Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 21.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Прием в УАСГ и ВСУнови  
АвторKaндидaт-cтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 10:42



Здравейте!

Разгледах страниците на УАСГ - София, но не намерих информация за броя на кандидат-студентите, които ще бъдат приети.

Не намерих информация за броя на кандидат-студентите, които ще бъдат приети във ВСУ "Любен Каравелов".

Бихте ли ми казали от къде да разбера по колко младежи и девойки приемат във всяка от специалностите?

Благодаря!



Тема Re: Прием в УАСГ и ВСУнови [re: Kaндидaт-cтyдeнт]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 13:45



намери телифоните от саитовете и ЗЕЪНИ
друго може само да те обърка
успех



Тема Re: Прием в УАСГ и ВСУнови [re: gena]  
АвторKaндидaт-cтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 15:28



Благодаря!



Тема Re: Прием в УАСГ и ВСУнови [re: Kaндидaт-cтyдeнт]  
АвторMит (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 12:46



В УАСГ предните години приемаха около 500човека, тази година мисля, че бройката е малко завишена, но не съм уверен, че от университета ще могат да ти отговорят защото цифрата се определя от Министерски съвет горе долу по това време.

В ВСУ не ми е известно, аз имам не добро отношение към това училище, което дори не отговаря на условията да се нарече Университет. Вярно е там се влиза супер лесно, но и качеството на обучение е съответно.



Тема Re: Прием в УАСГ и ВСУнови [re: Mит]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 02:37



За качеството на обучение във ВСУ "Любен Каравелов" (София) бих поспорил доста :) Особено пък за специалност "Архитектура" има страшно добри перспективи.
Ето някои плюсове:
-Професорите по проектиране са страшно надъхани и наистина ПРЕПОДАВАТ!
-работа в малки групи в студиа по 7-9души;
-много добра база - индивуално работно място за всеки студент - адски удобно е и ни ти се налага да разнасяш постоянно макети, чертежи и всякви такива глупости;
-публични защити и изложба на ВСИЧКИ, а не подбрани проекти в Съюза на архитектите
-подкрепа от Международната Академия по Архитектура

Доколкото знам приемът за специалност "Архитектура" е 20 души тази година (няма разделение на момичета и момчета както е във УАСГ).



Тема Re: Прием в УАСГ и ВСУнови [re: Kaндидaт-cтyдeнт]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано24.07.06 05:32



в УАСГ трябва да намериш връзки и да си платиш за да те приемат (аз като кандидатствах "таксата" беше 8000лв.) в Любен Каравело НЯМА архитектура ! специалността е с едно завъртяно име "архитектурна дрън дрън дрън" и има записани общо трима професори които никога не са стъпвали в този университет!(и останаха много изненадани като им показахме книжката за кандидат-студенти в която им бяха написали имената

) всички останали преподаватели са асистенти! съотвено в Каравелов нямат акредитация и скоро няма да имат...
във истинското ВСУ пък (тва във Варна) приема е мн лесен (вече имат и акредитация)...

разликата между УАСГ и ВСУ (варненския) е че в УАСГ първо си плащаш и после те приемат, а във ВСУ първо те приемат и после почваш да си плащаш съответно и има възможности да се преместиш от единия в другия университет когато си поискаш (до края на 8 семестър)

за качеството на образование много може да се спори... но като цяло без значение къде учиш - ако имаш акъл в главата и желание да се научиш - ще се научиш, а ако нямаш такова желание ако ще и на луната да учиш пак няма да стане човек от тебе.... (все пак до момента има дипломирани архитекти САМО от УАСГ... тъй де ВИАС... а в България има страшно много добри, но и много некадърни архитекти.. сичките са от едно място излезли така че..

П.С. информацията ми е от преди около 1 година



Тема ба си мамата -нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано24.07.06 07:37



8 иляди лева, казваш!
ма значи си бил много тъп, щом са ти турили такава тарифа!

щото добрите влизат единствено - с акъл и умение...



дърдориш като дупе по гроздобер!

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: ба си мамата -нови [re: ceлянинът]  
АвторKaндидaт-cтyдeнт (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 09:57



Може ли още малко помощ?

На страницата на НАОА



за ВСУ "Любен Каравелов" пише: Последна валидна институционална акредитация: Дадена на 29.09.2005 г.
за срок от шест години, оценка "добра".
Предходна институционална акредитация: Дадена на 19.07.2001 г.
за срок от три години, оценка "задоволителна".

В Акредитирани структурни звена фигурира Архитектурен факултет.
В Акредитирани специалности Архитектура липсва, въпреки, че в справочника пише, че е магистърска степен...

Съответно във Варненски свободен университет ,,Черноризец Храбър" има акредитация учебен комплекс "Архитектура и строителство" , а няма акредитирана специалност Архитектура или строителство.

Това значи ли, че към момента и след 5 години право да практикуват като архитекти имат само и единствено завършилите в УАСГ?

Другата специалност в "Любен Каравелов" за която искам да питам е ССС - Строителни конструкции - магистър, посочена като акредетирана специалност.
Еднаква ли е със ССС в УАСГ?

Извинявам се за многото въпроси, но не мога да се ориентирам добре...

Благодаря!!



Тема izvyn temataнови [re: Kaндидaт-cтyдeнт]  
Авторfff (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 13:20



не мога да пусна нова тема затова пиша тук.

ще ми кажите ли минималните размери на един гараж

?
спешни ми е



Тема нормалните санови [re: fff]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано24.07.06 19:37



3 на 6 метра,
минималните могат да стигнат до 2.60 на 5, но трябва:
1. да ти е малка колата,
2. да си виртуозен шофьор,
3. да си слаб като щиглец, щото като вкараш колата трябва да можеш да отвориш вратата и да излезеш... виж, ако ще седиш заедно с колата в гаража - може и по-малко... другия вариант е да излизаш през предното стъкло...

прост селянин, ама много прост ви казвам !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.