Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Цена за проектиране на еднофамилна  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано17.03.08 18:12



Къща де.
И не скачайте веднага срещу ми,знам че зависи от мноого неща .
Питам в някаква ценова ивица.Айде за ориентир ще кажа че ми споменаха за 20 лв квадрат разгъната площ.

Въпрос е, общ,мъгляв .Чакам мъгляви отговори

,но може и да се прекара някой да каже нещо съществено

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 17.03.08 18:13.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано17.03.08 18:52



верно че зависи и то от толкова неща, че може да падне под 10 но може и над 40 евро да скочи...

20 лева какво включва? може да е малко, може да е и много...

Ако е 200кв.м. къще - не под 20-25 евро (за всички спец. без геологията).
Ако е над 1000кв.м. - може да падне и до 13-15 евро...

...така бих изказала скромното си мнение





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: tzvete_das]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано17.03.08 19:23



За къщетата си права, но производствено еднопространствено хале може да падне и до 10 евро, а банка на тази площ ще стигне до 30-евро.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 19:32



От личен опит бих казала, че цената варира от 12-15евро.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 11:50



Мда.
И аз съм на тоя хал. Гледам цените за проектиране с интерес.

Та, ако може, кажи какво включва тези 20 лв. и от кой град или село са проектантите.
Щото аз чета за 20-22 евро, което си е двойно... И тази твоя цена е супер ако покрива архитектура, инженерни специалности и там каквото още има.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ...]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 00:01



Става въпрос за София - къща на два етажа - около 250кв РЗП и цената е за всички специалности без геология. В момента доработват нещата - говорила съм преди това и с други архитекти. Цената, която ми посочват е в този диапазон.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Гинec]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано19.03.08 09:52



Тъй де - нъл за къщета иде реч в питанката на "многото Х-ове"...
А за банки не ми се говори, че отдавна с такива се боря





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ...]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано19.03.08 09:55



Пловдив.Цената не включва само някакъв план "Вътрешна безопасност по време на строеж" или нещо подобно,и мисля подробна сметка на влизащите материали,ли как там се казва терминологически.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: tzvete_das]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано19.03.08 10:11



В отговор на:

питанката на "многото Х-ове"...





Стига де,само пет са,но пък са отхранени с мерак,кифтета и кебапчета



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторapx (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 10:31



20лв е ужасно ниска цена за еднофамилна къща.Това е цена за проектиране на многофамилна жилищна сграда поне 4-5000кв.м.Не знам кой колега проектира на толкова,но или е адски закъсал или ще Ви претупа.Само геологията струва 1000лв на сонда и обикновено се поема от възложителят.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: питaнka]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 11:26



Благодаря!



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 11:28



Благодаря!
Наистина ниска цена.
Дано ти върви все така!



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: apx]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 11:47



Ами аз чета, че не винаги се искало т.н. геология. И може без нея ако преценят проектантите.
Освен това ненавсякъде искали и озеленяване.
Ако е така може да е по-евтино.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторooo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 13:45



поръчвай си сега проекта ще ти вземат 15 евро защото след време тази цена ще ти се струва все едно без пари да са ти работили



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ...]  
Авторapx (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 15:51



Не може без геология,освен ако не се намери от някой съсед със цел да се спестят пари.А озеленяване,поне в София,искат навсякъде.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ooo]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано19.03.08 18:16



В отговор на:

поръчвай си сега проекта ще ти вземат 15 евро защото след време тази цена ще ти се струва все едно без пари да са ти работили




Абе то,след като изплатиш един кредит,имаш чувството,че никога не си го взимал Парцела го купих преди години,и сега все едно някой друг го е плащал

15 евро може да кандисам, към 250 квадрата е всичко.Много боли кат се плаща,все едно кътник ти вадят



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано19.03.08 20:52



За да ти е по-лесно да платиш това, мисли си, че да го построиш ще ти струва 10-15 пъти по-скъпо

.
Строителството ще ти излезе в най-добрия случай 150 евра на квадрат. Освен, ако не си го строиш със собствен труд, ама там не ясно как си оценяваш твоя труд.
Дерзай и успех!
ПП. И да отбележа - все пак един добре направен и изпипан проект ще ти спести много главоболия и разправии с майстори-"спасители"
. А по този начин и доста пари, може би доста повече от цената на проекта.

