Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 01.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМ  
Автор DEFLEPPARD ()
Публикувано20.05.08 13:23



вчера си взех първото ТФТ (KTC W2205S-TD) и с изненада открих че на всички резолюции освен най-голямата ми деформира (разчеква) картината

а най-голямата му резолюция (която показва сичко нормално) ми идва твърде голяма и трудно чета надписи бутони и пр....

въпроса ми е има ли някакъв начин да го накарам на по-малките резолюции да не ми разчеква картината, или поне Архикада да не го прави ?



Тема Re: widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМнови [re: DEFLEPPARD]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 20:16



Няма. Течнокристалните монитори, за разлика от електронно-лъчевите, имат един така наречен "native" режим, в който работят нормално, защото пикселите са в естествения им физически размер, така да се каже. Във всички останали режими се интерполира, за да се доведе размерът на изображението до този на екрана, което води до загуба на качество. Неслучайно хората са казали, че първо се гледа и се пробва, после се купува. А и KTC не е марка, на която бих се доверил.



Тема Re: widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМнови [re: ***]  
Авторdef (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 07:57



трудно ми е да повярвам че в 21 век има "невъзможни" неща....
виждал съм монитори дето си свиват картината и в дясната част остава една черна лента.... ма не знам как се прави номера ?



Тема Re: widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМнови [re: def]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 15:33



Ненавиждам неблагодарниците.



Тема Re: widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМнови [re: ***]  
Авторdef (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:52



а ти с кво точно ми помогна че да съм ти благодарен ? :D



Тема Re: widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМнови [re: def]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 16:11



На многознайковци като теб никой не може да им помогне.



Тема Хей, defнови [re: ***]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 21:06



трите звездички (***) толкова точно ти обясни проблема, че наистина дразни твоето поведение. Ясно е, че ти липсва онзи минимум знания /наречен обща култура/ който да ти помогне да осмислиш и разбереш написаното от него. И знай, че е най-добре да работиш на максимална резолюция - тогава ще имаш най-голяма дъска за чертане с най-много инструменти разположени върху нея, без да се налага да ги вадиш от разни чекмеджета. Дано сега си схванал за какво става дума. (ама се съмнявам...)



Тема Re: widescreen монитор + архикад 11 = ПРОБЛЕМнови [re: DEFLEPPARD]  
Автормc (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 23:07



нови драйвери за монитора и картата




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.