Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 05.05.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема asp.NET majmundjalykнови  
Автор Machie (this)
Публикувано07.10.02 19:45



Abe gaden problem mi se otwori. Tamyn sym napyt da otkriq toplata voda ama nejse.
Nachi imam clientski script, kojto trqbva da nameri dostyp do stojnost na server control (TextBox naprimer) - do tuka - nishto, ama serverskiq kontrol se namira v User Control, loadnat s LoadControl po edno vreme. A scripta e v drug takyv. <%= %> - tz ne moje tuka. Ami togava?? Mi ot scripta napravo she vzema "name" na veche rendnatiq HTML element. Tyi ama poneje e loadnat UserControl "name" e nacapano ot frameworka sys stojnostta na ClientID na ServerControla. Che i go smenq gada ot vreme na vreme. Idvat mi na akyla shturotii ama znam li? Ako se e bluskal veche v stenata i ima jelanie da mi spesti tova priqtno zabavlenie mnogo she sam mu blagodaren.

"We, who are not as others"


Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Machie]  
Автор Perin (binary)
Публикувано07.10.02 23:15



Naskoro mi se naloji da resha podoben problem i go napravih po slednia nachin - napravih si obiknoven input (ne server-side) i si zapisah v nego stoinostta ot server kontrola kakto si se praveshe v dobroto staro ASP:

<input type='hidden' name='my_unique_name_i_nikoi_ne_mi_go_pipa' value='<% = MyServerControl.MyValue %>' />

Predpolagam che ima i po-dobri reshenia no tova stana za 5 minuti. Ako ima neshto podobro koeto da ne razchita na trikove (ot roda na tova da 'poznavash' kak shte ti se kazva server kontrola i podobni) kaji kato go namerish.

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Perin]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано08.10.02 00:05



е то това и аз яко го ползвам....и мен ме гризе мисълта, че има по мъдър начин...



Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Perin]  
Автор Machie (this)
Публикувано08.10.02 00:21



I az taka si misleh - vij postinga gore pak - obache:

Exception Details: System.Web.HttpException: The Controls collection cannot be modified because the control contains code blocks (i.e. <% ... %>).

Qvno she si pravq majmundjalycite mersi mnogo se pak

"We, who are not as others"


Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Machie]  
Автор Perin (binary)
Публикувано08.10.02 02:10



Mi az go slagam izvan kontrolite .... neshto ne razbrah. Pri mene si bachka - stoinostta si e niakade izvan vsiakakvi kontroli. Moje li da dadesh otkas ot listing na faila s koito probvash?

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Machie]  
Автор Perin (binary)
Публикувано08.10.02 03:46



Aaa, to problema idval ot user kontrola. Tapo, tapo ....
Edno takova obikolno reshenie - ne mojesh li da vmaknesh klientiski JavaScript kod, koito da pravi:

var TovaKoetoEVmestoHiddenInput = "value";

i posle klientiskia JavaScript da polzva promenlivata?

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Perin]  
Автор Machie (this)
Публикувано08.10.02 14:04



ok - opravih go - kato imam vreme she ti postna typotiqta

"We, who are not as others"


Тема Re: asp.NET majmundjalyk [re: Perin]  
Автор Machie (this)
Публикувано08.10.02 21:47



izkarah znachi html controlite ot tip <input type="hidden" name="IdThatIUse" value ='<%= GetTheValueINeed(); %>' > vyv .aspx (Page) fila deto loadva drugite.
Page ima public function-i GetTheValueINeed() i SetTheValueINeed(), koito zapisvat v State bag-a a UserControlite pri Load-vaneto vikat SetTheValueINeed() na formata. Malko preskochi-kobila-che-da-ubiesh-muhata-s-topa stana ama ne mi se zanimava poveche.

"We, who are not as others"


Тема Re: asp.NET majmundjalykнови [re: Machie]  
Автор Perin (binary)
Публикувано09.10.02 19:54



E vsashtnost ne uspia da vmaknesh hidden value v kontrol znachi ... i tova e nachin. Shtom raboti

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.