Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 06.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема студент или 4ертожник????нови  
Автор menski (непознат )
Публикувано20.11.06 20:13



Аз съм студентка по архитектура в УАСГ и искам съвета ви.....по4нах работа полу4авам по 300 лв на месец ....но не мога да спра да се 4удя дали по този на4ин не провалям образуванието си? у4а ли нещо пре4ертаваики 4уждите проекти.....струва ли си....?!?!?!? пропускам лекции....ходя на корекции....но достату4но ли е???!?!?и за това ли в българия много рядко може да видим примери за добра архитектура......единственото ,което у4а от практиката е , 4е инвеститорите командват парада ,и целта на мнозинството е пове4е квадратура....?!?!?!?а къде остава стремежа да създаваш среда, в която хората да са щастливи...?!?!.....





Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: menski]  
Авторaмx (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 21:31



Абе слез на земята да не си единствената която работи и учи ако искаш ходи са сервираш и не се напрягай ..... а ако не усазнаеш , че архитектите трябва да се съобразяват с предприемачите по добре карай по висока образователна степен и преподавай (за друго няма и да ставаш) ай със здраве

ПС
ша ма извиниш за грубия тон простак съм



Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: menski]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано20.11.06 23:24



Като те зачетох... нещо ми напомни младостта. Ама като стигнах до "образуванието си", нещо ме сецна и се замислих.

Естествено, че инвиститорите командват парада, щото са инвеститори, ама всеки архитект, ако е архитект де, си избира инвеститорите.

Скоро отново ми се случи да поискат от мен оферта за проектиране на нещо си. Пускам си офертата и... н,ачи: Г-жо арх. Гинес, офертата ви е приета ако направим бартер: Срещу вашия проект (долу горе около 60000лв), ще получите собственост върху част от изградения обект. Но понеже тази част струва 160000евро, ще трябва да проектирате още три такива проекта. Ейййй голяма отстъпка ми направиха.





Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: Гинec]  
Авторknife (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 14:14



,това си е далавера-4 проекта срещу имот. Преди години на наша колежка беше предложен следния бартер - срещу проект за голям хладилен склад - 1 тон замразени зеленчуци... без коментар.... на бакали ни обърнаха.



Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: knife]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано21.11.06 20:48



Ба си далаверата. Този имот- къщичка от ваканционно селище с РЗП 100м2, как да я разделя на проектантския колектив, наброяващ 7 души?





Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: Гинec]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано21.11.06 23:18



У-хаа! Ба си кефа: що да я делите? Ползвайте я заедно - като творческа база!

Като база за социални контакти! Пък ако си омръзнете...давайте я под наем Абе недвижим имот, какво повече да говорим...



Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: Helper©]  
Авторaxм (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 00:08



Хубава оферта :)
Съгласен че всеки (не само архитектите) имат право на личен избор! На това се гради демокрацията
Идеята ми е за младата госпожица която учи и работи ....,че не е толкова страшно -щом и се налага да работи докато учи значи близките и нямат възможност да я издържат .... проблем и то често срещан ,но дали би било добре да работи както повечето студенти ниско квалифициран труд или като чертожник в една среда на архитекти където има възможност да гледа от тях и да "попива" ? Как мислите кое би било по полезно за бъдещата и професионална реализация ? А за избора на клиент аз напомням че всеки може да прави това което му е приятно и "лесно" но само истинския професионалист ще застане и ще направи ако не това което клиента му иска поне да се аргументира и да се опита да промени решението на клиента . Отказа е най лесния варянт но (за щастие) живеем в пазарна икономика а не в комунизъм и трябва всеки мисли за клиентите си



Тема Re: студент или 4ертожник????нови [re: axм]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано06.12.06 15:40



но само истинския професионалист ще застане и ще направи ако не това което клиента му иска поне да се аргументира и да се опита да промени решението на клиента
Професионализъм , обаче трябва да вклюва някакви материални измерения като например добър професионалис е този който дава най-много квадратура хаххахаха
щото нашите "умни" инвеститори разбират само от количество!!
..................Загубена кауза, пич!!



Тема Инвеститорът иска само РЗП ... [re: Caбaзий]  
АвторИнвecтитop (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 10:49



и е тъпанар.

Това явно е аксиомата от която се тръгва в професията.

Да ама не.

Аз съм инвеститор на вилно селище (няколко къщи, не нещо кой знае какво).

Задачата си е кучешка отвсякъде -труден терен (50% денивелация), ограничен достъп.

Същевременно мястото е в София и от него започва парк Витоша.

Решението ми беше - павилиони (до около 60м2) в природна среда, за хора, които ценят спокойствието и природата. Използват се само през сезоните в които гарантирано има достъп до парцела. Толкова може, толкова се използва. Представях си го - да вкарам обратно гората в парцела.

Рискът с продажбите ми е голям, но така го видях и искам да си проверя идеята.

Първият запън с архитекта ми беше с терена. Преборих се да си го оставим какъвто си го е създала природата - неудобен, затова пък без кубични метри бетон за подпорни стени. Същевременно минахме и през това, че не можело да има общ паркинг, защото всеки трябвало да си паркира колата в двора. След това с триста зора махнахме алпийските покриви, които ми "дават още поне две легла". Сега мисля аргументи срещу "малката механичка".

Ами, аз не ща точно РЗП. Може и да не е съвсем рационално това, което искам, но ми се струва, че по-добри идея и решение не ми се предлага.
А и, като че ли някакси си сменихме ролите с архитекта.



Тема Re: Инвеститорът иска само РЗП ... [re: Инвecтитop]  
АвторDebora (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 11:10



Проявявам интерес.

Има ли начин за връзка с Вас ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.