Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как да използвам JavaScript със ASPнови  
Авторniko (Нерегистриран)
Публикувано18.08.02 02:11



по точно кво да пиша между <% %> И как е правилно да задам езика?
може ли директно жаваскрипт кода? И как да процедирам ако искам да използвам обекта document.
при опит да пусна такъв скрип под PWS ,ми казва че 'document' не е дефиниран.



Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: niko]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано18.08.02 22:13



JavaScript не се пише в тагове <% %>. Ето пример за JavaScript /за повече инфо питай нещо по-конкретно/:


<script language="JavaScript">
alert (document.body.innerHTML);
</script>


чети и дишай по-леко

Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: Pechenia]  
Автор Perin (INNER JOINt)
Публикувано19.08.02 07:51



Ako shte polzvash samo JScript e vazmojno da zadadesh ezika na stranicata da e globalno JScript, togava <% %> shte rabotiat za JScript. Togava za da polzvash VB kod shte triabva da polzvash <script language='vbscript' runat='server'>

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: niko]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано19.08.02 09:28



хм
таговете <% и %> показват, че скрипта ще е сървърски...
тогава достъпът до DOCUMENT не е баш същия, както е от клиентските скриптове...
ще трябва да се запознаеш с обекта RESPONSE...а за него вече чети в хелповете....лично аз предпочитам MSDN



Тема Re: как да използвам JavaScript със ASP [re: Perin]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано19.08.02 10:57



Нещо каша става... пита се за JavaScript, не за JScript... Че и обект document иска да обработва... Питащия малко ги бърка двата щата - клиент и сървър скриптове... Гледай и ти да не ги объркаш ;-)

чети и дишай по-леко


Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: Pechenia]  
Автор Perin (INNER JOINt)
Публикувано19.08.02 19:14



Moia greshka. Ne sam prochel dostatachno vnimatelno vaprosa i ne zagriah che stava duma za client-side. Prieh che vaprosa e kak da se polzva JavaScript na servera.
A za document - uvi niama nachin da se polzva na servera, verno.

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: Perin]  
Авторniko (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 21:05



i znachi niama nachin taka li ?
vazmojno li e da definiram obekt document na syrvara ,naprimer da e skrit(hiden) ,kato celta mi e klienta da niama dostyp do koda.
Da izpolzvam gotov JS ,koito raboti s dokumenta na brauzara ,obache da go napravia kato ASP,za da ne se vijda koda,tova e celta.
?



Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: niko]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано19.08.02 21:59



отвори хелп и чети за RESPONSE
всичко, за което питаш е възможно....



Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: niko]  
Автор Perin (INNER JOINt)
Публикувано19.08.02 23:59



Amii ako raboti samo s document.write to tova mojesh da zamenish s response.write. Ama ako pravi razni divotii ot roda na DHTML i t.n. ... malko trudno. Ne znam zavisi ot estestvoto na koda. No edno moga da kaja - na servera ne mojesh da napravish obekt koito da ti dava 100% ot neshtata koito mojesh da pravish na klienta s document.
A inache obekt document mojesh da si napravish, i metodi da mu napravish. Za tova cheti v MSDN - JScript reference (ne moga da go nameria online, pak neshto sa promenili strukturata divacite). Za tova kak se vkluchva JScript koito da se izpalniava na servera vij po-gore ili v ASP reference v MSDN.

НЕ МЕ ЕБЕ КАК Е ВУТЕ, АЗ ГЛЕДАМ ДА СЪМ ДОБРЕ


Тема Re: как да използвам JavaScript със ASPнови [re: niko]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано20.08.02 01:21



Имаш грешни представи за клиент/сървър скриптовете...
В клиента /JavaScript или VBScript за IE/ имаш достъп до това браузера на потребителя. В сървър скрипта имаш достъп до базата данни и до самия сървър. Например обекта document е достъпен в IE само с JavaScript - просто този обект е част от IE... Ето и опростен вариант на обмена клиент-сървър:
1) клиент: потребителя натиска връзка , сочеща www.ttt.com
2) сървър: отговяря при заявка за www.ttt.com . тук са достъпни обектите Request /заявка/ и Response /отговор/. Т.е. сървър скрипта знае какво клиента е попълнил като полета и какво трябва да му се върне като страница
3) клиент: поема върнатия от сървъра HTML и JavaScript. Тук с JavaScript е достъпен document и всичко в IE --> 1)
Не обяснявам много ясно, ама и ме мързи да пиша повече... За повече виж ASP Unleashed - отлично ръководство за начинаещи...

чети и дишай по-леко



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.