Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пак въпроси за Архикад 10  
Автор DEFLEPPARD ()
Публикувано05.12.06 14:41



1. при построяването на 3д модела ми дава разни грешки с бутони "продължи" и "спри", ето някой от тях:

FILE NOT FOUND
at line 523 in the 3D script of the file Casement_a.gsm

и:

FILE NOT FOUND
at line in the Master script of file LoadQeue.gsm


доколкото разбирам ужким липсват някакви файлове, обаче като ми билд-не 3д-то и го огледам внимателно не виждам отсъствието на нищо, което би трябвало да е там, както и присъствието на нещо което не съм сложил аз
и не мога да си обясня какъв е проблема?

по принцип не е болка за умиране ама тия съобщения ги изкарва по 1000000 пъти на всяко билд-ване и почва да дразни вече...

та къде е проблема и как мога да го оправя?

и второ (и по важното за момента)

изправен съм пред казус: трябва да направя 3д модел на сграда с облицовка от еталбонд - с фугите му и с точните размери на всичко там... как може да стане това? мислех си да направя някакъв "материал" на картинка и да го наложа на стената ама члененията на еталбонд-а са твърде нестандартни и май няма да се получи.. другото което ми се върти в главата е да направя самите стени релефни и да им задам материал алуминии (или съответния цвят)... но тук ида въпросът КАК ? и какво точно мога да използвам.. мислех си за допълнителни стенички, за плочи във вертикална посока, инструмента "earth" може би.. ама ми се струва доста трудоемко.. за лаисните около прозорците например имам готов обект в библиотеките.. дали няма някакъв подобен "object" който мога да използвам сравнително лесно и бързо ?

мерси предварително...
и понеже вече се досещам кой е човека, който ще ми отговори направо дай едно ЛС с адрес за ракийката





Тема Re: пак въпроси за Архикад 10нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано05.12.06 17:29




Е просто няма как да не отговори човек след такова ласкаво предизвикателство:
1.Съобщенията които получаваш при построяване на 3-D изображение се дължат на факта, че си използвал библиотечни елементи съдържащи некоректни параметри - липсващи текстури или макроси. Ако ползваш само библиотеката, която върви с пакета на Archicad 10 това няма да ти се случи.
2.За да получиш ефект на etalbond може да си играеш 3 дни и 3 нощи; просто възможностите в това отношение са безкрайни. Ще се опитам да ги редуцирам до следните варианти:
2.1. С програмка за фотообработка си създаваш собствена текстура, която да отговаря на замисъла ти. Ето бързо създадено примерче

С инструмента за материали в менюто текстури може да си поиграеш на воля. По-добре е ако използваш alfa-channel, лесно ще може да сменяш и цвета;
2.2 Може с инструмента за прозорци да вземеш библиотечния елемент "W Curtain Wall Straight 10" и като присвоиш за съставен материал вместо стъкло някакъв метал и размера на рамките сведеш до 1-2см ще получиш търсения ефект; по този начин растера на etalbond-a ще пасва с този на прозорците ти
2.3. По-лесно е да импортваш 3-D картинката си в ArtLantis и там работата е песен;
2.4. Ако всичко това ти се струва гадно, рендвай 3-D картинката и я отвори с програмка за фотообработка. Там може да правиш по фасадите си каквото ти душа иска!
Е, мисля че заслужих ракийката си, а?





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.