Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема IZKAM DA RAZBERA POVECHE ZA  
АвторVlVALDl (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 19:01



AZ SAM NOV TUK I IZKAM DA RAZBERA POVECHE ZA TELESKOPITE.AZ IMAM MALAK TELESKOP/ D50 F500/I IZKAM DA RAZBERA KAK DA UVELICHA NEGOVITE SPOSOBNOSTI.HELP ME.



Тема Zdravejнови [re: VlVALDl]  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 23:15



1. Spri da pi6e6 na s aktiviran Caps Lock 6toto e mnogo drazne6to
2. Za da uveli4i6 uveli4enieto ti trqbva le6ta na Barlou. Tq uveli4ava fokusnoto razstoqnie, no v sy6toto vreme i vlo6ava ka4estwoto na obraraza. Za da polu4ava6 ka4estweni izobrazeniq ti trqbva instriment s diametyr 18 cm i pove4e. Dobre e da e Meniskas-Cassagrain ili Shmidt-Cassagrain koito imat golqmo fokusno razstoqnie i sa sravnitelno malki po razmer. Nqkyde po nagore 4etoh 4e iska6 da si kupi6 ne6to. Ami naj dobrite modeli sa na Celestron i Meade, no sa i dosta skypi. MOze6 da si vzeme6 tip Dobsonian, no trqbva da e ekvatorialno ustanivka 6toto ina4e 6te ti e nevyzmojno da snima6. Ako v grada v koito zivee6 ima observatoriq moze6 da otide6 i da se dopita6 do tqh. Ako imat amerikanskite spisaniq Sky&Telescope i Astronomy tam ma mnogo oferti koito sa dovolno ilustrirani i 6te dobie6 predstava.
Ami tova e za sega. Ako ima ne6to pitaj. Gledam 4e ot skoro si v kluba taka 4e ne se pritesnqwaj da pita6.



Тема Re: Zdravej i o6te ne6toнови [re: noname]  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 23:20



6tom si ot Sofiq otva6 v Borisovata gradina za da te instruktiram. Znam 4e tam sys sigurnost imat spisaniqta Sky&Telescope i Astronomy.



Тема Re: Zdravej i o6te ne6toнови [re: noname]  
Автор VlVALDl (NEDORAZVID)
Публикувано14.07.01 19:06



vi6 sega mnogo ot tezi ne6ta sum gi 4el v s-p'andromeda'no ne vsi4ko razbiram.az zapo4nax da 4eta za astronomia predi po-malko ot godina i nivoto v tova spisanie be6e za po naprednali.nali razbira6 4e ako edin den si kupi6 spisanie po kvantova fizika,naprimer,ti ni6to njama da razbere6, osven ako ne si njakoi ximik.taka se slu4i i s men.zapo4nax da 4eta i malko po malko sxva6tam njakoi raboti no mi trjabva pove4e vreme.4el sum za tezi ne6ta za koito ti mi govori6 no nikoga ne sum gi vizdal na zivo.a ako zapo4na da pitam vseki tuk da mi objasnjava vsi4ko do nai-malkata podrobnost shte gi utek4a i te shte me zarezat.zatova dokato 4eta mnogoto mnenia tuk se nadjavam da nau4a ne6to i su6to se nadjavam da se zapoznaja s mnogo umni xora kato teb!



Тема Re: Zdravej i o6te ne6toнови [re: VlVALDl]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.07.01 09:50



Извинявай, но ще направя една корекция - умен човек не е човек, който разбира от астрономия. Все пак и други хора може да са умни. Не че отричам той да е умен, но просто така го казваш, че.... Е със здраве...
П.С. То и аз съм като теб...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Zdravej i o6te ne6toнови [re: KlD]  
АвторVlVALDl (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 12:35



mnogo si prav.



Тема Re: IZKAM DA RAZBERA POVECHE ZAнови [re: VlVALDl]  
Автор caliostro_bg (експерт)
Публикувано18.07.01 16:43



срещах такива книги по руските сайтове - за телескопите.
няколко са !
ако искаш да ти дам адресите а?

танцуваща жена, бягащ кон, платна в океана...


Тема Книгата на Сикорюк за лубителски телескопи...нови [re: caliostro_bg]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 17:25



можеш да видиш на


Той е във вид на дълъг текстов файл с картинките и формулите.



Тема Re: Книгата на Сикорюк за лубителски телескопи...нови [re: Mapkишkи]  
Автор VlVALDl (NEDORAZVID)
Публикувано18.07.01 19:50



mersi za informaziata.ako ima njakoi drug fail , pratete go.interesuvam se ot vsi4ko svurzano s ljubitelskite teleskopi.

Редактирано от VlVALDl на 18.07.01 20:10.



Тема Re: Zdravej i o6te ne6toнови [re: noname]  
АвторKuman (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 02:40



Blagodarq za cennata informaciq za spisanieto Sky&Telescope.
Opitvah se da go namerq kade li ne, po vsi4ki vestnikarski butki no kogato pitah za nego me gledaha kato 4e li sum ot Mars.
No ot kude ot Borisovata moga da si go kupq? Ot nqkoq vestnikarska butka?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.