Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 25.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Барбакани ?  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано26.04.09 09:18



Правя една подпорна стена,и на три метра от нея къща.Какво става ако не сложа барбакани в подпората ? Значи къщата ще тръгва от кота нула,тоест няма да е вкопана,но ще има канал за автомобил,първият етаж са гаражи.
Височина на подпорната стена към 220см.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано30.04.09 09:58



Става това, че отиваш при специалист, плащаш му, даваш му ДОСТАТЪЧНО подробни входни данни и получаваш отговор на въпроса, който терзае душицата ти. С лаладжийски въпроси от типа на "какво става" можеш да се пробваш в телевизията, не тук.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
АвторEurosport (Нерегистриран)
Публикувано01.05.09 00:03



А какво става когато добре заплатения специалист ти направи нещата кафяви и миризливи?А?Както би се изразил доктор Ливайн по телевизора-тледал съм хиляди специалисти......
Досега не съм попадал на проект който да не е претупан и н...сран Ваше специалистничество.За протокола-опита ми е около 40 сгради така че по-тихичко и по-скромничко моля





Тема Re: Барбакани ?нови [re: Eurosport]  
АвторNational geografic (Нерегистриран)
Публикувано01.05.09 08:34



Съгласен съм, че много "специалисти" си вършат работата некачествено, но не такива хора имах предвид аз... защото не всички проектанти са от тоя тил. Плюс това, деловите отношения ти дават правото и основанието да изискаш качествено и навременно изпълнение на поставената задача, както и да предявиш рекламация. Моят опит е няколко пъти по 40 сгради, така че седни си на мястото, ако обичаш.
Много са ми странни някои хорица - когато пишман автомонтьор, набеден за майстор, му прецака колата, си мълчи и трае, същото е и с многото гъзоръки "майстори" в строителството, ако адвокат му провали делото - натиска си парцалите и не мрънка, но за проектанти и лекари - всичките са му криви, ей такава уста отваря да ги хули.
А какво става, ако тоя, дето много знае, си реши проблемите сам?



Тема Re: Барбакани ?нови [re: Eurosport]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано01.05.09 16:56



често качеството на проекта е директно отражение на качеството на инвеститора.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано02.05.09 11:55



В отговор на:

Става това, че отиваш при специалист, плащаш му, даваш му ДОСТАТЪЧНО подробни входни данни и получаваш отговор на въпроса, който терзае душицата ти. С лаладжийски въпроси от типа на "какво става" можеш да се пробваш в телевизията, не тук.




Платил съм 12 бона вече за проектче,но искам да видя безплатните разсъждения какви са.
Твоите бяха безплатни,видях че нищо не струват.Психологията сочи че полово неспособните индивиди от мъжки пол стават сприхави и докачливи



Недей така,Архитект! - това звучи гордо,тоест дръж се подобаващо,момко



Тема Re: Барбакани ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано02.05.09 14:42



Мразя авантаджиите.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано02.05.09 15:04



Омразата шта закопае

Дърт си,и не ти става,и затва го избиваш на омраза,отвори Фройд на 82 страница и ще видиш


Аз съм плащач,ве,шаря наляво и надясно,даже рушвети давам.Ще мрази той



Тема Re: Барбакани ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано02.05.09 17:44



Ти си известен авантаджия. В клубовете се занимаваш предимно с търсене на акъл на аванта.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано03.05.09 09:45



В отговор на:

Автор: XXL
Тема: Re: Барбакани ?

Ти си известен авантаджия. В клубовете се занимаваш предимно с търсене на акъл на аванта.





Така е,много съм крал на времето,но ся ми е по лесно да си плащам.
Казваш че съм известен,това ме накара да се почувствам известен,благодаря !




