Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 23.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Справедливо ли е според васнови  
Автор Maйkъл (минаващ)
Публикувано22.06.06 21:54



Да ми се искат 300лв за проектиране на малка кочинка за 2 прасенца разположена върху земеделска земя 7ра категория а за още една кочинка върху съседен парцел на по-малко от 5 метра , но 3та категория зема 4ворно повече? Вие сте луди бре. Кво ми дреме че имало някаква наредба 4. Да ва еба в тъпите архитекти. Че и авторско право искате и ако си построя трета кочинка ще плащам и 50% за повторно ползване на проект.
Идете се застреляйте някъде.



Тема Re: Справедливо ли е според васнови [re: Maйkъл]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано23.06.06 07:02



Ясно е, че единия обитател на кочинката ще си ти. Питам се кое ли е второто прасенце? А пък другата кочинка сигурно е вилата ви. А?
.........................................
Ако имаше нормално човешко отношение щеше да получиш адекватни полезни отговори. Сега си затваряй зурлата и спри да грухтиш!



Тема Re: Справедливо ли е според васнови [re: Maйkъл]  
АвторKAB (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 09:15



Справедливо е и още как, на мен как ми искат по 3 лева за кутия цигари



Тема Re: Справедливо ли е според васнови [re: Maйkъл]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано23.06.06 19:01



Ми...значи си от село.
Даваш 60 кила ракия и няма да те заболи толкова.





Тема Re: Справедливо ли е според васнови [re: Гинec]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано23.06.06 21:48



Браво, колежке. На такъв бартер и аз се навивам. Ако към ракията има и бонус щайга домати, супер.
Майкъл, недей да ревеш срещу цените - като не искаш да плащаш, няма да строиш. Сиренето е с пари, проектирането - също.





Тема Re: Справедливо ли е според васнови [re: Altijd]  
Автор Maйkъл (минаващ)
Публикувано23.06.06 23:54



Аз пък ще те светна, че ще си строя и няма да ми пука за това, че гилдията ви е платила на продажното комунистическо правителство да въведе минималните цени, които ги няма никъде в Европа и в цивилизованият свят. И ще ти кажа кога ще започна да ви плащам - всички видове производители като си направят гилдии и започнат да определят минимални цени.

И да не се чудиш като започне колата ти да се разваля бързо. Просто момците в сервиза специално за архитекти водят политика да дерат клиента не колкото струва услугата а според доходите както правите вие, социалните паразити архитектите.

Кат си толкова отворен я обясни какво общо има качественото проектиране - най-любимият ви аргумент на гилдията за защита на минималните цени с това на коя категория земеделска земя се строи тя. Ще обясниш ама чушки. Ако успееш да ми обясниш каква е разликата в кочина за прасе от архитектурна гледна точка построена върху земя 3 и 4 та категория ще ти подаря един тон домати. И да не ми излизаш с детското обяснение, че носещата способност на почвата била различна или че така било някъде си.
Пък като гледам как сте се наточили за 10 километровата зона край морето..
Само защото някой имал нещастието да живее на 9км примерно край морето и ще му удерете по пет кожи.

А най-лошото е че вече не върви и кат не щеш да строиш не плащай. Аз не ща да плащам и няма да строя или ще си строя нелегално и ще си нося рисковете. Ама не това на вас архитектите не ви стига. Ако можете ще въведете и данък архитектура маскиран под някакъв културен повод - я за красива българия а за някоя подобна глупост и ще искате всеки българин годишно да ви плаща щото ви гледа великите произведения като ходи по улицата и ви консумира авторското право. И какво направихте - изменения в ЗУТ. Сега всеки селянин който гледа животни за домашна консумация ще трябва да си изнесе стопанските постройки извън селото. Толкова нагли не бяха и комунистите бе господа. Или трябва да ви викам другари. Хората по селата нямат пари да си купят хляб а вие не- крайно време е да живеем по европейски и как си решихте проблема - досъсипвате селското стопанство. Малко ви е да ви разстрелят. Малко е - трябва да си бесят мъчително. О, забравих да спомена оражнериите. Проект, който преди струваше 50 лв. и то проформа , казвам проформа, защото ако има архитект който разбира от проектиране на истински оранжерии аз съм балерина.
За същият проект за 5 декара сега искате 20000 лева. Е ще бачкам аз 10г за да може някой посерко архитект да си купи апартамент или лъскава кола. Ми няма да стане тая. Ще си сменя държавата ако трябва. Ама какви ги говоря. Ще ви натоваря на един шлеп и коя държава ви иска качествените услуги да ви взима. Аз оставам тук.



Тема Re: Справедливо ли е според вас [re: Maйkъл]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 07:48



Браво Майкъл прав си за тези разбойници за тях други професии не съществуват те са най-кадърните.



Тема Re: Справедливо ли е според васнови [re: koko]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано24.06.06 09:31



В днешно време когато някой започне да вади призрака на комунизма в подкрепа на доводите си ми става ясно че имам работа с параноик-психопат, но все пак ще му кажа:
-къде драги ми няма пределни защитни цени? Да си ползввал случайно услугите на адвокат, нотариус, лекар? Да си виждал домати по 20ст.? Яйца по 5 ст.? Кайма по 2лв.? Бензин по левче за литър? Да си чул за защитни изкупни цени за млякото, житото? Смяташ, че вече не действат скрити корпоративни механизми диктуващи цените във всяка област на икономиката? И това се прави по цял свят! И тенденцията е тези цени да се равнят по европейските, където се очаква да бъдем. При това положение защо според теб архитектите трябва да сме изключение? Защото на теб не ти се дават пари? Защото си свикнал все да минеш метър стига да има и най-малката възможност. Ами ако и нашите цени изравним с европейските по-добре ли ще ти бъде? А че си пълен глупак е видно от факта, че нито за славната ти кочина, нито за оранжерия (до 200м2) е необходимо да имаш проект.
Смешен плач.



Тема Re: Справедливо ли е според вас [re: Maйkъл]  
АвторFLW (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 10:07



Пич дреме ми на оная работа как ще строиш такива клиенти като теб никой не иска така че се оправай сам с твойта кочина



Тема Re: Справедливо ли е според вас [re: Helper©]  
АвторKAB (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 10:09



Ти на тоя безплатни съвети не му давай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.