Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мистериозни & " и прочие  
Автор dzver (чатер)
Публикувано17.07.02 15:47



Здравейте,

не извадих късмет предния път като имах нужда от помощ, но да видим този път :-)

Значи проблемът е в следното ... имам project в InterDev с безброй директории и файлове. В един момент от ерор лог установявам, зе е започнал да се появява силно некоректен линк. Търся си грешка и откривам...

<a href="http://blahblah/blah.asp?a=<%=blah>&amp;b=<%=blahblah%>">

Интердев напълно самостоятелно беше replace-нал в 1 asp & с &amp;
Независимо от всичките ми опити за корекция (включително трих файла от проджект, _vti_cnf etc. и го аддвах наново отвън), в момента на отваряне Интердев продължаваше да replace-va амперсантите с &amp;

В един от случаите даже замени произволни кавички с &quot;, опитвайки се да изимитира някакъв хибрид между две поредни версии на същото това АСП от сорта на:

<a href="http://..../?a=<%=..%>&amp;" r="<%..%>&quot;">

някакви идеи?

Редактирано от dzver на 17.07.02 15:56.



Тема Re: Мистериозни &amp; &quot; и прочиенови [re: dzver]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано17.07.02 15:53



на пръв поглед има един утърван % ама едва ли тва е причината....

мъхъм
при мен всичко е ок
копирах го това и повторих всички действия...ама проблем няма...

не ми стана ясно точно кво с кво е подменило, но при мен всичко си е така както съм го копирал....мм
аха, така и предполагах....след корекцията е ясно!

сървис пак за интердев май имаше? я пробвай

Редактирано от Topбaлaн на 17.07.02 15:56.



Тема Внимание!нови [re: Topбaлaн]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано17.07.02 16:00



Ако ще ползвате &amp; &quot; &#039; etc. в постинга си НЕ ПОЛЗВАЙТЕ предварителен преглед на мнението ми.

Предварителния преглед тотално скапа постинга ми, визуализирайки примерно &quot; като ".


Torbalan: мисля, че поради горната причина не си разбрал проблема ми. Проблемът ми е в това, че интердев ми replace-va символи със специални хтмл елементи. Пачнат е преди няколко месеца последно.



Тема Re: Внимание!нови [re: dzver]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 16:23



Това, което прави InterDev е много хубаво. Не се кахъри, хубаво е ;))) Заменя ти т.нар. специални символи в HTML-to. Те може да не се покажат коректно от някои броузери, а с тези означения нямаш грижи.

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Внимание!нови [re: Borg]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано17.07.02 18:08



Това, което прави интердев е, че периодично ми разсипва някое ASP така, че после да се чудя и да се мая какво да го правя.



Тема Re: Внимание!нови [re: dzver]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано17.07.02 18:18



разбрах
видях мнението и след редакцията.......
на мен също ми се случвало ако объркам енкодинга и пиша на киркилица.....

но точно това го пробвах днес.....отварях, затварях, трих писах...нищо му няма и нищо не заменя! всичко си е ок!



Тема Re: Внимание!нови [re: dzver]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано17.07.02 19:04



За да муате специални символи и прочие по мненията, шибвайте по едно pre в квадратни скоби.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Внимание!нови [re: dzver]  
Автор Lupi (Werewolf)
Публикувано18.07.02 11:46



Що се занимаваш с тоя Интердев , кво толкова ти дава, освен подсказките, пък ти като научиш наизуст четирите обекта на ASP тия подсказки даже дразнят.

Един EditPlus върши перфектна работа, изсъхна ми устата да го хваля ама си е яко програмче и тва е

A Jedi, what do you know


Тема Re: Внимание!нови [re: Lupi]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано18.07.02 11:54



стига бе!
пробвах я и таз боза...



Тема Re: Внимание!нови [re: Lupi]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано18.07.02 12:16



не знам какво точно прави едит плюс, обаче ще ти кажа какво прави интердев:

има dataview и browser-che за файлове;
с data view-то имам пълен достъп до базата данни (изключително удобно, особено като имаш много бази данни с десетки или стотици таблици, вю-та и сторед процедури във всяка);

интердев мисли за DataEnviornment.asa и за изпълнението на сторед процедури без set xxx=conn.execute(""), което не понасям.

в интердев има описани много обекти и подсказва, което в определени случаи е полезно. Аналогично прави, когато работиш със собствени класове и ком обекти.

вече съм свикнал с начина, по който визуализира данните. удобен е, като изключим няколко дребни недостатъка от сорта на...
непатчнат забива с джаваскрипт "...";
дебъгера му е само за украса;
WYSWYG е сложен, но само пречи;
DE не възприема 2 стрингови параметъра;
Понякога скапва ASP-та с &amp
Не възприема какво си писал в include files (не че ми пука, дали възприема, ама подсказките изчезват);
Оцветява гадно, когато направиш комбинация от client side js и сървър сайд код...

%><script language=javascript>
a=<%=a%>;
</script><%

примерно ще го приеме за некоректно, въпреки че Е.
За да ти излиза добре ще трябва да направиш
response.write("<script>")%>
a=<%=a%>... и от тук нататък почва да оцветява в едни шарении.... мани мани

тва за интердев

А сега ако обичате, ще ми помогнете ли с гадния &amp ?:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.