Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Server.Transfer  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 13:50



Значи имам следният проблем: Събмитвам една форма по метода "Post", после правя каквото правя в скрипта, и ми трябва да върна обработката на друг скрипт пак с "Post" - до тук проблема се решава със Server.Transfer. Обаче сложното идва когато се опитам да вкарам нови данни във формата, демек към това, което първоначално съм получил трябва да добавя още полета, и пак да ги предам с "Post" (в случая Гет не е приложим, заради скапаните стари броузери). някой има ли идея как да стане, освен с генериране на нова форма и събмитване с клиентски скрипт (това ще е в краен случай).

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Server.Transferнови [re: Borg]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано25.02.03 20:53



Освен ако ползваш сесия (дори под формата на запис в БД) по някакъв начин май единствения начин е с разпечатване на форма и само-submit-ването и.

не ме ебе как е Вуте, аз гледам да съм си добре


Тема Re: Server.Transferнови [re: Borg]  
Автор Lupi (Werewolf)
Публикувано26.02.03 10:15



Да, можеш да пазиш сесията в XML файл например, но пък тогава остава проблема с триенето на файлове при прекъснати сесии.
Друг вариант е да събмитваш формата към себе си и вече в зависимост от разните параметри да показваш нови полета, а пък старите ще си ги имаш.

My blade can cut through armor, and still cut a tomato


Тема Re: Server.Transferнови [re: Lupi]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 11:36



Да де, ама пак трябва да пиша форма (тези нови полета трябва да се вземат от някъде). Ще търся решение с базата, там може да се пише неограничено

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Server.Transferнови [re: Borg]  
АвторProbvai (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 18:31



Session("formata"), kudeto formata e Array



Тема Re: Server.Transferнови [re: Borg]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано26.02.03 20:33



Теоретично решение на проблема има, но практически то не е удачно
От гледна точка на логиката, на бързодействието и трансфера клиент/сървър е удачно данните от форма 1 да си стоят на сървъра, като за целта може да се ползват много варианти - база данни, файлове, обекти в паметта - например application променливи.
Разбира се, това трябва да бъде комбинирано и с подходяща логика при клиента.
Струва си човек да обърне внимание на XML - при него комбинирането на данни, преобразуването им и прехвърлянето им между части на едно приложение или между различни приложения е доста забавно и полезно.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Server.Transferнови [re: Borg]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано26.02.03 22:16



Ще търся решение с базата, там може да се пише неограничено

Пък и ще можеш фермер да станеш (web farm) лесно без sticky IP-та.

не ме ебе как е Вуте, аз гледам да съм си добре


Тема Cookies ?нови [re: Borg]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.02.03 12:54



Moze da opitash kombinacia s tiah - vse pak klientskia browser si gi pazi :-)))

UB40 !



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 16:08



:) Blagodarja na vsichki, opravih se. zapisah si v edna tablica vsichko kakvoto mi trjabva i posle si go teglja ot tam, maj tova se okaza po-udachno ot purvonachalnata mi ideja za Server. Transfer(). A tozi Session ... neshto ne sum najasno s nego, no shte pregledam vuzmojnostite mu. Oshte vednuj 10x

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Cookies ?нови [re: jamie]  
Автор .net (web dev)
Публикувано10.03.03 06:15



да, ама така излага security-то... по-добре всичко на сървъра

и Borg, parse-вай всичко, което ти влиза в db-то!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.