Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съвременна архитектура на жилищатанови  
АвторЧлeн нa KИИП (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 21:24



решил съм да си купувам жилище, и като тръгнах да разглеждам в интернет обявите се хванах за главата. Колеги архитекти, как може да проектирате такива "кутийки" чак се чудя! Гледам разпределение на апартамент, който се води гарсониера...а та си е жева боксониера. От входа се попада директно в хол, който в същото време е и трапезария, че и кухненски бокс е набутан там- ужас. Представяте ли си какви миризми ще се носят из цялото жилище, независимо от абсорбаторите, които се слегет над печките. И въобще, къде ще се спи, не е ясно. Някой от вас представял ли си е, как би живял в такова жилище?
Втори случай. Гледам разпределение на двустаен апартамент- спалня, баня+тоалетна, балконче....до тук добре...обаче пак виждам хол, който е комбиниран незнайно защо и като дневна, и отново набутан кух. бокс. Абе колеги, какво е това желание из целия апартамент да се носи миризма на готвено. не може ли да си обособите самостоятелна кухня, както си беше по старите норми....и като цяло всичко сбито сбито.... то бива бива американски стандарти ама, ние все пак се в България, имаме си наша национална архитектура....ако не ви е известно...

много съм разочарован...от 7-8 разпределения които гледах, само едно беше що годе читаво....



Тема Re: Съвременна архитектура на жилищатанови [re: Члeн нa KИИП]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 22:11



проблема не е в архитектите според мен... на мястото на една къща се "вдига" кооперация... а кой поръчва музиката...?

факт е, е че се купуват тези дупки... всички са "доволни"...



Тема Re: Съвременна архитектура на жилищатанови [re: gena]  
Авторвyтe (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 03:00



оти сме прости и бедни - второ е резултат на първото :(



Тема До члена на КИИП:нови [re: вyтe]  
АвторЧлeн нa KAБ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 06:14



Винаги ми е било чудно когато някой се притеснява че щяло да му мирише на готвено. Абе аланкоолу, да не готвите у вас лайна? По-добре ли е да ти мирише на цигари? Какво толкова страшно има от леко носещото се ухание на вкусна манджичка? И при тоя наш днешен живот да не готвите у вас три пъти дневно? По-добре ли се чувстваш затворен в килия наречена кухня? И последно: дизайна на съвременното кухненско оборудване бие всичко останало - защо да го крием като може да му се радваме? Все пак едно жилище не е кебапчийница - само там се носят ужасни пушеци...



Тема Re: До члена на KAБнови [re: Члeн нa KAБ]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 10:03



--------------------------------------------------------------------
Абе аланкоолу, да не готвите у вас лайна?
---------------------------------------------------------------------


всеки има право на мнение и да си купува каквото иска... вярно е, че сега почти всички проекти са с дневна- кухня- трапезария... хаиде да се върни жената с някоя приятелка на кафе а ти се нареди до тях с току що стоплената скумрия...

аз бих си отделил поне кухненския ред...



Тема Re: До члена на КИИП:нови [re: Члeн нa KAБ]  
Автор vas.sz ()
Публикувано06.07.07 13:52



И аз не виждам нищо лошо от това. Мисля, че съвременната кухня е пригодена да се справи с лошите миризми и наистина защо да я криеш, ако си я оборудваш подобаващо.

За мен лично най-голямото предимство на подобно архитектурно решение е впечатлението за значително по-голям простор. Какъв е смисълът от няколко малки помещения, в които се чудиш как да се разминеш вместо да имаш едно по-голямо помещение, където дневната, трапезарията и кухнята преминават плавно. Освен това аз поне винаги съм намирал за неудобно пренасянето на храна от едно помещение в друго (от кухня към трапезария).

Но в крайна сметка всичко е до лични предпочитания. Има всякакви апартаменти. Всеки да си избере това, което предпочита.