Тема Re: Барбакани ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано03.05.09 12:41



Не просто известен, а известен авантаджия :) Обикаляш като цветарка из клубовете и питаш за тия барбакани, току-виж паднал акъл на аванта пак.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано04.05.09 08:28



Общо взето това е смисълът на тези клубове, драги ми XXL - човек да търси и получава безплатни съвети. С риска, че може да са непрофесионални, но всеки решава за себе си. Ако това не ви харесва, не ги посещавайте - никой няма да ви пише отсъствие или да ви търси сметка. Още по-малко пък се чувствайте задължен да консултирате някого без да получите нещо в замяна. Такава клубна форма на общуване е плод на известно състояние на духа, което при вас е непознато. Неоснователно е да обиждате; явно виртуалното общуване не е за хора като вас.

...и умната!


Тема Re: Барбакани ?нови [re: Helper©]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано04.05.09 10:02



Да бяхте помогнали на питащия, драги ми Helper, след като смисълът на клубовете - според вас - е раздаването на безплатни съвети. Съдейки по проявата Ви обаче, стигам до заключението, че пишете в клубовете, за да покажете какъв помагач сте... помощ обаче - нула. Вместо да дадете смислен отговор по темата, Вие се възползвахте от случая да демонстрирате висшите добродетели, с които сте откърмен. Твърдите, че някакво определено състояние на духа е непознато за мен... така да бъде. Аз обаче на свой ред твърдя, че на Вас пък изобщо ви липсва дух, уважаеми. Както е писал Молиер - "измамник лицемерен под маската се крие". Жалко е, че вече сте мнозинство. Но все още има надежда.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано04.05.09 12:44



Грешите, драги ми XXL: винаги когато съм се чувствал компетентен съм опитвал да помогна. В случая наистина не разбирам добре проблема, затова си и трая. Намесих се от принципни съображения, защото ми писна от търговци като вас в храма. Пояснявам: В случая храма са клубовете на dir-a. Бъдете здрав и успешно търгуване!

...и умната!

Редактирано от Helper© на 04.05.09 12:46.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: Helper©]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано04.05.09 12:57



Виртуалните клубове, пълни с измислени герои, могат да бъдат храм само са човек, лишен от дух и душа. Тъжно...



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано04.05.09 21:44



Не тъжи XXL, не плачи - всички храмове си приличат точно по това, че са пълни с измислени герои. Няма да се изненадам ако се похвалиш, че си "дълбоко религиозен"- отношението ти към хората красноречиво го показва. И вкорененото ти меркантилно поведение към всичко.



...и умната!

Тема Re: Барбакани ?нови [re: Helper©]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано04.05.09 23:59



Ама и Вие един помагач се извъдихте... поредният измислен герой с уж не меркантилни нагласи :) За втори път днес ме карате да се сетя за Тартюф.
Има ли случай, в който да сте помагали на някого от сърце, всъщност? Според мен - не. Само корицата Ви лъскава. Иначе... гнилоч.



Тема Re: Барбакани ?нови [re: XXL]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано06.05.09 12:07



Ще ви помогна за да не се измъчвате като се опитвате да гадаете: ако кликнете на ник-а ми ще можете да видите всичките ми мнения. Не съм нарцис, но след това ако сте запознат със значението и смисъла на думата "почтеност" може би ще поднесете извиненията си...

...и умната!


Тема Re: Барбакани ?нови [re: Helper©]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 16:50



Извърших действията, предложени от Вас, и получих половинчат отговор на въпроса си - да, помогнали сте. Остава по-важната част - от сърце ли? Или от суета?
Разбира се, зная в какъв дух ще бъде отговорът Ви - от сърце, разбира се! Че как иначе?!



Тема Re: Барбакани ?нови [re: Helper©]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано13.05.09 14:04




страшно приятен урок по заяждане



Тема Re: Барбакани ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано13.05.09 14:05



това задача по математика ли е?

и аз знам една - два басейна се пълнят от една тръба ...




Тема изпълнявай проекта инови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано14.05.09 19:41



стига си питал!

аман от самодейци!




