Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема строителен въпроснови  
Авторmitaka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 18:39



здравейте на всички.не зная дали въпроса ми е зададен н правилното място,ако не е така моля за извинение.
имам предложение да купя една къща в близко до Пловдив село на цена от 17 000 евро.цената ме устройва,понеже подобни оферти в района почват от около 30 000 евро.
има само един пробле.две стени на къщата са тухлени,а другите две кирпичени.пода е гредоред с дюшеме,а тавана е каратаван.поразпитах тук-там и ми казаха че може да се направи следното:да се излечт 4 колоно в 4-ите ъгъла на къщата.след това се маха покрива,излива се плоча и след като всичко е готово,могат двете кирпичени стени да се бутнат,да се направи плоча в/у дюшемето и да се иззидат наново 2 тухлени стени.възможно ли е изобщо тази манупилация,колко време би отнела и приблизително колко пари ще трябва да хвърля?някой ми казват да бутна всичкит стени до основите и да направя всичко вдигна къщата наново,щяло като цена и време да бъде много по-малко.застроенета площ на къщата е около 60 кв.м.ако има възможност да се направи,без да се бутат всичките стени,може ли да ми направите приблизителна разбивка на цената на всяка една манупилацич.примерно-колони X лева,плоча-Y лева,зидария-Z лева.благодаря предварително



Тема Re: строителен въпроснови [re: mitaka]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано04.11.07 19:36



Това, което се каниш да направиш ми прилича на изцяло ново строителство. И след като е така, защо трябва да се прави по този сложен начин?
Не казваш какво е състоянието на дюшемето и състоянието на цялата къща.
Какво налага това цялостно и пълно ремонтиране?



Тема Re: строителен въпроснови [re: Gofy]  
Автормитaka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 22:06



ремонта не е цялостен,просто кирпича не ми се струва подходящ,сигурно е на поне 50-6- години.като цена и време не знам дали е по-добре да бутна цялата къща и да е изградя наново в/у основите.колко би излязъл този вариант като пари и време?но засега мисля че е по-добре да направя частичния ремонта,както съм го описал.ако знаеш дали е възможно да се направи и колко ще струва ще съм ти благодарен ако отговориш.искам да преценя дали ще мога даа се вместя в парите,които ми остават



Тема Re: строителен въпрос [re: митaka]  
Автор Gofy (искам да знам)
Публикувано05.11.07 09:23



Първо - тпо това, което си описал и квадратурата на къщата мисля, че само с четири колони няма да минеш. Ще трябват в ъглите, по една междинна на външните зидове и поне една вътре в къщата, за да можеш да направиш горната плоча. Ще е нужно сигурно и усилване на основите около новите колони.
Може би все пак не е нужно да изливаж плоча върху дюшемето стига то да не е изгнило. Ако и каратаванът не е изгнил и пропаднал и той може да се ремонтира.
А за подмяната на кирпичените стени може да ке мине с частично укрепване на тавана около стената, иззиждане на нова стена и подпиране на гредореда върху нея.
Доста е трудно да се каже само по разказа ти, какво точно може да се направи.
Най-добре се обърни към строителен инженер-конструктор да я огледа и да ти каже как точно да постъпиш.



Тема Re: строителен въпроснови [re: mitaka]  
АвторГинec (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 11:48



Хм... По-евтино ще ти излезе да си купиш празно място и да си построиш нова къща.



Тема Re: строителен въпроснови [re: Гинec]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 14:38



E, не е баш така! Ама при тоя ремонт, нещата са на кантар





Тема Re: строителен въпроснови [re: aл]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано05.11.07 19:17



На кантар ли са нервите и неизвестността какви са основите?



Тема Re: строителен въпроснови [re: mitaka]  
АвторЛeлe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 19:25



Митак, бутай. Правил съм такова нещо, но защото закона не позволяваше да се събори.Много е скъпо и не си струва.Приготви си за новата къща по 150 евро на кв.м. и ще имаш нещо ,което си струва. Офертите за груб строеж започват от 90-120 евро Малко кинти за покрив и една стая ще ти е готова,след някоя и друга година още една,още една. Ако искаш не събаряй, тури едно брациговско бунгало докато събереш парите и после строй.



Тема Re: строителен въпроснови [re: mitaka]  
Автор116 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 23:30



Митак,ако правилно си преценил пазара от инвестиционна гледна тока-купуваш кокошарника,вкарваш около 1200 лева,даваш му вид на най-кофтите места и през март го засилваш на някой "инвеститор",а от април си търсиш нещо свястно за повече пари.Ако можеш смъкни цената.



Тема Re: строителен въпроснови [re: mitaka]  
Авторdef (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 08:58



ако си мислиш че някой тук ще даде компетентно мнение - много се лъжеш!.. и не защото хората не разбират, а просто защото докато не се види къщата на живо няма как да се прецени кое е по-добре....

но едно е сигурно - при всички случаи ремонта ще излезе по-ефтино... е пак зависи какъв ремонт ще правиш де - но смениш само това което е за смяна би трябвало да излезе по ефтино...

най-скъпото нещо в една къща е нулевия цикъл - а ти ще го спестиш на 80% ако правиш само ремонт

най-скъпите СМР-та откъм труд и материали са бетоните и железата - т. е. плочите - ако са ти здрави подовете по-добре ги остави.. или ако не са, си ги направи пак от гредоред...

тая работа със старите фундаменти да не те плаши - фундаменти най-вероятно избощо няма

дося не съм виждал кирпичена стена върху бетонов фундамент ! най-вероятно има някви каменни (или просто малко по-големи камъни под зидовете) а всяка нова колона се прави със собствен фундамент - няма как да стъпи върху стар, щото кат нищо ще ти потъне къщата и ще се напука цялата ;) а новите фундаменти могат да се правят и по-дълбоко и на по-голяма площ, така че нямаш никви проблеми...

в общи линии ако ремонта е само да съхраниш конструктивната цялост на къщата ще ти излезе по-ефтино от нова къща... ама ако искаш сичко да изглежда като ново строителство да ти е готино и "луксозно" вътре
ако мислиш да праиш изцяло нови мазилки отвън и отвътре, нова ел. инсталация, нови подови конструкции, нови подови замазки и всичко както следва... едва ли ще излезе по-евтино.. и в края на краищата ще имаш стара къща на цената на нова ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.