Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изложбанови  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 01:22



Наскоро откриха изложба на сър Норман Фостър в София, но това събитие е твърде незначително, за да бъде споменато тук. Къв е тоя Норман Фостър, а, кво като е сър?
Ей... аз като казвам, че от егото на българския архитект по-големо нема...





Тема Re: Изложба [re: -=***=-]  
АвторKoцe (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 02:17



Не, просто форума се посещава от много малко хора. А и нашенеца предпочита да ругае и злобее по форумите, отколкото да даде смислен коментар.
Но не може да се отрече че това си е голямо събитие.



Тема Re: Изложбанови [re: -=***=-]  
Авторapx (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 15:56



Какво се учудваш като 90% от колегията страда от мания за величие.Вчера чух от поне 5 човека...."Какво ще ходя да го гледам този дъртофел?".По-мръсни копелета от нас архитектите едва ли има.



Тема Re: Изложбанови [re: apx]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 17:27



Много точно казано. Злобно и алчно племе сме и това е.



Тема Re: Изложбанови [re: apx]  
АвторKoцe (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 00:23



То за това повечето архитекти у нас копират без да осмислят. И затова списание Салон се продава като топъл хляб.





Тема Re: Изложбанови [re: Koцe]  
Авторapx (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 10:21



И в копирането се иска майсторлък.Топлата вода няма тепърва да я открием.Друг е въпросът,че много колеги копират дусловно,а след това се бият в гърдите колко са велики.



Тема Re: Изложбанови [re: -=***=-]  
Автор rubensova (непознат )
Публикувано16.12.07 17:40



Onzi den q gledah,i naistina choveka e strahoten!Zaslujava si da otidete!!



Тема Re: Изложбанови [re: -=***=-]  
Авторчeтящ (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 23:56



Започвам с уговорката,че не съм архитект.От времето още на първия Интерарх през 80-те ми е направило впечатление,че нашите архитекти са готови да закопаят всеки свой колега,независимо от това колко е добър/лош/ проекта му.В същото време,като чуят някое чуждо име,моментално слагат наколенките и започват да говорят за автора на проекта така,като че те са изръшкали поне 50% от работата.Как мислите-ако поректите на Фостър в този им вид бяха направени от българин дали щяха да имат шанс да не се удавят в плюнките на "гилдията"/слагам кавички,защото мисля,че гилдия няма,по-скоро системата е всеки срещу всички/?



Тема Re: Изложба / Фостърнови [re: чeтящ]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано25.12.07 05:13



изпуснах я изложбата, но се чудя имаше ли го това?







Тема Re: Изложба / Фостърнови [re: Пpяkop*]  
Автор vas.sz ()
Публикувано26.12.07 17:01



Изложбата не си я изпуснал, защото доколкото знам ще е в музея до поне 15ти януари. Иначе въпросният проект е обявен преди по-малко от седмица и за съжаление го нямаше на изложбата, а в действителност изглежда доста интригуващо. И няма как след като става дума за най-голямата сграда правена някога

. Любопитно ми е как ще се осъществи ефективно естествено осветление извън периферията в сграда с размер от 701 метра в основата, но съм убеден, че Норман Фостър е предложил не едно интересни решения в сградата си. Дали обаче проектът ще се осъществи, защото става дума за инвестиция от 4 милярда долара не зависимо от това, че зад него стои доста богат инвеститор (Shalva Chigirinsky) ?

----------------



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.