Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
*Кратък преглед

Тема Технически въпроснови  
АвторKoцe (Нерегистриран)
Публикувано12.02.09 20:39



Имам един проблем , за който искам помощ.

Ситуацията е следната:
проектче за еднофамилна къща в Банкя на ъглов парцел с 3 м. отстояния от границите на парцела , като строителна линия. Поради изложението съм долепил на северната граница сградата, която е на 2 етажа. Терена има наклон на юг и по този начин партера е полувкопан. Искам да изнеса еркер от втория етаж отвъд строителната линия, но не мога да постигна минималната височина от 2.3м от терена до еркера - терена се качва и ми се получават към 1.2м светла височина. Сещате ли се за някоя легална схема, при която този еркер да бъде одобрен в общината? Имам вариант при който стената на еркера я правя наклонена, като част от чупещ покрив и претендирам че това е стреха, но тогава в това пространство няма да имам правото да разполагам помещение - или поне до узаконяването на обекта. Това, разбирасе, предполага ремонти след въвеждането в експлоатация, а това ми се иска да го избегна.

Ще съм благодарен на смислени и ясни съвети.
Поздрави!



Тема нанови [re: Koцe]  
Автор ceлянинъt (старо куче)
Публикувано13.02.09 07:47



3 метра отстояния от границите на парцела,
па си долепил сградата!
как така?



Тема Re: Технически въпроснови [re: Koцe]  
Автор bob_bs (непознат)
Публикувано13.02.09 09:29



Не става много ясно на коя граница сте залепили сградата - на ограничителната линия, която е на 3 м от границата на имота, или на границата на имота???
Ако имате първия случай, ви е разрешено да направите еркер 30 см. За да спазите изискуемите 2.30 светла височина, променете проекта за вертикална планировка.



Тема Re: нанови [re: ceлянинъt]  
АвторKoцe (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 10:31



Извинете, не се изразих правилно. Долепил съм сградата на строителната линия успоредна и отстояща на 3 метра от северната граница.



Тема Re: Технически въпроснови [re: bob_bs]  
АвторKoцe (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 10:47



Целта ми е минимално да моделирам терена... в смисъл като краен резултат. Ясно е, че ще се копае бая.



Тема Re: Технически въпрос [re: Koцe]  
Автор Savi_ (непознат )
Публикувано13.02.09 10:55



Може да ми изпратите някой чертежчета, за да се запозная с положението и ще се видим дали има законен начин.
Нали има проект, той има ли го този еркер или не?
Ще правите ли промяна на проекта?

арх. Савина Гугова
savina_@gbg.bg



Тема Re: Технически въпроснови [re: Koцe]  
Автор999 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.09 09:39



Както сам казвате къщата е проектирана на “3 м. отстояния от границите на парцела”. А “поради изложението съм долепил на северната граница сградата”. Ако това е станало такова нещо като “узаконяването на обекта” и “въвеждането в експлоатация” не може да ви се случи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.