Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> ASP
*Кратък преглед

Тема asinhronno query - otkrih zashto vsichko e taka  
Автор dzver (чатер)
Публикувано05.11.01 15:23



na kratko do momenta:

problem:

set RS=conn.execute("exec stored_procedure_name parameters")
1. RS ne razpolaga s recordcount;
2. RS se movelast IZVUNREDNO BAVNO
3. conn ne moje da se polzva poveche, zashtoto:
Connection is busy with results for another hstmt

prichina na problema:"exec sp" e "asinhronno query" spored raznite manuals, koeto znachi, che recordseta se "set-va" sled poluchavaneto na purvia element i zapochva obrabotkata, a recordseta VSE OSHTE SE PULNI. (rs.stillexecuting = true);
kak se otraziava na gornite 3?
1. RS ochevidno ne razpolaga s recordcount, zashtoto ne e izpulnen;
2. RS.movelast se izpulniava za 2 sekundi, zashtoto tova e vremeto, za koeto asinhronnoto query se DOIZPULNIAVA i rs.stillexecuting stava false.
3. Do prikluchvane na query-to sledvashti zaiavki prez tozi connection ochevidno ne mogat da se praviat.

solution:
variant a/
rs.movelast
rs.movefirst
'vodiat do doizpulniavane na cialoto query, conn se osvobojdava, recordcount bi triabvalo da se inicializira.
variant b/
stored procedure se izpulniava taka s DE kato adodb.command :)
mnogo se nadiavam tova da e polezno na niakoj.



Тема Re: asinhronno query - otkrih zashto vsichko e takaнови [re: dzver]  
Автор wili98 (beta tester)
Публикувано05.11.01 21:38



Ti naprawo me uchudi...
Kde si go chel tui za asinhronnite tSQL?>
dai da go widq i az che wchno sym se maql..
Po princip az znam che sa sinhronni.
Ako bqha Asynh nqmashe da se izchakwat da swyrshwat, a shtqha da se izpylnqwat bez problem..
I da ne goworim che nqmash eventi w ASP, za da mogesh da obrabotwash Asinhronni shturotii...

Spored men naj- dobre da si poglednesh mnogo seriozno w bazata i w SP da widish da ne si omazal neshto tam...
Ako trqbwa da indeksirash neshto naprawi go, wypreki che 80 000 zapisa ne sa tolkoz mnogo ...
Ne znam ti kakwo se opitwash da go pokagesh wsichkite zapisi ili kakwo?
Dai nqkakyw kod...

JAVA lets make things badly and slow!!


Тема Re: asinhronno query - otkrih zashto vsichko e takaнови [re: wili98]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано05.11.01 22:35



oh, ako shtesh viarvaj

tva mi e lubopitno, shtoto mi prechi da si vursha rabotata. proverih go, chetoh v MSDN...

az ne si dadoh trud da proveria vbscript dali poddurja recordset.stillexecuting, moje da e stavalo vupros samo za visual basic :-)

abe kato cialo triabva da se porovia malko poveche (otvud bledite mi obshtoobrazovatelni poznania) za ADO i da vidia po-umni hora kakvo sa napisali...

kakvo tochno se vrushta pri "exec sp" i shto record po record... pyrvonachalno biah trugnal v sushtata posoka, no si vuobraziavah, che ima neshto obshto CACHESIZE (t.e. query-to e executnato, no neshto se bavi pri request-vaneto red-po-red, tui kato default cache e 1 record). vsushtnost queryto ne e executenato dokraj pri createvaneto na recordseta...

moje puk i da e logichno :)



Тема popravka - niama solution za exec :)нови [re: dzver]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано09.11.01 16:53



rs.movefirst....
Rowset does not support fetching backward.

dalo go e na visitor, znachi izrivam cialata metodika s "exec sp" ot saita...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.