Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 07.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Каква е разликата между...кой курс да започна...?  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 20:34



AutoCAD -2D, 3D StudioMAX , 3D-AutoCAD, АutodeskREVIT, SAP 2000 и AutoCAD Civil 3D?Коя от всички тези програми е най-ефективна и популярна за работа?Ако съм строителен инженер/архитект кои програми ще са ми най-полезни?Искам да изкарам да речем 2 сертификата.Помогнете в избора...Работата е в това, че не съм запозната изцяло с възможностите на всяка една програма и идея си нямам от коя да започна...

.Като за начало кой сертификат ще ми бъде най-важен при едно евентуално кандидатстване за работа?
Благодаря предварително.



Тема Re: Каква е разликата между...кой курс да започна...?нови [re: Nk]  
АвторCepтифиkaтop (Нерегистриран)
Публикувано24.01.09 16:00



Ох майко! Кви сертификати ,кви чудесии? Каква работа ще почваш? Боже ,младото поколение си е перманентно напушено!!!!!



Тема фащайнови [re: Nk]  
Автор ceлянинъt (старо куче)
Публикувано24.01.09 19:22



триъгълника, молива и рапидографа - и се научи най-напред да чертаеш...
компютъра е после!



Тема Re: фащайнови [re: ceлянинъt]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано24.01.09 19:33



То не би вашето култура не би чудо...
Скъпи приятели, запозната съм с рапидографа ,пауса, молвчето и триъгълничето, не мислите ли, щом питам за тези курсове?!Много ясно, че имам тези познания, никой не се хваща за нещо току-така, случайно...
Сметка и такъв тон ще държите на децата си...За тях ще имате по-добра представа коя година ВУЗ учат и по колко коза пафкат на ден!
Благодаря за отговорите по темата...



Тема Re: фащайнови [re: Nk]  
Авторcepтифиkaтop (Нерегистриран)
Публикувано25.01.09 11:19



Уважаема специалистко, изброените по-горе от тебе програми са толкова противоположни и несъвместими , а и нищо не казваш какво ти се работи, за да те насочиме към определен "сертификат", та затова и такива отговори....
Едно е да си архитект, друго- конструктор, графичен дизайнер, визуализатор или каквото там се сещаш. Същото е и положението със студентите по споменатите специалности. Не ти препоръчвам да учиш САП 2000 ако ще се занимаваш с архитектура, и не ти препоръчвам 3Д студио МАХ ,ако си инженер конструктор. Аз ,като скромен собственик на архитектурно ателие,ще съм заинтересован от кандидат ,който умее да работи на АРХИКАД и АРТЛАНТИС и изобщо няма да му гледам "сертификатите" Даже не ме интересува дали има някаква диплома изобщо. Който го може-го може!



Тема Re: фащайнови [re: cepтифиkaтop]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано25.01.09 11:52



Тонът ти е ужасен за това ти отговорих така...
Хубаво, който го може го може, но каи ми защо тогажа студент ССС може да си намери работа едва 3-4 курс?За това питах за тези сертификати, знам горе долу кой за какво е, но исках да съм напълно убедена кой каква работа върши.Точно така ми е и зададен въпроса...
До тук сигурно стана ясно че съм студентка ССС, първи курс.Работила съм с AutoCAD сега през семестъра, работила съм и преди-когато учех в механотехникума, чертаех електронни схеми.По принцип това е най-използваната програма, мисля че даже и при архитектите...Понеже предполагам тези ми знания не са достатъчни искам да изкарам един курс, за себе си просто.Виждам от много мои приятели и колеги, че единици са тези, които почват работа по специалността, която учат толкова рано.Искам по някакъв начин да трупам опит.Това е.



Тема Re: Каква е разликата между...кой курс да започна...?нови [re: Nk]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано25.01.09 12:16



Тка де AutoCAD го използвахме за друго, но аз вече тотално се оплетох...Както и да е...



Тема Re: Каква е разликата между...кой курс да започна...?нови [re: Nk]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано26.01.09 15:50



Не си се оплела миличка, напротив - много точно си зададе въпроса. Проблемът е, че в тези "клубове" общо взето властва иронията и грубостта, поради което много свестни хора престанаха да ги посещават. Разбира се, ако стиснеш зъби и имаш нерви да посрещнеш простотиите, може и да дочакаш полезно мнение. Понякога. След тази необходима интродукция ще се опитам да ти кажа мнението си: Преди всичко стани добър конструктор. Чертането е работа за чираците. Не прави компромиси с ученето си заради някаква работа като чертожник. И все пак, ако желанието ти да поработваш е непреодолимо, в мненията на колегите имаше и доста истини. Има значение къде искаш да чертаеш - на конструктор или на архитект. В първия случай един обикновен Autocad ще ти върши работа. В другия трябва да владееш програма с 3D възможности. И знай, че никой работодател няма да ти иска "сертификати" - ще иска да умееш "да бачкаш". Дано съм ти бил полезен; подготвен съм и "да го отнеса". Просто натрупах богат клубен опит.



...и умната!

Тема Re: Каква е разликата между...кой курс да започна...?нови [re: Helper©]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.01.09 17:55



Вярно.

"Не прави компромиси с ученето си заради някаква работа като чертожник." -

понякога в бюрото се научават много допълнителни и полезни неща, които не се учат в университета. Не във всяко бюро, но има места, където студентите разбират как стават нещата на практика.



Тема Re: Каква е разликата между...кой курс да започна...?нови [re: Nk]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано26.01.09 18:39



От всичко изброено, само не виждам каква работа може да ви свърши SAP. Всичко останало зависи от вашите намерения за бъдеща кариера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.