Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 02.07.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема helper, bez da se obijdashнови [re: helper]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.09.01 23:29



no mi se struva che poveche prikazvash otkoloto e nujno. V smisyl che se pravish na po-informiran otkolkoto si. Znaesh li naprimer che minalata godina dadoha DM 80000 za alumizirane na ogledaloto? I za elektronikata she se nameriat pari, bydi spokoen.

A shto se otnasia do "zmiarnika", tam naistina imashe edna deto vednyj mi izsyska, no tova beshe otdavna ..




Тема Re: helper, bez da se obijdashнови [re: Evil Spirit]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 07:41



Ami Evil4o, az moze da ne sym informiran, ama minalata godina prisystvah li4no na svalqneto na ogledaloto, za ostanaloto nqma da spomenavam. A proekta za modernizaciq na elektronikata te4e ot minalata godina i trqbva6e da se izbere firma izpylnitel o6te kraq na lqtoto, ama kakto kazah, pari. A ti da znae6 za kakvi sumi stava vypros, 6tot az znam i ti kazvam 4e dokato ne se skape totalno teleskopa modernizirane nqma da ima.
A ti da ne misli6 4e vsi4ki pari za ogledaloto dojdoha ot BAN. 4e tam budgeta za edna godina edva li e tolkova :)



Тема Re: helper, bez da se obijdashнови [re: helper]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 17:36



> A ti da ne misli6 4e vsi4ki pari za ogledaloto dojdoha ot BAN.

Aha, taka mislia. I ne mislia, a znam.



Тема Da...нови [re: Evil Spirit]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано08.09.01 00:02



parite dojdoha ot BAN ama sled dosta obikalqniq i molbi ot astronomite i to glavno znae6 li za6to? Observatoriqta Rozhen (nabludeniq s 2-m teleskop) u4astwa v edna mezdunarodna programa (ne i znam imeto ama mislq 4e e na Evropejskata asociaciq). Ta zna4i zaradi u4astieto si BAN polu4ava pari po tozi proekt. Ta to4no togava ako ne be6e napraven remont tova ozna4ava6e zatvarqne na teleskopa, a tova do spirane na parite za BAN. Izqsnili ti se sega kartinkata? :-)



Тема Iziasni mi se..нови [re: helper]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано08.09.01 00:34



Iziasni mi se, che ne samo che govorish absoliutni gluposti, ami imam chuvstvoto che si i lud daje. Syvsem seriozno ti go kazvam. Zatvariane na teleskopa za nealuminizirano ogledalo!!!???
Ne si niakoi s kogoto izobshto bih sednal da govoria /po gornite prichini/, obache, aide ot mene da mine, shte ti kaja, che parite doidoha shtoto se okaza che sa ostanali v biujeta na BAN. Tova stana v poslednite dni na dekemvri, i ne mi se shte da ti kazvam kak se urejda transporta i ostanalite neshta samo za den-dva /za da se prikliuchi godinata/. Verno, poluchavaneto na parite stana otchasti sluchaino, ne sym sednal da tvyrdia che BAN e cyfnal i vyrzal finansovo..

A kakva e taia "Evropeiska Asociacia", neshto kato Astronomicheska Asociacia - Sofia li e?



Тема Re: Iziasni mi se..нови [re: Evil Spirit]  
Авторhelper (Нерегистриран)
Публикувано08.09.01 01:19



Da, pravilno kazah 4e 6tqha da q zatvorqt za6toto ka4estvoto na polu4enite danni ot nabludeniqta nqma6e da posluzat za ne6to. Sigurno sym lud ama ideqta za zatvarqneto ne sym si q izmislil az a to4no BAN. Ami az vidqh ogledaloto kogato go svaliha i ako tikaza v kakvo systoqnie be6e nqma da povqrva6. Na nqkoi mesta lipsvaha napravo celi par4eta pokritie. S edna duma mnogo zle.
A za taz Evropeiska Asociacia - kakto kazah ne sym mnogo navytre v toz proekt i po4ti ni6to ne znam. Ama edva li e ne6to kato AAS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.