno.
Pone kamerite na angliisko-polskija ekip, bjaha dosta osobeni, ako njakoi se interesuva ima gi opisani v proekta im SECIS.
Da imashe goljamo uchastie na ljubiteli, taka si beshe predvideno i v nacionalnata programa. Goljama chast ot tjah se spraviha uspeshno, druga ne chak tolkova, koeto vaji i za prof. astronomi. Tuk trjabva da otlicha edin lubitel, koito vsysnost se pishe profesionalist, no po- gornata moja definicija ne e. Stava duma za nebezizvestnija daje v toja klub doktor.
ta ako njakoi dyrji da se zapoznae kak se snima na infracherven film (bez klin za kalibrovka) moje da se obyrne kym nego. Za snimkata na koronata do 21 slynchevi radiusa njama da govorim.

Sto se onasja do lubitelite v BG, vseki ot tjah bi mogyl da poluchi njakakvo vreme na njakoi ot teleskopite, ako predstavi seriozna nabljudatelna programa (mislja che ima takiva sluchai, tuk Evil e po-zapoznat).



Тема Re: Научна стойност в любителската астрофотографиянови [re: Mig29]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 20:16



Izvinqwam se ako e prozvuchalo sqkash lubitelite ne prawqt nishto. Nqmah tova predvid :) Prosto mi beshe interesno da izqsnim razlikata.
Ahhhhh...onezi 21 slyncevi radiusa :))))))))))))) Vsyshnost ot nqkyde bqh chul che tova bilo prosto blik. Vqrno li e?



Тема Re: Mmm..нови [re: Evil Spirit]  
Автор(g)astronom ot varna (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 20:18



Ebasi typoto obqsnenie Evil Spirit. Ama stiga do tuk. Shte opropatish i tazi tema. Choveka specialno e podchertal che ne iska tova da stava.



Тема Re: Научна стойност в любителската астрофотографиянови [re: helper]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 20:23



Mi az ja vidjah. Po chist blik trudno moje da se nabljudava:))
Mislja che daje beshe kachena na njakakyv web site, ama ne si spomnjam kyde tochno.



Тема Re: Научна стойност в любителската астрофотографиянови [re: helper]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 20:39



Molq ako nqkoj reshi da otgovori na vyprosa za blika, da go napravi v nov topci.
Blagodarq predvaritelno :)



Тема Има ли в Бг работещи екипи-любители...нови [re: helper]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.10.01 09:11



...по променливи звезди и дали ползват услугите на обсерваториите? Тук вече няколко пъти се спомена Шмидт телскопа в НАО. Чух че там идвали по някога любители да работят нещо, но не знам нищо повече! Преди време много исках да се сработя с такива екипи, но тук в Шумен - къде ти!!!



Тема Re: Научна стойност в любителската астрофотографиянови [re: helper]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 10:17



...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.