Редактирано от Gofy на 19.03.08 20:56.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Gofy]  
Автор///// (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 10:43



1.Огледай какво е проектирано и построено-АРХИТЕКТУРНА ЧАЛГА-без изключения.
2.40 евр за проект на кв.м срещу 150 за строеж-къде отивате може би.
3.Мутрите до 1-2 години ще спрат да перат пари през строителство-тогава ще ви питам колко взимаш на квадрат.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: /////]  
Авторapx (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 11:00



А ти с какво се занимаваш?Имаш ли някаква представа колко труд е да изпроектираш една сграда?И не говоря толкова за техническата част,колкото за интелектуалнтата.Упс,забравих..........В България интелектуалния труд не се цени.....



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано20.03.08 11:53



Ако реално искаш да проектираш, а не питаш само, мога да ти кажа цената по която работи нашия колектив от всички специалности- 20-25 лв/м2 без геология. ако си сериозен- пиши на лична!

"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд


Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: /////]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:45



Ти да не си некой дюлгерин с компютърна грамотност?
Или фаянсаджия-интелектуалец?

Хората ти пишат за 10-30 евро и тези пари се разпределят на 5-6 проектанта, бе, аланкоолу!

Лошото е, че заради байчовци като теб тарикатите мачкат и читавите хора в овчата ни държавица.

Европеец!!!





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
Авторkoлera (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 17:31



Какво искате васе пак - къща в която да се живее с кеф....
.....или кенеФ?





Тук не става въпрос за + или - 1000-2000-5000 лева , а за къщата, която ще строите, за да живеете и да се радвате.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 20:09



Вашият колектив прави сериозен дъмпинг.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Пpяkop**]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано20.03.08 20:33



колега- ти къде живееш? това са горе-долу цените по които се работи, мога да ти ги разпиша по специалности...но няма да го направя. това са цени за обекти V-VI категория. Аз лично не познавам конструктор който взема повече от 6 лв/м2 за къща и то това е много голямо изключение, обикновено цената е под тази. доколкото знам няма задължителни цени за проектиране, а и не може да има- би било противоречие на пазарната икономика. за индивидуални къщи не може да искаш повече, за бизнес сграда- там нещата са други.

"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд


Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 22:03



Дъмпинг правиш, дъмпинг. Няма какво да го усукваш.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано21.03.08 13:51



Сериозен съм естествено,но вие сте от София, а обектът до Пловдив.Това не усложнява ли нещата. Не точно къща,искам да проектирам музика.
Абе хора,да питам,аз невежия,лаика.Тия всички грозни къщи които виждаме,все архитекти ли са ги проектирали ? Визуалната агресия на изродите от тухли не може ли да се вмени като престъпление от наказателният кодекс ,и да се лежи реално в родните ни затвори ?





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторkoлera (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 16:48



В такъв случай не виждам смисъл в отварянето на тази тема. Ниските цени, споменати по-горе са спасението на безработните колеги, които не ги бива много-много в професията, но все пак се прехранват с проектиране.
НО плодовете на тази еФтина "музика" са точно това, което ТИ не харесваш да виждаш по улиците.
ЗА съжаление...
Чалга...
Поп-фолк





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: koлera]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано21.03.08 17:00



това не са "ниските" цени, а реалните цени, по които в момента проектират по-голямата част от колегите, които са на свободна практика. В големите проектантски фирми даващи "хляб" на 15-20 човека, половината от които са студенти и бачкат само чертане за да "изкарат някой лев", цените може и да са други, но тези които сме на свободна практика работим горе-долу в този диапазон. ако смяташ, че инженери с по 25-30 годишен стаж са "слаби и не ги бива"..интересно кога ли ще им дойде Силата. Изказването ти беше абсолютно в стил "бай Ганьо"...ама какво се учудвам- в България сме все пак.



