Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 23.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 18:39



Здравейте.Взех си справочника на УАСГ и като прочетох семестриална такса за задочници-500лв.(за редовното обучение няма още уточнена такса), останах много изненадана.Специалност "Архитектура"(желаната от мен) няма задочно обучение и по принцип задочниците плащат по-ниска семестриална такса , доколкото знам...Въпросът ми е каква е цената на семестъра за специалност "Архитектура" във ВСУ "Любен Кравелов" и УАСГ?
Благодаря предварително на отделилите от времето си за поглед върху темата :).



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: Nk]  
Авторretush (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 17:02



ia 4e ti dam az architekturka zado4no !proekto trebe se 4ertae dobre aloo!





Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: retush]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 18:25



Няма да отвърна по същия начин, защото си взел решението за себе си-да даваш явен показ на простотията си!.Бях написала, че доколкото знам "Архитектура" задочно няма и че цената, която плащат на семестър задочниците по принцип, е по-никска от тази, която плащат студентите редовно обучение.Сега по-ясно ли ти е...?



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: Nk]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано09.04.08 11:13



ЕСТЕСТВЕНО, че не може да се учи задочно архитектура, както няма задочно медицина или стоматология...Ако някъде предлагат такава форма на обучение то е ясно с какво качество ще е





Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: tzvete_das]  
Автормock (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 00:14



Естествено, че има задочно обучение по архитектура,но не в България.Срокът за завършване се удължава с 2 години и в повечето случаи студентите го съчетават с работа в архитектурни офиси. Аз лично не мисля това да е доста по-различна схема (7 години университет+стаж) от тази,която се предлага в момента (5 години университет +2 години стаж).За съжаление, в България още не е осъзнат проблема на много млади хора да се самоиздържат докато учат.



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: мock]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано10.04.08 11:27



Те, студентите, и тук съчетават ученето с работа в архитектурни офиси, но най-често е за сметка на обучението

, а не в негова полза.
Убедена съм, че две седмици "очни" в края на семестъра ,не могат да заменят цял семестър работа "на място"!!! Както е добре известно на повечето студенти в УАСГ - ученето за изпитите е полагаемата се "почивка" след предаването и защитата на проектите. Тези проекти "задочно" не могат да се подготвят нито в България, нито някъде другаде!



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: tzvete_das]  
Автормock (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 16:09



Проблемът не е в студентите,а във организацията на образованието. Вие защо си мислите , че задочно означава 2 седмици?
И с какво се е променило образованието по архитектура в България от комунистиеско време освен с таксите? Каква сигурност обещавате на учещите-например минимум заплата след като завършат?



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: Nk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 17:59



УАСГ - 149.5 лв.



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура" [re: мock]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 20:30



В това отношение съм абсолютно съгласна с теб.



Тема Re: Семестриалните такси специалност "Архитектура"нови [re: .]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 20:31



Дойдохме си на думата :).Много ти благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.