Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 29.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Рожен - разказ с картинкинови  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 14:24



На

има разказ за обсерваторията на Рожен. Мислех да го постна тук, но е много дълъг, реших че така ще е по-удобно. За съжаление не съм го писал аз



Тема Re: Рожен - разказ с картинкинови [re: bobo]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано13.09.01 15:21



Еее, айде кажи кой е авторът де! Кажи на останалите, защото аз всъщност знам.....

Сериозно сега, разказът е страхотен - много е подробен и интересен! Трябва всички да го прочетат!

Гледайте звездите...


Тема Re: Рожен - разказ с картинкинови [re: stargazer]  
Авторafgd (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 16:22



Da be, koj e razkazva4yt???



Тема Re: Рожен - разказ с картинкинови [re: afgd]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано13.09.01 16:33



Нека сам да си каже, ако иска....

Гледайте звездите...


Тема Re: Рожен - разказ с картинкинови [re: stargazer]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 17:33



Правилно



Тема Re: За разказа.нови [re: bobo]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 18:09



Еее добре, аз го понаписах след като 2 дена бях там и общо-взето можах да видя доста неща. Нямах късмета да гледам през 2-метровия, освен през търсача и окуляра на гида от по-долния етаж, но това не е болка за умиране...

Междо другото приемам всякакви доуточнения и забележки, щото далеч не мисля, че за това време съм видял и разбрал абсолютно всичко. Препоръчвам на тези, които смятат да ходят там, да си вземат някакъв тефтер и химикал, за да записват всякакви числови данни които научат /разбира се ако се интересуват от подроности/ защото те бързо се забравят. Някои членове на персонала обичат да обясняват доста бързо, за да може човек да запомни всичко. Бях очуден обаче като разбрах, че други от тях не познават някои от основните параметри на инструментите - фокусните разстояния например!

Пожелавам на всички, които искат, да им се отвори случай да посетят НАО Рожен - струва си!
Струва си, макар през цялото време да получавах информация и за финансовите им неудачи. В това отношение е малко трудно да се прецени реално хала на обсерваторията, щото един човек, който години е работил там би наговорил и доста негативни неща поради субективните си възгледи трупани в продължение на времето. И обратното - един посетител би бил далеч по-възторжен в началото. Вероятно истината е някъде по средата, но къде е тя...








Тема Re: За разказа.нови [re: Mapkишkи]  
Авторastro (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 21:34



Viva el Haskovo



Тема Re: Рожен - разказ с картинкинови [re: bobo]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 09:02



Znachi samo edno utochnenie : t. nar. vynshni ekipi sa prosto astronomi ot instituta i e syvsem normalno da ne im e v rabotata kakvo e tehn. systojanie. Za tazi cel imenno e tehn. personal. Za syjalenie mnogo chesto se nalaga tochno te da sa mnogo po dobre zapoznati s procedurite po nastroika na tehnikata, otkolkoto s neposredstvenata zadacha, za kojato sa otishli.

Inache opisanieto si struva. I dano go prochetat poveche ot interesuvastite se tuk.



Тема Re: Рожен - разказ с картинкинови [re: Mig29]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано16.09.01 00:46



На мене ми хареса много, а и научих доста интересни неща, обичам ТТ параметри. И снимките ми харесаха, ще взема да отида да разгледам, отдавна не съм запален по астрономия, но ми е интересно.



Тема Благодаря за отзивите ... [re: ToHu]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 09:43



и за забележките.
На адрес:


съм сложил още картинки от НАО-Рожен. Тази страница е още в работен вид и затова моля да ме извините за малко неугледния вид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.