"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд

Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: koлera]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано21.03.08 17:17



Затова ,подобно както строителният надзор надзирава за интереса на инвеститора,аз залагам на художник който да е посредник между мен незнаещият лаик,и всичко можещият,но може би равнодушен архитект.
Колкото сме обикаляли да гледаме грозни къщи,и да слушам кое точно им е грозното,понеже ми грознее,но не хващам ямите в алгоритъма на грозното,което всъщност го превръща в грозно.
Какво е грозната сграда ? Ами същото като найлонова торбичка качена от вятъра в короната на цъфнал бадем


Ейй ! цар съм на сравненията.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 18:20



Това не са реални цени, колега, защото фаянсаджията взима от 10 лева нагоре за квадратен метър, а неговият труд не е по-съществен от този на конструктора, нали така? Но колегите, които и след 50 години стаж ще си останат посредствени конструктори, подбиват ли, подбиват.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Пpяkop**]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано21.03.08 20:37



ау, ау, ау.....какъв нов Айфел сме имали в КИИП. Пожелавам ти като такъв, да взимаш и 20 лв. повече от фаянсаджията, стига да има кой да ти ги даде.... Чини ми се обаче, че май май само "вземаш" 20 лв. повече от фаянсаджията. аз пък съм си избрал другия вариант- да ми дават 10лв под фаянсаджията.

.
Жив и здрав.

"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд

Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано22.03.08 14:50



Не се карайте де,ако наистина се мразите проектирайте си взаимно по една къща





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: Cтaтиk]  
АвторПpяkop** (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 21:50



Липсва ти самоуважение, колега, както и уважение към професията, която упражняваш.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор borgeo (непознат )
Публикувано23.03.08 01:16



Аз не бих заложил на художник посредник освен ако не е и архитект и проект-мениджър. по отношение на цената: 20 лв е изключително дори съмнително ниска цена дори и за технически проект без спецификации, КСС и инженра геология и хидрология при РЗП под 300 кв.м. Все пак важи правилото: колкото повече работа има колектива - толкова по-високи цени оферира. Много малко колективи могат да предложат чувствително по високо качество към по високата цена в БГ към момента. Добре е да си изясниш грознеенето и хубавеенето и да го свържеш със желанията си за да получиш читав проект.
Ще добавя и един пример които ще ти вгорчи живота от некачествен проект: да речем избрал си си плосък покрив с изолационни мембрани и т.н. Зе него проектанта не ти дава детайл или си измислия някаква "направи си сам" хипотеза , може и криворазбрана българска фирма да препоръча невероятен детайл които ще издържи 200г като се спазва условието да бъде евтин. Появява се строителя и изпълнява нещо на покрива чрез висококвалифициран газопламъчен труд. Гаранции не! Въпроса е: кой е виновен когато водата кацне върху гипсокартоните, осветителните тела или др. скъпи елементи от интериора? Кой е оценил качеството на проектния детайл и кой е следил за изпълнението му? При цена 20лв на кв.м. за архитекта остават окло 8-9лвх200кв.м=1800лв. хонорар. Е айде проектирай и носи отговорност за 1800 лв. - решението : технически проект за строително разрешение без строителни детайли, технически спесификации и КСС = 0 отговорност. Има случай в които към технически проект се прилага КСС. Гарантирано такава сметка има точност на много +-20%.
За да получиш качествен работен проект по който да може да се изпълнява сградата без да се замисля строителя и да може да му търсиш отговорност ще ти трябват доста повече инвестиции в проектиране и проект-мениджмънт. Тогава няма да има спорове за това кой колко ламарина е сложил на покрива и какво трябва да се плаща.



Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: borgeo]  
Авторkoлera (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 18:05



Бобо много добре го е казал





Тема Re: Цена за проектиране на еднофамилнанови [re: koлera]  
Авторминaвaщ пpoekтaнт (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 23:08



логично, разумно, точно!

Успех на инвеститорите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.