Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ВСУ vs УАСГнови  
АвторNK (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 20:04



ВСУ или УАСГ, кой от двата университета е по-добър?Ще кандидатствам архитектура тази година и се колебая.Сякаш изпитите във ВСУ са по-лесни, но не може да се разчита на такава бегла преценка, затова се допитвам до вас...
Имам и още един въпрос, но той е свързан с общежитията на ВСУ-как изглеждат, какво ще видя като вляза в стаята, какво ще имам нужда да си взема от вкъщи?
Много ще съм ви благодарна :).



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: NK]  
Авторsub (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 21:03



И от двете училища ще излезеш еднакво зле подготвена, с еднакво напомпано самочувствие. Лично аз винаги съм предпочитал трудните изпити.



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: sub]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 21:06



Проблемът е, че "самочувствието" :) ми стига само до подготовката по рисуване.Математиката никога не м е била в кръвта...



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: NK]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 10:39



ВСУ "Любен Каравелов" ли? Или ВСУ - Варна?

Ако е за "Любен Каравелов" - кандидатствай и на двете места.

В УАСГ изпитите са по-трудни. Обаче това не значи, че във ВСУ се влиза много по-лесно --> по-лесни изпити за всички и по-висок бал.

Обикновено приетите в УАСГ не кандидатстват във ВСУ.

Без математика няма да стане, самото рисуване помага за бала, ама и математиката трябва да е наред.

Виж тук:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=arhitektura&Number=1945776460&page=3&view=collapsed&sb=5

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=arhitektura&Number=1945998055&page=3&view=collapsed&sb=5

Ако е за Варненското - не знам.



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: .]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 15:59



Благодаря за мнението :).
УАСГ има по-голямо реноме, поне така съдя от коментари на пристрастни и не чак толкова, хора.За мен лично задачите тук са най-трудни от всички останали, които се дават на изпитите в другите университети.Решавала съм и впечатлението ми е такова.
Относно ВСУ-тук самите изпити по рисуване ме завладяват повече :).Допълнително ме изкушават и на пръв поглед по-лесните задачи по математика.
Самата специалност е доста трудна, спор няма.Не вярвам, защото влаганата във вярата надежда води до по-силно разочарование след неуспех, но много силно искам да уча архитектура.Взех материала по математика и в следващите близо четири месеца ще решавам само задачи от изпити.Допълнително ще ходя на курсовете организирани от двата университета.Дано да е достатъчно...





Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: Nk]  
Авторxиxи (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 10:33



В УАСГ естествено в другите кандидатстват тези които не могат да влезнат в УАСГ



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: xиxи]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 18:58



Ха, не съм особено съгласна...Който иска да се занимава с това, независимо къде учи, ще положи достатъчно усиля, за да стане конкурентноспособен.Познавам завършил и в момента учещ, както в УАСГ, така и във ВСУ!Мисля, че си е съвсем нормално, ако си кандидатствал и в УАСГ те приемат специалност ССС, а във ВСУ-Архитектура, да избереш ВСУ.По изказа ти съдя, че учиш в УАСГ...Мерси все пак.



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: Nk]  
Авторxиxи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 15:59



мисле че преди година две се честваха 60 години УАСГ, ако това нищо не ти говори



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: xиxи]  
АвторNk (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 18:31



За твое съжаление съм достатъчно информирана, а питам за това, което ми липсва.Всичко, което каза за УАСГ си е вярно и съм съгласна с теб.Даже и аз изкоментирах, че УАСГ си е на ниво.Погледнах и от друга страна въпроса, ако не забеляза...Прочети пак, не е с цел да се заяждам, просто е хубаво да имаш предвид няколко различни и също важни неща и тогава да си решиш :).Не е тук мястото да се надприказваме.Да погледенем по-филосовски над нещата и просто да кажем, че всеки си има право на мнение и каквото отсъди си е за него :).
Беше ми приятно :), хихи.



Тема Re: ВСУ vs УАСГнови [re: xиxи]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано16.03.08 09:13



...основан е на 5 октомври 1942г като Висше техническо училище



пп.
Брой на студентите: 3800 (вкл. 486 задочници, 352 чуждестранни студенти и 50 докторанти).
Академичен персонал (редовни преподаватели): 435 (вкл. 74 професори, 137 доценти, 202 асистенти, 22 преподаватели; от тях 250 са доктори на науките.
Академичен персонал (хонорувани преподаватели): 190; от тях с докторска степен - 60.

За времето на своето съществуване, УАСГ е подготвил повече от 5500 архитекти и 25000 инженери.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.