Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 11.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ценинови  
Автор stenly1234 (непознат )
Публикувано25.08.09 19:36



Как вървят цените на кв.м. в момента за проектиране?
Става въпрос за малък склад, 20-30 кв.м., масивна постройка.



Тема Re: цени [re: stenly1234]  
Автор apxитekтът (непознат )
Публикувано31.08.09 17:40



0894.359.303 - арх.Павлов
Свържи се с мен и ще ти дам подробна консултация. Зависи от твърде много неща, за дамога да ти каца една цена на изуст.



Тема ...и не самонови [re: apxитekтът]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано12.09.09 09:11



От доста време апелирам кандидатстудентските изпити за специалност "Архитектура" да включват и изпит по български език. Така цедката ще е страхотна. Архитект и неграмотност са две несъвместими неща. Трябва пак да станат искам да кажа. Поводът за горенаписаното? 0894.359.303 - арх.Павлов

...и умната!

Редактирано от Helper© на 12.09.09 09:14.



Тема Re: ...и не самонови [re: Helper©]  
Автор ypл (непознат)
Публикувано05.10.09 10:10



За правописа е така.

Аз пък от доста време се чудя кому е нужно това безумно усложняване при разрешенията за строеж.
Става въпрос за 20-30 кв. м. и то склад - хайде планове, архитекти, чудесии. Един конструктивен проект е достатъчен.

Или пък нов ОУП, обаче предвидените за застрояване нови терени си стоят извън регулация... И то предвидени за ниско жилищно застрояване, за еднофамилни къщи, не за предприятия или огромни кооперации.

Не ме разбирай погрешно, "на страната" на архитектите съм. Ама аман от сложнотии и измислени причини за дране на народеца.

Как мислиш, ама честно?



Тема Re: ...и не самонови [re: ypл]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано08.10.09 13:31



Абсолютно съм съгласен с теб. Бюрокрацията у нас винаги е била вездесъща, но последните 20 години нещата вървят от зле към по-зле. Разни лобистки кръгове прокарват интересите си в законодателството и после започва дрането на обикновения човечец. Само един пример: енергийната ефективност. Всеки който желае си прави топлоизолация с 5см стиропор и готово. Да ама у нас - НЕ. Нужен е проект за топлотехническа ефективност задължително /струва пари/, проекта да се съгласува с лицензирана фирма /дала пари/ за съответствие /струва пари/, прави се енергиен паспорт на сградата /струва пари/ и след три години сградата се сертифицира /струва пари/. Кому е нужно всичко това? И ако сградата е общинска или държавна добре; но ако е частна? Та така, конкретно по твоя въпрос: опитай да заобиколиш тъпия закон. Този подход го прилагам винаги когато е възможно. Ако склада ти може да се нарече второстепенна постройка на допълващото застрояване проекти не се искат. Ако искаш прати ми бележка с подробности и ще ти помогна ако е възможно.

...и умната!


Тема Re: ...и не самонови [re: Helper©]  
Автор ypл (непознат)
Публикувано09.10.09 17:04



Е, радвам се да прочета такова мнение.
Значи не само на мен ми се струват идиотщини много от наредбите и разпоредбите.
Дано и Стели го е прочел и му помогнеш.
Аз само си изоках...



Тема Re: ...и не самонови [re: ypл]  
Автор dirid (непознат )
Публикувано04.11.09 10:28



В крайна сметка, Стенли, намери ли отговор на въпроса си?

И на мен ми е интересно как вървят цените. Само че аз се интересувам за еднофамилна къща 200-250 м2.

Ако някой знае, колко ще ми излезе, моля да сподели! Интересува ме цена за всички части - архитектура, Ел, Вик и каквото още трябва, за да получа строително разрешение.



Тема Re: ...и не самонови [re: dirid]  
Автор bob_bs (непознат)
Публикувано06.11.09 23:39



12-15E/кв.м. РЗП за всички части
без таксите в общината




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.