Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
*Кратък преглед

Тема pitane za interdevнови  
АвторGORlNG (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 10:19



po princip nikoga ne sam se zanimaval s web programirane no mi se nalozi i re6ih kato posledniq...... da polzwam interdev za edno asp proekt4e(to ne bilo tolkoz prosto) i si vikam q da si installna iis SP3 za da moga da si napravq proekta na kompa..... oba4e pri sazdavaneto na new project
interdev me zapita de mi e web servera parvona4alno se zaradvah vikam si ebati kefa e da pi6e6 web a microsoft sa pi4ove ama za6to si go pomislih
ne mozah da se svarza s web servera....http://localniqkomp
probvah i s localhost 127.0.0.1 silite mi se poiz4erpaha nastoih si iis za authorizaciciite ....i vse pak se 4udq za6to ne uspqh znam 4e nqmam opit i nikoga ne sam pisal za web(samo edin pat edna HTML stranica s notepad) no vse pak kompa nqma mreza nito lan karti i t.n.
predvaritelno blagodarq i ne me psuvaite po mnogo



Тема По-леснонови [re: GORlNG]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано12.12.02 10:54



е да не правиш PROJECT, a да си нащракаш отделни АСП-странички и да го запишеш като SOLUTION. Иначе ще ти трябва IIS - тоест с PWS не става.
Щом всичко ще си го правиш на твоя компютър - така ще ти е най-лесно !
ПП: Защо да те псуваме ?
ППП: Ако превключваш VIEW-тата в INTERDEV, възможно е да ти накъса клиентския Джава-скрипт в страниците - имай го предвид !

UB40 !



Тема Re: pitane za interdevнови [re: GORlNG]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано12.12.02 10:57



Малко в грешна посока си задълбал. По принцип проектите са предназначени за голям екип, работещ върху един проект на общ сървър. Затова си има и разните му неща като ToDo листи, проектни файлове и прочее.
За твойте цели е достатъчно да ползваш InterDev като нормален редактор с Open File - не Open Project. Така нещата ще ти потръгнат и ще почустваш комфорта от допълването на кода, help системата и т.н.
Силно ти препоръчвам да пренаредиш бутоните - махни подвеждащите Open project, New project и ги замени с Open file, New file и т.н. Разкарай ToDo листа и въобще всички прозорци и остави само сорса. Така ще се почустваш в свои води, а после можеш да почнеш да добавяш нещата едно по едно, когато имаш нужда.

чети и дишай по-леко


Тема Re: pitane za interdevнови [re: Pechenia]  
АвторGORlNG (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 11:39



mersi za savetite.... no poneze sam malko edin takav .... 4udno mi e za6to ne se polu4ava i IIS imam 5.0 osven PWS ama ne znam kakva e polzata
pitah tuka kolegi i te me savetvam za dreamweaver i t.n. ama az sam si magare i me e qd 4e ne moga da si napravq edin prost project ne 4e mi trqbwa.... ama vse si mislq 4e ste pravi



Тема Re: pitane za interdevнови [re: GORlNG]  
Авторbat_gogoBGMU (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 02:22



Bat Pe6o stiga si se mu4il s toq IIS 5.0 i Interdev6 ami si instalirai .NET FrameWork ver.1.0 i si drupni MS ASP.NET Web Matrix ot toq site:http://www.asp.net/webmatrix/download.aspx?tabindex=4
Sled kato popro4ete6 malko ot tam ste ti stane qsno 4e ima i po-lesno ot
http://localhost/... :)
Az znam 4e iska6 da go napravi6 po twoi na4in, ama i az si bluskah glavata sus suzdavaneto na New Project kato pisah Diplomata - nisto ne stana cql mesec opitvah i nali se sesta6 New File :) Open as i t.n. no ako opita6 da smeni6 portovete v iss50 moje da stane nali znae6 4e default web site-a ima 80port ( properties->web site tab-a ) ama sigurno si go opital i tova smenigo na port 8080 ili 1040 ili vseki otvoren koito ne se izpolzva v momenta ot iis-a

i ade 4e izloviha ribata stiga s tova asp!!!



Тема Re: pitane za interdevнови [re: GORlNG]  
Автор sotek (непознат )
Публикувано13.12.02 02:53



pe6o bat_gogoBGMU e pak be :) zabravih da ti kaja 4e toq Development tool ima e free i ima add-ins kum nego za mobilni ustroistva ste pro4eteh na http://www.asp.net/webmatrix/download.aspx?tabindex=4
i si ima vgraden virtualen server za aspx-a:) 6a mu fani6 li 4aluma ne znam pri men vyrvi kato pu6ka pod Win2k Server!!!
Kaji dali si probval po-kusno ...



Тема Re: pitane za interdevнови [re: sotek]  
АвторGORlNG (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 15:49



bat gogo znai6 4e az sam privarzenik na 4istite ne6ta da nqma SP-ove i da si pi6a koda v Visual Notepad i t.n. sq go pusnah da go svalqm toz web matrix ama i da mi aresa edvali 6te programiram s nego a sq pi6a s MS front page hehe mnogo zdravo darvo hihihih aide posle 6te pi6e6 i icq-to



Тема Re: pitane za interdevнови [re: GORlNG]  
Авторv (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 14:39



A asp account sazdade li si? Bez nego najam i da stane. Dostapa do IIS shte ti e vinagi zabranen.



Тема Re: pitane za interdev [re: GORlNG]  
Автор Perin (binary)
Публикувано16.01.03 22:48



Трябва да му имаш extension-ите инсталирани на сървъра, в противен случай няма да го намери. А ако ще работиш на локалния комп - направо отваряй файловете. Още по-добре - notepad.exe.



Тема Re: pitane za interdevнови [re: Perin]  
Автор Perin (binary)
Публикувано16.01.03 22:59



Значи от конзолата на IIS - right click на сайта, configure server extensions - и после чети, пиши и next, next, next .... Съответно за отделните проекти пак с десния бутон all tasks - add server extensions. Ама не се мъчи с това ако сам ще работиш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.