Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 22.09.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови  
Авторvassil_ld (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 12:04



Здравейте ,
Надявам се да може да ми помогнете :)

Притежавам апартамент на партер на Христо Белчев 35
(над мазе)
Искам да направим този апартамент на Магазини (2-3)
Не съм запознат с изискванията и дали това изобщо е възможно в този случай.Не знам и към кой да се обрна за помощ?
Ше съм благодарен на всякаква информация или още по добре да доиде с мен архитект до апартамента и да ни каже какво да се направи и дали изобщо може да стане ?Естествено срещу заплащане
Благодаря



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини? [re: vassil_ld]  
Авторarch (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 16:08



otidi v obshtinata i tam ima spisuk na dokumentite, koito sa neobhodimi za otvarjne na turgovski obekt. mislj che sa kum 15-17 prostotiii koito sa neobhodimi kato dokumenti.



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: arch]  
Авторkиkи (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 18:38



Преди да стигнеш до общината ти е необходим проект по всички части - за промяна на предназначението от апартамент в магазин



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазиннови [re: kиkи]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано25.10.07 07:26



Ето извадка от нормативната уредба /чл.38 от ЗУТ/ която те касае:
..........................................................................
(3) (доп.,ДВ,бр.65 от 2003 г.) В съществуваща жилищна сграда с режим на етажна собственост се допуска преустройство и промяна на предназначението на жилищно помещение или на самостоятелно жилище в кабинет за здравни нужди, за офис или за ателие за индивидуална творческа дейност, свързани с достъп на външни лица в сградата, ако обектите се намират на първия или на полуподземния етаж, преустройството им е съобразено със санитарно-хигиенните, противопожарните и другите технически изисквания и въз основа на изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обектите. По изключение може да се допусне разполагане на посочените обекти и на други надземни етажи само въз основа на решение на общото събрание на собствениците, взето по установения ред, и с изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обекта.
(4) (доп.,ДВ,бр.65 от 2003 г.) Съществуващо жилищно помещение или самостоятелно жилище на първия етаж на жилищна сграда може да се преустрои с промяна на предназначението му за магазин или за други обслужващи дейности, извън тези по ал.3, при спазване на санитарно-хигиенните, противопожарните и другите технически изисквания и ако се осигури самостоятелен вход извън входа и общите помещения на жилищните етажи. В тези случаи се изисква решение на общото събрание на собствениците, взето по установения ред, и изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обекта.
(5) (изм.,ДВ,бр.65 от 2003 г.; доп.,бр.61 от 2007 г.) Помещения и обекти за нежилищни нужди, изградени в заварена жилищна сграда, могат да се преустройват и да променят предназначението си по общия ред, без да се изисква съгласието на собствениците в етажната собственост, в случай че не се допуска наднормено шумово и друго замърсяване.
Започва се с две неща:
1.Вземи съгласие от непосредствените ти съседи;
2.Вземи скица с виза от общината за желаното преустройство;
Успех!



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: kиkи]  
Авторarch (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 13:42



predi da pravi proekt po vsichki chasti, trjbva da mine prez obshtinata da vidi kakvi dokumenti sa mu neobhodimi. i az sum architekt ama mnooo mrazim nekvi architectcheta da mi objsnjvat kaka nai-vajno bilo da imash nekvo proektche. proektcheto e samo malka chast ot kupchina dokumenti i proceduri neobhodimi za tova.



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: kиkи]  
АвторЛeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 01:53



Кики, мойто дете, първо се ходи в общината за списъка с простотиите,после се иска виза за проектиране ,зима се от Даг проекта от архива и чак тогава се проектира. Ако го нема в архива се чака за документ ,че го няма, после се ходи пак в общината за същите неща(проект или документ). От опит знам,че е най-добре да няма никакав архив. После се праи доклад, стр. разрешение,заповедна книга,техн-ръководство, всички актове, пускане в експлоатация, наладки,проби,бъркат в гъзъ на персонала ,ако е нещо с манджа,здравни книжки, касови апарати . Се едно строиш кооперация 10 000 кв.м. -същото е.



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: Лeлe]  
Авторarch (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 07:58



be malko e deteto oshte...ne gi e jlo tia durveta mai do sega.



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: vassil_ld]  
Авторvassil_ld (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 11:10



Здравейте отново ,

Благодаря за всички съвети. Тъй като съм доста далеч от архитектурата(работя във IT сектора) разбирам че нищо не ми е ясно.
Затова ми трябва архитект, който да работи с мен от началото да края на проекта.Да ми казва-
1) Отиваш тук и тук и правиш това и това
2) Сега там и взимаш това
И така до края...
Ако някой иска да се заеме с това-има познанието и опита(предпочитам човек минал по този път) нека ми прати email: на vassil_ld@yahoo.com с данните си
ще се радвам да работим заедно
През това време аз ще отида да взема скиците на блока и апартамента за да се подготвя
До скоро



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: vassil_ld]  
Авторvassil_ld (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 11:34



Здравейте ,

До колкото разбрах ето нещата които трябва да свърша като начало:
1) Отивам в ДАГ и ксерокопирам всички възможни скици на блока и апартамента (за всеки случай )
2) Отивам до общината да проуча документите необходими за търговки обект
3) Искам писменото разрешение от преките съседи за преустройството(предполагам това са както на етажа така и на горния? )
4) Наемам архитект за да направи план и всичко свързано с него

Ако има нещо което съм пропуснал моля да ме поправите




До скоро



Тема Re: Преустройство на партерен апартамент в Магазини?нови [re: vassil_ld]  
Авторarch (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 09:10



vij...trjbva ti podpisana deklaracia ot vsichki susedi, ne samo ot prekite.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.