Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 02.07.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: Герисъм]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано20.03.12 21:20



Петко се обзаложи с хариш , но да видим , до май месец , аз казах окончателни данни , аз казах , хау





Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: PИБAPЯT]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.03.12 21:24



To оправдания да не приемеш истината много, и все съществени - я сбъркана точка, я запетайка. И в никакъв случай телодвижение да провериш за какво става дума в оригиналната статия на вече извършеният експеримент например

Ха да видим сега дали ще се прекръстиш на Шаранчо.


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)

Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: PИБAPЯT]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.03.12 21:25



Ох тая шаранска действителност, дето реалността не се корелирала с нея :)


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)


Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: Герисъм]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано20.03.12 22:30



По софизмите нямаш равен.



Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: Герисъм]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано20.03.12 22:39



Този сайт е лъжлив , да видим окончателните проверки които обаче и японски и американски лаборатории ще представят.



Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: PИБAPЯT]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано21.03.12 00:20



Образовай се какво значи софизъм, и каква му е разликата от науката.
Не виждам да си се прекръстил на Шаранчо?


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)


Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: PИБAPЯT]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано21.03.12 00:21



Мда, пак да повторя за калпавата ракета, в случая на сбърканите представи реалността им пречи




Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)

Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: Герисъм]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано21.03.12 08:47



Да забия следният въпрос - ако да речем се окаже че неутриното е по-бързо с 1 процент, какво пречи да се приеме, че светлината се движи с по-малка скорост във вакуума, за който знаем че не е празно пространство и на подобие с движението й през материя се приеме че има забавяне във вакуума спрямо абсолютния поредел на скоростта във вселената - в случая скоростта на неутриното, а не както досега се приемаше - на светлината във вакуум ?



Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: Герисъм]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано21.03.12 09:13



Софизъм е лъжлив аргумент, единствената цел на софистите е победата в спора, за тях дори е по-сладка победата ако е постигната с лъжа и измама.

Аз пък съвсем наскоро научих какво е софизъм, преди не се интересувах от такива философски термини, не че сега се интересувам, за мен от значение са само фактите, но в една тема в която аз се опитвах да покажа грешката на опонента си, като му давам примери върху които ако той размисли ще разбере къде греши, но той не само че не размисли, но нарече моя аргумент софизъм. След този спор аз размислих и си дадох сметка че повечето от пишещите по форумите са софисти в това число и този който ме нарече така, без той да е най-изявения.
Гери, Рибаря с право те нарича софист, ти си един от най-изявените, по-точно софист №2, може да се обидиш, но според мен най-мощният софист е Петков, в по-предния си пост го предизвикваш, но даваш ли си сметка че досега едиственият начин по който си се справял с него е като убедиш модератора да го банне!!!



Редактирано от Aбcoлют на 21.03.12 09:15.



Тема Re: последни новини от експериментите с неутриннови [re: Aбcoлют]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано21.03.12 10:29



Извън темата е, но Петков най-сетне намери световно признание:



Това е портрет на Петков, нарисуван от друг художник - Ante Barisic от Хърватия. С неукротимата си енергия Петков е станал любимец на една доста голяма група художници от цял свят.

Чудно ми е защо ние, българите винаги виждаме най-лошото в човека, и оставаме слепи за най-доброто у него...

И за да не мислите, че пиша това като адвокат на Петков, ще допълня: явно някои от пишещите тук недооценяват и Гери, познанията му и адското му търпение да обяснява пак и пак позицията си на неграмотните в неговата област... Даже и не разбирате какъв късмет имате...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.