Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 27.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема форми за искуствен камъкнови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 16:56



Здравейте!
Искам сам да си отливам тънки изкуствени камъни за облицовка, понеже готовите такива ми се виждат прекалено скъпи. Никъде обаче не можах да намеря място, където се продават готови форми. Дали някой знае, къде мога да намеря такива? Ако не мога да намеря, съм решил да пробвам със отливка на естествени камъни с полиуретанова пяна, или да купя 1-2 кв. метра, колкото да ги копирам по същия начин с полиуретана. Има ли някакъв друг начин, или материали за изготвяне на форми, които се продават?

Благодаря предварително!



Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: kн]  
АвторИзkycтвeн kaмъk (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 22:08



Съчувствам ти, но не тук трябва да търсиш. Пробвай в клуб "направи си сам"





Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: kн]  
Авторkиkoko (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:34



виж на www.sitekreator.com/rockwall - това е български изкуствен камък - цените им са добри и сигурно ще ти е по-евтино от опитите с неясен изход



Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: kиkoko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 14:38



Благодаря за информацията! Цените обаче ми се виждат доста високи - 25лв. за кв. м. Все пак намерих, каквото търсех - www.formtrading.net. Като изключим цената на формите, ми се връзва на 2лв/кв. м. барабар с всичките оксидни бои, грундове, армиращи полимерни фибри и бетона. Все пак си е над 12 пъти по-евтино и няма разходи за транспорт :-)



Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: kн]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 15:48



Obqsni kak smqtash da go izpylnish ,zashtoto zavyrshvam kyshta i iskam da q oblicovam s takyv kamyk...dai ideq ...kak tochtno da go izpylnq...



Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: nik]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 16:07



Здрасти,

Значи бъркам бетон (пясък+бял цимент) 1:3 или 1:2, зависи каква якост търсиш. Разбърквам с бъркалка и добавям оксидна боя (1.8лв кг.), червено кафявата оцветява много силно, продава се почти навсякъде. Добавям армиращи полимерни фибри Fibermesh от Лийф група проектиране и системи (14 лв. 0.9кг, стига за 1 куб. м. бетон). Благодарение на фибрите зимата не се напуква и други такива. Заливам формите и чакам 2-3 дена (като махна по-рано се чупят). Разтварям черна оксидна боя с вода и водно стъкло (тя не се разтваря, ама поне цапа черно). Мажа с парцал "камъните" и те се омазват с черно. Като попие водата леко избърсвам с парцал. По този начин във вдълбаните части се задържа повече черно, докато в горните части парцала избърсва. Получава се "антик" ефект, имитира естествен камък и водното стъкло залепва частиците на оксидната боя, освен това импрегнира бетона. Можеш да сложиш още 1-2 ръце воден разтвор на натриев силикат (водното стъкло) или да добавиш накрая силиконови импрегнатори, за да не пропива с вода и да не замръзва зимата. Става бързо и лесно и най-вече евтино. Построил съм цяла къща и вече знам, че което си направиш сам става най-хубаво. Успех с начинанието.



Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: kн]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 14:38



shte probvam i shte kaza kakyv e rezultata - dano da se poluchi...samo ne razbrah ot kade se sdobivash s formata na kamynite ,vlizah v saita koito si dal v gornite belezki ,no ne razbrah ot tam moje li da se kupi forma za kamyk...??



Тема Към ценителите на изкуствените камъни:нови [re: nik]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано04.11.06 08:31



-Повече ли ви харесва секс с надуваема кукла?!





Тема Re: форми за искуствен камъкнови [re: nik]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:25



http://www.formtrading.net/forms1.html, там има снимани формите за изкуствен камък и цените. Намират се в Самоков. Аз отидох до Самоков и натоварих багажника, дадоха ми даже употребявани с 20% надолу в цената. Това, че са употребявани няма значение. Ако ще купуваш формите, купи си и декофрин (те също го продават). А колкото в шарките и боядисването - експериментирай на 1-2 камъка. Аз например пропилях 3 докато намеря подходящата шарка. Проба и грешка - накрая се получава доста добре и винаги в пъти по-евтино, отколкото да купуваш готови. С цимент и малко бои и лакове и много фантазия може да се направи какво ли не, дори паркетоподобна настилка :-)



Тема Re: Към ценителите на изкуствените камъни:нови [re: Helper©]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:27



Има изкуствени кукли, които са по-добри от някои естествени такива :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.