----------------




Тема Re: До члена на КИИП: [re: Члeн нa KAБ]  
Авторчлeн нa KИИП (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 09:33



Колежкееее, колежке...нещо много вулгарно го раздавате...ама то си е въпрос на възпитание в крайна сметка...
Да се върна на въпроса- неприятното в случая е не само, че кухнята е вкарана в хола, ами и факта, че такъв апартамент се води 2 двусаен!!! а дефакто, хола, който е комбиниран и с дневна+ кухня, не е пълноценна стая. Бих казал, че тоя апартамен е фактически "стая и половина", щото по норми кухнята не се води стая! т.е. в случая човек е ощетен защото дефакто няма 2 пълноценни стаи! А какво да се каже за гарсониерите, при които в едно помещение е наблъскана стаята и кухнята! това решение да се вкарва кухнята като част от стая е крайно глупаво и неудобно, да не говорим, че противоречи на българския манталитет, традиция и бит!



Тема Re: До члена на КИИП:нови [re: члeн нa KИИП]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.07.07 11:32



Колега инженер,

Ако някога ви се беше случило вие директно да сключвате договор с инвеститора, щяхте да знаете причините да се пръкват такива жилища. Много просто - така се пести място и жилищата излизат по-евтини. При по-луксозните жилища се проектира по обичайния начин - т.е. отделни кухня и трапезария. Продават се и такива жилища. Купете си от тях. Успех!





Тема Re: Съвременна архитектура на жилищатанови [re: Члeн нa KИИП]  
Автор DEFLEPPARD ()
Публикувано11.07.07 17:47



готов съм да се обзаложа че си гледал възможно най-евтините жилища на пазара :)
при цени от сорта на 6-700 евро на квадрат и нагоре за апартамент, масово хората могат да отделят сравнително малка сума за жилище (или пък успяват да си уредят кредит за такова) и се търсят жилища от по 40-50 кв.м. чиста площ. Според теб как в 40 квадрата да осигурим спалня, трапезария, хол, кухня, баня, тоалетна и всички функции съпътстващи едно жилище ?
решенията които си гледал са били със смесени функции поради простата причина че са били замислени като максимално икономични по площ жилища, които да се продават за по-малко пари. Единствената причина за това е че пазара е такъв - а търсенето определя предлагането. Строителните предприемачи също изискват проектирането на такъв тип жилища защото се продават по-лесно.
ако разгледаш 2-3 или 4 стайни жилища с чиста площ 80-100 кв. м. и нагоре съм съигурен че ще намериш и къде къде по-чисти решения с отделени хол, трапезария и кухня :) но и цената им ще е тройна, а може би и по-висока ;)



Тема Re: Съвременна архитектура на жилищатанови [re: DEFLEPPARD]  
Авторчлeн нa KИИП (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 08:55



Абсолютно си прав-така е. Ама въпреки това, колега, защо се проектират такива жилища /изключвам търсенето/от чисто функционална гледна точка, те проста противоречат на всякакви санитарно-хигиенни норми. съгласи се, че е така. В нормите /въпреки че съм конструктор, доста добре съм запознат с вашите норми/ясно и точно е казано какви са изискванията за площи и функционалност.
Ето пример /част от обява/, просто красота, съдейки по описанието:
"Сграда с кота БИЛО. Пуск октомври 2007 г. маломерен двустаен. Спалнята е широка 2. 5 м и дълга 4. 5 м. Дневната с кухненския бокс е 4. 5 на 5. 2 . Балкон пред двете стаи 0. 7 м. широк. Възможност за вграден гардероб в коридора"
--------
Забележи- спалнята, какви размери има, и каква площ!!! Колега как се спи в 11 м2 при такава ширина на стаята. Ами то като сложиш легло персон и половина и няма от къде да минеш. Жалко, че не са дали разпределението в обявата, сигурно картинката е ужасяваща.
иначе за другото си прав, но все пак, някакви норми трябва да се спазват...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.