Тема Re: изпълнявай проекта инови [re: ceлянинъt]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано30.05.09 16:33



Изпълних го,ве стига си крякал,исках да си изясня теоретично казуса,за обща култура,тоест исках да стана интелигентин,ма не дават,стискат





Тема няма,нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано31.05.09 06:38



всяка професия си пази тайните!




Тема Re: Деййййй,нови [re: ceлянинъt]  
Автор!! (Нерегистриран)
Публикувано31.05.09 14:31



синята коалиция си имала и симпатизант! Безкрайно съм впечатлен!!! Успех





Тема смей се ти, смей се -нови [re: !!]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано31.05.09 20:11



ама като дойдем на власт -
има да копаш метрото до Драгалевци...




Тема Re: няма,нови [re: ceлянинъt]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано06.06.09 08:17



Хубоу че са строителните инжинери да проектират.Нереализирали се художници такива

Бетона е тежко бе,къде се тикате при бетонобъркачките.
Между другото продавам ена кооперация на части,врати,тухли,керемиди,врати,кой квото си извади, 50 метра встрани са я построили без да искат,а и нещо компасът кривнал.Тоя хоросан между тухлите ако се смели отново,дъли неможе ?



Тема за кривналия компас -нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано06.06.09 17:38



ще дириш геодезистите...
хоросана като се смели - може, правил съм го, ама с нова вар...

и като говориш с архитект, ще стоиш прав!

дотук - 50 лева за консултацията...




Тема Re: смей се ти, смей се -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Tpъпkoв (непознат)
Публикувано15.06.09 16:19



Шъ дойдите вий, знайш ли кога? когат слънцето вземе да изгрява от запад! А драгалевския циганин си е за затвора отдавна!

Голям праз...


Тема Re: за кривналия компас -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Tpъпkoв (непознат)
Публикувано15.06.09 16:22



Човек с недостигащи талант за художник и акъл за инженер= архитект!
Един инженер може да свърши голяма част от работата на архитекта, но един архитект нищо не може да свърши от работата на инженер! Доказано на практика!

Голям праз...


Тема Ами тонови [re: Tpъпkoв]  
Автор Tъй! (непознат )
Публикувано15.06.09 17:46



ясно, че архитектите са по-акълии.

Хем работата им по-лесна и по-малко, хем отговорност не носят, хем парите им повече.



Да се беше понапънал бе, душко, да станеш архитект, кво сега се чудиш как да се изкараш голяма работа.





Тема Re: Ами тонови [re: Tъй!]  
Автор Tpъпkoв (непознат)
Публикувано16.06.09 08:44



да се понапъна? хе хе хе! Трагичното при вас рисувачите /разбирай-архитекти/ е, че просто не знаете- колко много не знаете!

Голям праз...


Тема обаче панови [re: Tpъпkoв]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано16.06.09 19:51



много пари вземаме!

а сега пукни се от яд и се обърни наопаки!




Тема Разбира се,нови [re: Tpъпkoв]  
Автор Tъй! (непознат )
Публикувано17.06.09 09:56



че не знаем колко много не знаем. Няма как да е иначе.
Работим в областите на изкуството, философията, математиката, историята, психологията... Всички тези области на познанието, по отделно и взети заедно са безкрайни. Съвършенството е недостижимо, но се стремим към него.
И незаслужено вземаме много пари. Защото можем.
Ти инджинерче ли си?

Редактирано от Tъй! на 17.06.09 10:05.



Тема човече, това са глупости...нови [re: Tъй!]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано17.06.09 18:22



навсякъде има хора взимащи незаслужено много пари...аз лично не съм виждал нито архитект, нито инженер милионери.


Аз съм инДженерче...работя с много архитекти и не се оплаквам от никого, надявам се и те да не се оплакват от мен. Заедно правим пари, а понякога и изкуство.....колкото до "напъването"...не е до това да се "напънеш"...трябва да имаш талант...
На Тръпков толкоз му е акъла...но и ти не си по-високо от него...дребни душици с гигантско его...



