Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 23.09.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да проверя квадратурата на ново строителство  
АвторEнe (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 08:11



Привет!

Моля, някой да ми каже как мога да проверя дали квадратурата, която ми продават като ново строителство съответства на реалната? Сериозно си мисля, че ме хвърлят на върбата!
Става въпрос за ап. уж 86 кв.м. жилищна площ (общата площ е 110 кв.м.). А бе как става тая работа, панелката в която живея сега и се води 75-76 кв. м. ми се струва малко по-голяма или в най-лошия случай толкова по площ като тези 86 кв. м.


Искам да проверя дали всичко е наред с квадратурата. Щото в БГ вече никоя простотия не може да ме изненада.
Как става? Благодаря предварително.



Тема Re: Как да проверя квадратурата на ново строителстнови [re: Eнe]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 21:05



Тая работа става със смятане. Използват се действия умножение, изваждане и събиране. Ако не се справяш с тях обърни се към архитект. Може с висшата математика да не се справяме ама това поне го можем.





Тема Re: Как да проверя квадратурата на ново строителстнови [re: Xитъp Пeтъp]  
АвторEнe (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 12:18



Добре де, нали има УПИ и т.н.? Нали ги проверяват тия неща? Може ли там да се направи някаква шашма?



Тема Re: Как да проверя квадратурата на ново строителстнови [re: Eнe]  
Авторвиk (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 17:52



Площ на УПИ е застроена площ са коренно различни неща



Тема Re: Как да проверя квадратурата на ново строителствонови [re: Eнe]  
Авторg (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 23:07



смятам, че сравнението със старо жилище не е удачно


Възможноста от грешка я има, била и неумишлена...
За да си сметнете площите трябва да се докопате до чертежите... след което да си ги сметнете.

п.с. +- 1кв. колко мин. заплати са така, че въпроса за мен е сериозен...

p.s2 е друг е въпроса какво е на чертеж и каква е реалноста... рулектата му е майката



Тема -нови [re: Eнe]  
Автор ceлянинъt (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 08:04



квадратурата на апартамента се определя от площта на помещенията, плюс площта на стените, като разделителните към съседните апартаменти и стълбище се взимат наполовина, а пък външните стени се взимат изцяло.
В този смисъл - ако апартаментът е краен и ако е начупена фасадата - излиза повече, освен това по-рано външните стени бяха по 25 см., а сега са по 30, заради топлоизолацията. Плюс това, напоследък доста от новите жилища - поради бързина и неопитност на проектантите се проектират с много коридори и чупки...
така, че психологически, а и фактически е възможно новото жилище да изглежда по-малко...

Освен това, към площта на жилището са прибавя и т.нар. "идеална част" - съответния % от общите части - стълбище, вход, общи помещения... но коректно е да ти бъдат дадени двете цифри - застроена площ на жилището - и идеалната част отделно... иначе - и двете се плащат заедно...

хвани някой който разбира - да ти ги пресметне...

Редактирано от ceлянинъt на 15.08.07 08:05.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.