Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля, някой да ми обясни  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 17:36



Моля, някой да ми обясни каква функция изпълняват ония "трегери" по покривите на сградите. Например на тази снимка:



Толкова години се опитвам да проумея и не мога.



Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: A.]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано31.03.08 19:05



Това не са "Трегери", а "Декоративни елементи". Имам такива в сградата, в която живея и за 39 години са почти разрушени от атмсферните влияния. Много добре изглеждат като архитектурен елемент, но са си същински цирей като поддръжка.

Редактирано от Гинec на 31.03.08 19:09.



Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: A.]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 00:54



Загрозяваща функция. Тия "трегери" са основен елемент от популярния в България стил мутробарок ;)



Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: Пpяkop**]  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 08:50



А бе и аз не виждам, колкото и да се старая, никаква красота в тези "архитектурни елементи". Затова и питам, де. Освен да ерозират, ръждясват и да са превръщат във голям проблем след 10-20 години, друго не виждам.
Иначе си ги има още от времето на соца. Може и там да е разковничето.





Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: Гинec]  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 08:57



Е, хубаво де, обяснете ми, моля, какво им е хубавото? Това при вас ирационално чувство за красота ли е, има ли някакви основания - философски, естетични, инженерни?





Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: A.]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 09:28



Там е, разбира се - до голяма степен мутробарокът е базиран върху естетиката на соца :)



Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: A.]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 12:58



класически елементи на модерна:
- завършват пространствената форма
- обособяват пространството под и около тях
- хвърлят сянка, давайки дълбочина на фасадата
- рамкират изгледи и небето
- често се използват за структура на по-фини бриз-солеи

В конкретния проект си вършат работата, за съжаление самият проект има доста странни недомислени моменти. Както ми каза на времето един зъболекар, когато ми погледна в устата: "Виждам компетентен труд и некомпетентна работа"...



Тоя с двете звездички е с неясна мисия - откога т.нар. мутробарок има общо с модерна? Обикновено неграмотният вика най-шумно за да му се чуе мнението.

Надявам се периодът на многото години проумяване сега да е отминал...




Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: Пpяkop*]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 16:17



Откакто нашенските архитекти представят мутробарока си за модерн ;)



Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: Пpяkop**]  
Авторнaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 17:48



ами трябва да ти кажа, че не лоши тия "гредички". сградата придобива.....по завършен вид, ако мога да се изразя. представи си мисленно (ако можеш де

), че тия гредички ги нямаше....сградата би изглеждала доста тъпо..."ако нямате нищо против"...



Тема Re: Моля, някой да ми обяснинови [re: нaблюдaтeл]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 20:05



Виж, нямам нищо против тия "гредички", даже като архитектурен елемент ги харесвам. Проблемът не е в тях всъщност, а в братята "артисти", които като почнат да ги слагат по сградите, та се забравят. И накрая хоп - тоя кич бил модерн! Хайде холан! Супер-постмодерн направо, кво казваш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.