Тема Аха.нови [re: Boждa]  
Автор Tъй! (непознат )
Публикувано18.06.09 08:46



Ама и твоя акъл колокото моя и на Тръпков.
Не виждаш ли, че си правя ташак с Тръпков? Само дето до космогония не съм го докарал.
За всичко си прав, с изключение на едно.
Пише се инджинерче, с "и", а не с "е".



Тема Re: Аха.нови [re: Tъй!]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано18.06.09 10:44



Космогония е добре...на човек може да му дойдат добри идеи мислейки за раждането на звездни системи...





Тема Re: обаче панови [re: ceлянинъt]  
Автор Tpъпkoв (непознат)
Публикувано18.06.09 10:56



Много уважаеми /тук се поклоних дълбоко, след което застанах прав/ и възвишени другарю...пърдон г-н Архитект, мога ли да попитам защо винаги се стремите да вземете хонораче по-високо от този на конструктора? Не ви ли се струва, че трябва да делите с него най-малко 50-50, да не кажа и обратното. Не ви ли се струва, че човека отговарящ за живота на хората трябва получава подобаващо и не по-малко възнаграждение от този, който "рисува картинки"?

Голям праз...


Тема Re: Разбира се,нови [re: Tъй!]  
Автор Bъй! ()
Публикувано19.06.09 15:39



Де-де! Ми че тя и всяка продавачка в книжарница работи в областите на "изкуството, философията, математиката, историята, психологията"... и кво?
Ха сега забърши се, че си се олигавил :)

Мен оня ден изявена архитектка, дето нито съм и на името, нито съм и на трудовия стаж, пардон - творческия ;), да не говорим за хонорарите, ми се обади, за да ми благодари, че съм се сетил да я включа в екипа на един голям проект... можело, значи :)

Редактирано от Bъй! на 19.06.09 15:40.



Тема тръпков,нови [re: Tpъпkoв]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано19.06.09 16:37



добрите инженери и добрите архитекти изобщо не си мерят патките, ами работят в екип при взаимно уважение на способностите и отговорностите си...

като ми каже някой инженер приказката за неуспелия художник - одма го отписвам от кръга на тези, с които може да се работи...

добрите специалисти взаимно се уважават,
щото знаят и могат -
и при това
знаят какво знаят/не знаят и
знаят какво могат/не могат!




Тема Re: тръпков,нови [re: ceлянинъt]  
Автор Tpъпkoв (непознат)
Публикувано19.06.09 16:59



Тук изцяло съм съгласен с казаното от теб, особено в частта за знаенето/ незнанието и моженето/неможенето! Брей, ти си можел и да говориш конструктивно и човешки, и то без да се надуваш!


Въпреки всичко не ми отговори на въпроса за размера на хонорарчето?

Голям праз...

Редактирано от Tpъпkoв на 19.06.09 17:00.



Тема Re: Разбира се,нови [re: Bъй!]  
Автор Tъй! (непознат )
Публикувано19.06.09 20:10



А така!
Значи можело.
Ама не става със студентски дърления по форумите, да знаеш.
Позабърсах се, мерси.



Тема Re: Аха.нови [re: Boждa]  
Автор Tъй! (непознат )
Публикувано19.06.09 20:16



Ами ако идеите са по клубната тематика - давай! Да не праснеш нещо като за оня клуб, дето сте си интимни всичките наред.


Да знаеш, че и начинаещ архитект ще ти проектира не система, ами цяла мъглявина.
Ама после - кофраж, арматура, земетръсни норми - мисли му ти!



Тема Re: Барбакани ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор DEFLEPPARD (арх.)
Публикувано27.08.09 08:19



не прочетох абсолютно всички глупости изписани в по-долните постове.. но от това което си написал не ми става ясно каква точно е ситуацията... и предполагам с такова описание никой няма да може да ти помогне ;)

иначе Архитекта, ВиК инжинера и Геодезиста, които ти правят проектите - би трябвало да се справят с решаване на проблема ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.