Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови  
Авторaspx (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 13:01



Здравейте!
Как може да се опресни стойността (резултат от database query) на дадено поле, без да се refresh-ва цялата страница?
Благодаря ако някой помогне!



Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: aspx]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 14:13



ActivX (евентуално), ама до там се изчерпва познанието ми. Иначе сак опиташ за HTML начин - няма. ASPX връща краен резултат и вече конекцията е затворена (почти винаги). Клиента гледа статична страница, без активна връзка със сървър-а

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страница [re: Borg]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано02.08.02 17:25



Теоретично варианти има, но ако се ползва фрейм или няколко джама, може да рефрешнеш скрит фрейм или прозорец, който с JavaScript да опресни само едно поле във видимия прозорец.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: Pechenia]  
Авторaspx (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 19:51



На няколко места съм го виждал, значи е възможно и на практика.
Но сигурно с Java/JSP? Или ServerSideFlash - това пък каква ли чудесия е?
Иначе тук http://www.nyse.com - ми се струва че са го направили по тоя начин - не табелата отгоре, а Real-time стойностите (на 1 мин се обновяват) на индексите вдясно. Това май е image file, който realtime се генерира от сървъра...



Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: aspx]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано02.08.02 20:06



Хихихи, това за теоретичното май не го казах много добре... Правил съм подобни дивотии, наистина не точно за такива цели.
Ако те влече, може да се поекспериментира, удобна за целта книга е "DHTML в действие", там има забавни примери на твърде достъпен език.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: Pechenia]  
Автор SBD (непознат )
Публикувано02.08.02 20:28



ima mnogo na4ini
zavisi za kakvo ti tryabva



Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: Pechenia]  
Автор Perin (INNER JOINt)
Публикувано02.08.02 22:51



Ako polzvash html 3.2 i darjish da si savmestim sas vseki vazmojen browser to mai samo tova e nachina. Inache ako poddarjash samo IE ima razni shturotiiki deto ti pozvoliavat da pravish requesti ot tvoia page kum servera. Tova sam go vijdal da se polzva (ne sam siguren 100%) vav menutata na MSDN, kakto i (za tova sam siguren) v behaviourite na administracionnite toolove na commerce servera. Te iskaha IE 5.5 kato minimum. Ne znam kak stoiat neshtata s mozilla i proizvodnite i. Mai i tam ima razni hitrinki.

po-dobre ujasen krai otkolkoto ujas bez krai


Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: Perin]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано03.08.02 00:23



spored men komunikacionnia frame e zadovolitelno i nepretenciozno otkym versii browseri reshenie. ako e nedopustim frameset moje da se polzva iframe (ie4, ns6). spored men tvyrde mnogo hora polzvat po-stari browseri, za da se vyvejdat byrzo novi tehnologii:)



Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: Perin]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано03.08.02 11:42



Ако си говорим за IE, с VBScript може да се създават ActiveX тутурутки. След това е твърде лесно с XML, WinSock и прочее да си дърпаш инфо от сървъра и да опресняваш страницата с DHTML.
Лошото е че все още IE-то не е 100% стандарт, например за Linux юнаците. Иначе ехеее...

чети и дишай по-леко


Тема Re: Refresh само на 1 поле, не на цялата страницанови [re: aspx]  
АвторDarth Vader (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 01:43



s frame az sam go pravil znachi moje da stane :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.