Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Problem s Breakpoints v InterDevнови  
АвторTanja (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 17:37



Zdraveite,
imam problem s Breakpoints v InterDev
az includvam na niakolko niva razlichni asp file-ove i kogato sloja breakpoint v asp file na parvoto include nivo InderDev spira na tochkata,
no izobsto ne priznava tochkite na prekasvane v sledvastia asp file, koito e includiran v gornia
dori i Run to cursor izobsto ne spira na kursora, ami si startira prilojenieto siakash izobshto nisto niama ( dori i da sloja breakpoint po nadolu si go preskacha
moje li niakoi da mi pomogne?
kak da zadeistvam vsichki breakpoints?
Tanja



Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: Tanja]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано30.01.02 22:38



problemut e zaradi include files

ne znam za ostanalite kolegi tuk, no az lichno sum izkluchil script debugging-a i ne shta da chuja za takuv poveche nikoga :)))

puk i ne viarvam da pravish naikakvo chutovno slojno prilojenie tochno s ASP



Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: dzver]  
АвторTanja (Нерегистриран)
Публикувано31.01.02 14:44



blagodaria za otgovora,
no s ASP vav WEB triabva da prenapisha ciala sistema za upravlenie na osvetlenieto , ventilaziata i t.n koiato sega ima 8-9 razlichni programi , koito varviat pod Windows i sa s 35 DLL na bazata na COM za da stanat edno edinstveno "veliko" prilojenie
ako tova ne e seriozno...
ne znam ti kakvo pishesh s ASP , no az bez debagera ne moga , to si e chast ot profesiata ili ...
bez nego sam s varzani raze
sega se butam oste zastoto se spasiavam sama i zadavam tapi vaprosi, no poviarvai i tova ne e lesno ;)
pozdravi
Tanja



Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: Tanja]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано31.01.02 15:12



Честно казано, и аз не ползвам debugger, но ми се струва че има едно елегантно решение на проблема. Събери файловете на един цял, дори и само по време на debug-а. Елементарно е да се направи, и не мисля че ще ти представлява проблем после пак да си ги нацепиш на отделни файлчета. Пък има и други благини ако се работи с един файл - InterDev "познава" свойствата на обекти ако са дефинирани в същия файл, например ако създадеш конекция към база данни:
Set DB=Server.CreateObject ("ADODDB.Connection")
по надолу като напишеш само DB. ще ти изкара свойствата и методите на обекта... Спестява маса време и за писане, и за проверка. Пък ако файла стане голям, има прекрасен Code Explorer с който съм писал 300KB сорсове без проблеми...

чети и дишай по-леко


Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDev [re: Pechenia]  
Авторthe bosz (Нерегистриран)
Публикувано31.01.02 15:48



Sto li mi se struwa ce prikazwash mnogo gluposti za edinica vreme......



Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: the bosz]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано31.01.02 17:40



Хихихи... Ми де да знам аз на теб какво ти се струва... Пък ако прекаляваш с джойнта хептен не мога да си представя...

чети и дишай по-леко


Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: Pechenia]  
АвторTanja (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 10:05



kakav e tozi code explorer?
chast ot InterDev ili otdelna programa?
t



Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: Pechenia]  
Авторthe bosz (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 10:18



Prostichko momchence si ti... sto se butas v taia profesiika deto ne ya chatkas?




Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: the bosz]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано01.02.02 11:54



Хохохо, ама не ме разсмивай толкова... Ако сутрин ставаш накриво, жената не ти дава или те боли черния дроб, не му е тук мястото да си излееш нервите... Ама ако ти е кеф, давай смело... На теб ще ти олекне, пък за мен е забавно...

чети и дишай по-леко


Тема Re: Problem s Breakpoints v InterDevнови [re: Tanja]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано01.02.02 12:03



В InterDev се казва ScriptOutline. Нарекох го CodeExplorer понеже с него си изследвам кода ;-), пък и не си спомних точно името му. А главната му функция е да ти показва дефинираните функции, процедури и т.н. в дърво, и когато цъкнеш на името на функцията например ти позиционира курсора върху кода й. За големи файлове това е безценно, ако разбира се кодът е добре структуриран и се нуждаеш от бърза разходка по тази, онази и другата функция. Иначе се активира с Ctrl-Alt-S, ако не ти се рови в менютата. Подобни explorer-и има в Delphi, VB и въобще всичко визуално. Даже се сещам за Gaspy - редактор за ASP /предимно/ който също има CodeExplorer.

чети и дишай по-леко



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.