Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Постройка на село, но не къщанови  
АвторДиo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 22:02



Искам да направя една постройка с размери 8Х8 метра в двора на селска къща.
Височината е 3 метра и постройката ще бъде без ток и вода - просто закрито помещение и една врата, с бетонна плоча за основа и от ИТОНГ, с плосък покрив.

Прочетох доста наредби, но не ми стана ясно какви документи трябва да подготвя за нея? Трябва ли архитектурен план?

Да не Ви казвам, че идея си няма как ще направя таван 8х8 метра
без междинни подпори.



Тема Re: Постройка на село, но не къщанови [re: Диo]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано01.05.06 12:11



Страх ли ви е да се обърнете към архитект за съвет и консултация? Тук можем да ви отговорим, но с тия 8х8м без проект няма как да стане...



Тема Re: Постройка на село, но не къщанови [re: Helper©]  
АвторДиo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 21:15



Не ме е страх , просто съм в самото начало на реализиране на идеята.
Става въпрос за нещо като склад, но направен от итонг, а не от дъски.
По-скоро ме интересува дали ще имам проблеми с общината и как бих могъл да ги преодолея
И дали изобщо да се занимавам с общината - като гледам съседа какви ги построи преди 2 години, това 8х8 метра си е направо детско кубче пред неговото



Тема Re: Постройка на село, но не къщанови [re: Диo]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 18:06



праскай си барачката и изобщо ги отеби тия галфони. на село все още сичко е възможно. купи си 20 кубика - един тир с тухли и си ги реди. имат товароносимост



Тема Re: Постройка на село, но не къщанови [re: пич]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано04.05.06 00:13



Аман от некомпетентни и непрофесионални мнения...........нито едно от гореспоменатите твурдения не е вярно.
Проблеми ще има и то от всяко естество. От гледан точка на законност и от гледна точка на изпълнението. Много ми е интересно как се прави плосък покрив 8х8 метра с тир тухли???????



Тема Огромна глупостнови [re: пич]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано04.05.06 11:12



ако направиш това, си закопан отвсякъде. 8 метра без подпори ще ти е трудно да постигнеш, пък и 64 квадрата постройка, дори и паянтова няма да мине без общината според мен.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Огромна глупостнови [re: Boждa]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 14:37



попадна ли в ръцете на специалисти всяка кочина се превръща в изключително ама супер сложно съоръжение, творение на духа и само комбинацията от архитект (главен на съседна община) + 4-ма инжинери могат да я "реализират" срещу яка сума.

само на тях магестниците на папируса е подвластна магията на гравитацията и закона на ом

аз знам как да постоя кочина с 2 кубика тухли, а ти?



Тема Re: Огромна глупостнови [re: пич]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано04.05.06 18:25



не, ще ми кажеш ли как да направя покрива?
човека пита, за да му се помогне, а не да му се каже-прави каквото искаш. никой тук не иска пари. помощта е безвъзмездна.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Огромна глупостнови [re: Boждa]  
АвторДиo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 22:03



Аз съм виждал такава сграда - покрива си е точно плосък и е дори 100 кв. м.
Сградата е в София, в центъра
Явно има начин да се направи, това че някой не знае как става е друг въпрос, явно е пропуснал тази лекция - ха ха ха

Чудя се по-скоро как да я декларирам - склад, селскостопаснка постройка или нещо друго





Тема Re: Постройка на село, но не къщанови [re: Диo]  
АвторArh (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 23:07



Проблемът ти не е тавана, а в покрива ( покривната конструкция), така че може да си покриеш " постройката" с ферми-примерно дървени.
Идеята с тира тухли е добра: никой не може да ти забрани да си редиш тухлите (вид складиране) както и върху каквото си искаш - в случая с правоъгълна форма, на ивици с височина 3,00 м може на варов р-р да не паднат от вятъра, върху ботонова настилка.
Керемидите пък ще складираш върху фермите така, че да могат да се виждат всичките, макар и частично застъпени.
При това положение нито Общината нито РДНСК могат да те санкционират, тъй като складовата дейност не е вид "строеж"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.