Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Revit или ADT  
Автор Sevdalin_san (непознат )
Публикувано14.03.08 09:29



Здравейте, работя от 3 години в архитектурно студио (не съм архитект нещо като чертожник) с AutoCAD 2002, всичко се променя много бързо и 3D моделирането бързо навлезе, чувствам че изоставам и отскоро започнах да уча ADT 2008. Вчера пък си инсталирах REVIT 2008 и се обърках. Не съм напреднал много с изучаването на ADT но общо взето си е като 3D то на аутокад а с готови елементи (бързо свиквам), докато в REVIT-a е сериозно застъпена "системата" BIM(building information modeling) (каквото и да значи това), но няма нищо общо от средата на аутокад (още не съм го гледал сериозно) но общо взето страшно много ми прилича на ArchiCAD(11), който старателно избягвах защото ме объркваше но явно това е бъдещето. Ще помоля за помощ защото изчетох много сайтове за двете (Revit и ADT) професионални мнения и всеки казва според зависи а така и не видях окончателно мнение - интересува ме във БГ фимите с коя програма повече работят и към коя да се насоча защото намирам много повече неща и готови елементи за ADT докато REVIT ми се струва още не напълно навлязла. Благодаря ви предварително и успех



Тема Re: Revit или ADTнови [re: Sevdalin_san]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 10:37



аз навремето бях голям привърженик на Трайформа (Майкростейшън), но откак минах на Ревит "няма гледане назад". Много мощна програма, големите бюра по света (вкл. и нашето) минават на нея, точно заради БИМ-а.
В Б-я нито едното, нито другото ще станат популярни заради цената им (а ако сте архитекти и работите с крадени програми сте. общо взето, доста плиткоумни).
АДТ-то е странно същество и сигурно ще изчезне, тъй като се конкурира с Ревит, което пък е на същата фирма..



Тема Re: Revit или ADTнови [re: Sevdalin_san]  
Автор borgeo (непознат )
Публикувано23.03.08 01:53



Според мен АДТ е по адекватна за професионална работа в България. Ревита е по интелигентната програма но има и доста недостатъци.



Тема Re: Revit или ADTнови [re: borgeo]  
Авторaвтopa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 16:46



Ами то аз реших, както казах не съм архитект, и човек архитект, занимаващ се само с проектиране ми каза че ADT е по подходящо, той работи на REVIT но е добра за проектиране, след което си оформя документацията на аутокад, а на мен всъщност оформянето ми е работата така че ... ADT, а и доста добре се справям вече за няма и седмица, поне за визуализации което ми върши засега работа




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.