Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема конструктивен план и огромни шайбинови  
Авторsamili (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 09:46



Вазможно ли е това, РЗП от 300кв.м на съществуваща сграда от два етажа ,конструктора е направил пет колони от 0.25см. и 0.40см. и още шест шайби ,които са много големи 1.50м. на 0.25см. вазможно ли е такова подсигуряване ,което да отговаря на земетресение от 9цяло по скалата на Рихтер, не са ли прекалили с тези шайби, като сметна шест шайби по 1.50м. това са 9м само шайби,което се равнява на едната стена на цялата къща, а отвън измерена къщата е 9м. на 10м. ,моля дайте свойто мнение



Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: samili]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано20.02.08 10:04



Ами верно са множко шайбите...колегата се е "поизхвърлил мощно" така да се каже...макар че при 9 по Рихтер и в бетонов бункер с по 1м. стени да се пъхнеш пак няма да оцелееш...





Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: Boждa]  
Авторsamili (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 10:19



конструктора ми каза ,че това са новите изисквания така ли е наистина и какво бихте ме посъветвали;какво да правя,седа и гледам конструктивния план няколко дни и се чудя какво да предприема ,



Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: samili]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано20.02.08 13:34



Да се беше обадил по-рано нямаше да имаш толкова шайби, а може би и изобщо нямаше да имаш и щеше да минеш спокойно с едни рамки...ако го позволява архитектурата разбира се.....сега си чукай главата....ама като не питате- така е.



"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд

Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: samili]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано20.02.08 15:27



дай една картинка на плана, кажи къде се намира къщата и ще ти кажа.



Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: Boждa]  
Автор doliii72 (новак)
Публикувано20.02.08 16:16



Вожде, може ли по мейла
ако ми го оставиш с бележка разбира се

Редактирано от doliii72 на 20.02.08 16:18.



Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: samili]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано20.02.08 21:12



Опааа...едно уточнение искам обаче. сега виждам, че пишеш "съществуваща сграда"! как да го разбирам това? да не би това да е проект за укрепване на съществуваща къща или е ново строителство...я внеси малко яснота!

"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд


Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: Cтaтиk]  
Авторsamili (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 08:43



имам къща от два етажа,конструктивния план е за надстрояване на още два етажа и мансарда, така че тези шайби са за укрепване на сградата.Но вчера споделих с един мой приятел който в момента строи в Банско и той ми каза ,че неговата къща е с 12шайби дълги по 1.70м.,явно този район е опасен,или много земетръсен,



Тема Re: конструктивен план и огромни шайби [re: samili]  
Автор Cтaтиk (мислител)
Публикувано21.02.08 11:34



Ааааааааа..това много променя нещата...напразно нападнахме колегата. Страдата ти дефакто става на 4 етажа, и при такъв малък размер на шайбите от 1.5м е напълно възможно да излизат толкова шайби. прати ми чартежа, но при тази нова информация която даваш, мисля, че колегата не се презастраховал!

"Хората реагират емоционално не на дадено събитие, а на оценката си за него!". Фройд


Тема Re: конструктивен план и огромни шайбинови [re: Cтaтиk]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано21.02.08 12:45



Къщата му става дори на пет етажа. Има и мансарден етаж. Пък и не става ясно какви са тези 300 кв.м Общо ли, на етаж ли? Ако е на етаж хич не е малка къщата.
Пък и пет етажа са си пет етажа






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.