Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Архитектура и вътрешен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми шумоизолациянови  
Автор artpaskal (симпатяга)
Публикувано15.04.06 16:25



Имам досадни съседи и откачаме!Кажете дали стиропор-листов ще е достатъчен за изолация на стената?И сме уж в тухлен апартамент!Дайте идеи1



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: artpaskal]  
Авторkaufland:) (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 17:47



дай малко инфо. зависи от 1000 работи. по принцип се строи шумоизолация, но като си представя как се строи мале мале. сигурно са бетонирали наведнъж и даже отгоре или отдолу да вла4ат стола и при вас се 4ува. дай инфо...



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: kaufland:)]  
Автор artpaskal (симпатяга)
Публикувано15.04.06 22:41



Значи ситуацията е следната-ние сме в гарсониера-средна и там където спим се пада стената на хола на съседитеМного е гадно защото в 5 сутрин да гледа глух старец повторението на Дързост и Красота си е кошмар!А лятото когато те са на вилата идва пубера им внук с компании........Как се даяни така!?



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: artpaskal]  
Автор БAЛKAHДЖИ (пророк)
Публикувано15.04.06 23:42



Едно е сигурно - стиропор в никакъв случай няма да ти свърши работа...
Лошото е, че май няма и какво да ти свърши качествено. освен още една стена.... шум се изолира с "маса". Иначе фирмите вносителки на топлоизолационни материали си правят някакви тяхни системи уж и за шумоизолация със сложна комбинация от материали, но аз лично досега не съм тествал нито едно от тях....



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: БAЛKAHДЖИ]  
Авторkaufland:) (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 01:32



EPS 5 cm, но ме съмнява да има някакво полза. това е най-доброто ако все пак решиш да слагаш изолация



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: kaufland:)]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано16.04.06 13:23



Стахувам се, че всяко техническо решение ще бъде полвинчато. Имайте предвид, че звука се предава не само през стената! Постигането на пълна изолация би струвало твърде много. И все пак ако желанието да направите нещо е непреодолимо, то варианта според мен се нарича предстенна обшивка. Носещите профили да се фиксират в пода и тавана, задължително да се постави гумена лента му тях и пода/тавана, пространството м/у стената и гипскартона да се запълни с минерална вата. Повече подробности тук:

За да видите и детайлите обаче ще Ви трябва по-специализирана програма.



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: kaufland:)]  
Автор artpaskal (симпатяга)
Публикувано16.04.06 14:29



Би ли разяснил какво е това EPS??????????Колко струва и от какво е направен!?Мерси!



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: artpaskal]  
Авторkaufland:) (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 01:56



Това е материал точно за шумоизолация, най-често е 5 см. като стиропора е, но не се рони като него. не ти трябва нищто специално изследвания, специалисти и т.н.
Още не сме толкова богати мисля, че да се глезим. купува се от всеки строителен магазин. Мисля че едно "платно" струва към 10-12 лева 60/120 см.



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: kaufland:)]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано22.04.06 11:31



EPS-a е топлоизолация, а не шумоизолация - аз лично досега не съм виждал шумоизолационен материал през краткия си животец, чувал съм че има ама... ама.. ама... в БГ не съм чувал да се използва :) по принцип шума наистина може да се изолира с маса... професорите "разказват" че за добра шумоизолация трябва 250-300кг/кв. м...
на теория за да спреш звуковите вълни ти трябва материал с различна честота на трептене - за да може да се получи затихване на вълните, другото е отразяване... ма тва само по фантастичните филми съм го гледал :)
плътните стени и хубавата дограма също спомагат доста за намаляване на шума, но не и за спирането му



Тема Re: Препоръчайте ми шумоизолациянови [re: artpaskal]  
АвторMatilda (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 03:56



В звукозаписните студия имат много ефективна звукоизолация. Там , разбирасе , всичко се прави със скъпи материали по специален проект, но нещо може да се взаимства. Братовчед ми беше облицовал стените на стаята си в Младост с кори от яйца, за да може да си блъска барабаните. Това обаче има ефект когато изолираш предаването на звук от въздух към стена. когато трептенията се предадат на конструкцията нещата стават доста по-сложни. Особен съвет не мога да ти дам, освен предложението на Кнауф (и всички подобни). Абе най-добре им направи забележка и ако не приемат им направи някой гаден номер.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.