Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Промяна в архитектурен проект?  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 23:49



Здравейте, имам следното питане:

Имам архитектурен проект за строеж на къща - уточнявам правен за мен. Но към настоящият момент не ми харесва как е направен покрива. Възможно ли е да наема друг архитект, който да преправи покрива, тъй като стария ми отказва поради ангажираност.

Ще Ви бъда много благодарна за всички отговори!



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: питaнka]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 07:09



Нямате никакъв проблем: МОЖЕ. Все пак, ако архитекта на първоначалния ви проект е чепат тип е добре да му поискате декларация, че отстъпва другиму правата за препроектиране, авторски надзор, изготвяне на екзекутиви, оформяне на документи.



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: Xитъp Пeтъp]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 11:11



Благодаря Ви за отговора!
Както казахте архитекта наистина е чепат тип, но какво да се прави като не мога да се разбера с него, трябва да търся друго решение. Съмнявам се обаче, че ще ми даде каквато и да било декларация и права за препроектиране - това задължително ли е?



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: питaнka]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 07:04



Абе Питанке!
Това са стандартни процедури. Вземаш със себе си някой за свидетел (ако нямаш кой-вземи ме мен)

и караш архитекта да промени покрива. Ако ти откаже му искаш въпросната декларация. Ако ти откаже и нея си тръгваш спокойна, а чепатия колега да го духа.



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: Xитъp Пeтъp]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано26.11.07 18:51



Ха така. Така се прави.

Като няма време, да отстъпи правото на друг колега. Ако не иска, да направи корекцията сам.



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: Гинec]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 19:06



А може ли без въобще да го питам? Писна ми да се занимавам с него

!



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: питaнka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.11.07 18:44



Може, но зависи от конкретния казус. Най-важно е да не се престъпват действащите закони и да се осигури съгласието на проектанта в писмен вид. Той (или друг) да нанесе промените на чертежите и архитекта да се подпише на коригирания чертеж, че той (чертежът, де) важи за екзекутив.



Тема Re: Промяна в архитектурен проект?нови [re: Гинec]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 11:36



Много Ви благодаря за отговорите!

Желая Ви успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.